Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

badania prenatalne mało widoczna malo uwapniona kosc nosowa

Polecane posty

Gość gość

Mam pytanie byłam w tamten piatek 15 na 1 badaniach prenatalnych wszstko w nich było ok oprócz kosci nosowej która była ledwo widoczna albo wcale to był 11 tydz i 4 dzien ciazy.Dzisiaj byłam powtórzyc badanie i kosc owszem jest widoczna ale jest mało uwapniona i nie swieci sie na biało na usg i lekarz jednoznacznie nie powiedział ze wszstko jest oki oc zywiscie zrobiłam dzis równiez badania z krwi wyniki za tydz do 2 tyg . czy któras z was tez tak miała bo zaczynam sie martwic :( czy powinnam isc jeszcze gdzies indziej na takie badanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie była kość nosowa nie do oceny bo nie było widac ale po miesiacu na kolejnej wizycie nosek był widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w którym tyg gosciu była nie do oceny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
srele morele na pewno wszystko jest OK a tylko te glupie prenatalne robia wode z mozgu kobietom w ciazy i tyle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli sie okaze ze zespol downa to co zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem nie myslałam o tym jeszcze to bedzie bardzo ciezka decyzja. chciaz czytałam zeby był ZD to przezirnopsc karku tez powinna miec uchylenia a jest wszstko w normi i to idealnej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na bank wszystko bedzie OK zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje tylko ten lekarz i jego zachowanie bardzo mnie poruszyło ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będzie dobrze nie martw się na zapas ja też to przezywałam 4tyg z głowy do nastepnej wizyty ale wyszło wszystko dobrze teraz jestem w 27tc i mam problem z szyjką i brzuchem który twardnieje i dodam że na badaniach prenatalnych wyszło mi jeszcze że mam duże prawdopodobieństwo porodu przed 34tc także zmartwień troche jest ale grunt to pozytywnie myśleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam podobny problem i martwie sie bardzo .... kurcze zastanawiam sie czy dobrze ze robi sie takie badania bo cz,lowiek zyje w strasznym stresie ... kiedys ich nie było a dzieci zdrowe sie rodziły.... a teraz nawet jak kobieta soie dowie ze dziecko jest chore czesto nie decyduje sie na usuniecie...a lekarz powiedział mi ze pi to te badania sa zeby wykrywac wczesnie wady genetyczne i miec decycje i ze we francji nie rodza sie wogole juz dzieci z zd ezieki tym badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak bo we Francji usuwaja ciaze nawet w 7 miesiacu...nie uwierzycie , Ostatnio była głosna afera ze lekarz wywołał porod w 7 miesiacu a dziecko wywalil je do kosza bo miało zajęcza warge i matka juz go nie chciała... Sprzataczka po 2 dniach je znalazła i jeszcze sie ruszało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie dlatego nie robiłam badań prenatalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak można nie zrobić badań prenatalnych? niekture wady dzięki temu badaniu można szybko wykryć i leczyć już w łonie matki ! Wolę wiedzieć , ze moje dziecko nie bedzie miało rąk, nóg itd i umrze zaraz po porodzie niż żyć w nieświadomości szykować mu pokoik i przygotowywać się na szczęśliwe macieżyństwo. Przy poważnych wadach genetycznych nawet w Polsce ciążę można usunąć. Autorko wątku, poczekaj spokojnie na wyniki badań krwi, albo powtórz jeszcze raz badanie u innego specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha bo na zwykłym USG kompletnie nic nie widać, rąk, nóg, tak? I do tego potrzebne prenatalne :)? Ja mam zdrową córeczkę, ale nawet jeśli byłaby chora miałabym to gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mysle ze badania sa potzrbna ale bardzo stresujace i czesto niepotzrebie przyszłe mamy maja traume bo soc jest niby nie tak albo jedno dziecko na iles tam bedzie miało jaks wade im mniejsza liczba tym bardziej sie kazda z nas stersuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zwykłym uzg nie mozna zrobic takich dokładnych pomiarów jak na badaniach prenatalnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kit ci te bzdury o francji nagadal!??!! Dzieci chore zadko sie rodza no badania prenatalne sa bardzo szczegolowe I dokladne a ciaze mozna usunac max po badaniu w 12 tyg. Autorko wszystko bedzie ok :) jakby byly jakies problemy to I przeziernosc byla zla, wielkosc glowy, brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boje sie panicznie
Jeśli to prawda z ta Francja ! Aż nie wierze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez się bałam tych badań szłam jak na skazanie i jak pisałam wczesniej tez był problem z noskiem do oceny.w drugim trymestrze już nie poszłam na kolejne badania i w 3 też nie zamierzam lekarz prowadzący mówi że nie muszę bo nie ma wskazań no chyba że chcę poprostu sama z siebie.porozmawiajcie przed takim badaniem ze swoim lekarzem prowadzącym i powie Wam czy jest taka potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie lekarez mnie sam namawiał na badania a jak poszłam do innej gin to było to sanmo nawet do jednego i tego samego lekarza polecaja co robi prenatalne nie wiem czy kase z tego maja czy jak choc mieszkam w duzym miescie i jest duzo placówek gdzie robia ptrenatalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np mój gin pracuję w szpitalu i jego przełożony ma swoja przychodnie gdzie prowadzą takie badania i powiem Ci szczerze że nie namawiał mnie na te badania bo powiedział że wszystko jest ok ale ja sama chciałam iść i zdecydowanie odradzał mi przychodnie swojego przełożonego także wszystko zależy od lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jeżeli nie ma kości nosowej i przezierność karkowa jest za duża to nie przesądza o ZD. Oczywiście ryzyko jest dużo większe niż przy bad. prawidłowych . Zanałam kobietę , która po wszystkich bad prenat tj usg, PAPPA, miała ryzyko 1: 42 ( czyli bardzo duże ) i dziecko urodziło się zdrowe. Nawet gdyby wynisiło 1:2 to jest 50% szans na zdrowe dziecko. Powinnaś spokojnie poczekać na dalsze wyniki. I nie lataj do kolejnych doktorów , bo nie potrzebnie będziesz się nakręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie juz sie nie nakraecam dziewczyny czekam cierpliwie na wyniki badan z krwi i wtedy zobaczymy co bedzie :) dziekuje za słowa otuchy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kość nosa

Dzisiaj byłam na badaniach genetycznych. Jestem w 12 TC. Mam 41 lat. Na badaniu wyszło : kość nosa - brak / hypoplastyczna. Nosek na usg jest niby widoczny ale diagnoza ta mnie zdołowała 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A jak reszta? NT w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×