Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakie badania

Mamy jakie robicie badania profilaktyczne po 30

Polecane posty

Gość jakie badania

Witam witam! :) Jestem tuż po 30 ;) Chciałabym wcielić w życie konkretną profilaktykę ;) Jakie badania wy robicie? Bo dokładnie nie wiem, co dobrze by zrobić... Wizyta kontrolna u ginekologa, USG dopochwowe, cytologia, zrobiona. Na USG piersi wybieram się w przyszłym roku. Przegląd zębów u dentystki też zrobiony. Morfologia i badanie ogólne moczu niebawem. Myślicie że EKG, RTG płuc i USG jamy brzusznej też należy zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekg jeśli nie było problemów z sercem nie wydaje mi się konieczne w tym wieku. Na pewno TSH i ft4 a nawet usg tarczycy, cytologia, cukier, u kobiet poziom żelaza. Pamiętaj że profilaktyka to nie tylko badania ale też dbanie o siebie, odżywianie, nie folgowanie nałogom i wysypianie się i aktywność fizyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fan ofcsiaka
jedz owsianke na sniadanie i rob przebieszki do autobusow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeszcze jedno jak się pracuje to co kilka lat są badania okresowe i wtedy jest RTG płuc i komplet innych badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje przy kompie i w zyciu na okresowych nie mialam rtg klatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dziwne, bo ja miałam, do tego okulista, morfologia i ogólne moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno rtg płuc i najlepiej poprosić o wykonanie zdjęcia bocznego - u mnie na normalnym nic nie wyszło a na bocznym wyszedł guz ponad 5 cm,,,teraz mam tylko jedno płuco :( ale przynajmniej zyję - niemniej wszystkich namawiam na takie badania, bo nosiłam guza kilka lat (niska złośliwość) i nie miałam żadnych objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania
Ano wiem że RTG, to raz na kilka lat. Tylko się zastanawiam, czy to ma sens, nie palę, no ale może w przyszłym roku zrobię... Poziom glukozy, żelaza i TSH, zamierzam zbadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania
No właśnie na okresowych badaniach, nie zawsze zlecają RTG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjaie badania
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z rtg może być kłopot, bo nawet prywatnie trzeba mieć skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba, robiłam niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robiłam ze 3 lata temu i wymagali skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja staram sie robić sobie taki pelen pakiet badań profilaktycznych raz w roku, skupiam się przede wszystkim na badaniach pozwalających skontrolować m.in. pracę serca, nerek, tarczycy i układu pokarmowego, poziom cholesterolu i glukozy w organizmie, ponieważ dzięki nim odpowiednio wcześnie można wykryć najczęstsze choroby cywilizacyjne, m.in. układu krążenia czy nowotwory, np. piersi i szyjki macicy. Ja takie pakiet badań przechodzę w swojej klinice, ale każdy moze sobie na własną rękę zrobić takie badania https://emarket.luxmed.pl/eMarket/programy-profilaktyczne-dla-kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Do niedawno z tą moją profilaktyką było bardzo średnio - wszystko było ważniejsze i na badania nigdy nie było czasu. W końcu mąż mnie zmotywował.  Poszłam nawet do okulisty (Centre de la Vision w Krakowie) a praktycznie przez lata nie badałam wzroku. Teraz badam się regularnie, a nawet swoim rodzicom kupiłam tam vouchery prezentowe na Święta!! 🙂 A co niech dziadkowie też o siebie zadbają!! Mają dla kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hgdf

Dentysta, cytologia, rozszerzona morfologia, mocz, kał, proby watrobowe, hormony, wit b12 zelazo wit d, markery nowotworowe, usg piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×