Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tootsiee

krem do ciasta z mleka w proszku wasze przepisy

Polecane posty

Gość tootsiee

macie jakies pzrepisy na takie ciasto? ja znalazłam jakies ale sąniedokąłdne proporcje tzn.: opakowanie mleka w prosku (czyli ile gram?) 4 serki homgenizowane (małe duze? jakie) 150 g masło roślinne 1/2 szklanki cukru pudru 1/2 szklanki wody 1 łyżka żelatyny 1/2 tabliczki czekolady mlecznej Żelatynę rozpuszczamy w połowie szklanki gorącej wody i odstawiamy do wystygnięcia. W misce miksujemy masło roślinne z cukrem pudrem, na gładką masę. Stopniowo dodajemy serki i mleko w proszku, cały czas miksując. Na koniec dodajemy wystudzoną żelatynę i całość delikatnie mieszamy drewnianą łyżką. Chce zrobic ciasto z takim kremem...wyjdie?? macie jakies odsw. z takim kremem?? własne pzrepisy? bo nie wiem czy podane proporcje sa dibre prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
ikt nie ma pzrepisu na krem z mlekiem w proszku?:( albo chociaz, czy podane proporcje sa sensowne (niezbyt ścisle podane ale moze macie doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię następujący krem: -1,5 kostki masła - 4 serki Danio waniliowe - 4 łyżki cukru pudru - 1 opakowanie mleka w proszku - aromat waniliowy masło utrzeć z cukrem pudrem na puszystą masę,stopniowo dodawać serki homogenizowane - ciągle miksować.Następnie dodawać stopniowo mleko w proszku- miksować.Na końcu dodać odrobinę aromatu-i dokładnie zmiksować. Masa jest pyyyyyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tootsiee
to taki sam czyli serki takie jak Danio (kiedys były takie większe pudełka serków) opakowanie mleka całe? z tego co wiem, jedn ajest gramatura, nie ma mniejszych czy większych opakowań gdzies czytałam pzrepsiy ze dodaje się jakies 2-2,5 szklanki mleka w proszku...hhmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tootsiee
tylko ty masz coś tego masła wiecej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam jeszcze inny przepis, ciasto pycha, smakuje nawet mojej córce, która nie przepada za domowymi wypiekami Zagotować 1/2 szk mleka+1 szl cukru+2 cukry waniliowe, potem przestudzić 1 kostkę masła/margaryny rozetrzeć, dodawać porcjami syrop z mleka i cukru, a następnie porcjami dodać 2 szklanki mleka w proszku Polecam przełożyć tym kremem czekoladowy biszkopt (który warto nasączyć) a na wierzch zrobić polewę czekoladową, do której dodać trochę mleka w proszku. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×