Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pellet a żwirek drewniany dla kota

Polecane posty

Gość gość

Witam ostatnio w Obi zauważyłam " Pellet " do palenia w kominku itp kosztował 15 zł za 30 KG , przyznam szczerze, żę wyglądał identycznie jak ten na allegro co kupuje za 40 zł ... więc podchodzę do sprzedawcy i pytam czy to to samo i czy się nadaje, pytam o skład itp - Podsumowując od razu mnie wyśmiał twierdząc że pellet jest do palenia w piecu a nie dla zwięrząt ( tutaj poczułąm się jak blądynka ) , w takim razie pytam o skład itp, za bardzo nie potrafił odpowiedzieć ale stwierdził, że są nasączane chemicznie itp, z ciekawości poszukałam w necie nieco informcjii i z tego co czytam to niektórzy używają dla swoich zwierząt, więc teraz nie wiem czy sprzedawca wprowadził mnie w błąd ( niestety na opakowaniu nie widziałam składu itp ). Czy ktoś mądrzejszy może pomoc ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To proste. Dobry żwirek drewniany to samo czyste drewno (np. trociny z tartaku) Pelet to wszystko co da się zmielić a drewno przypomina np.stare meble, płyty wiórowe nasączane różnymi chemikaliami, formaldehydem itp. DLATEGO PELET NIE NADAJE SIĘ DLA ZWIERZĄT !!!. Na dłuższą metę odkłada się jak muskaryna z olszówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pellet do palenia nadaje się o ile masz pewność, że jest w 100 proc wykonany z naturalnej czystej trociny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×