Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość qaer

wiara w sw mikolaja jak dlugo

Polecane posty

Gość gość
Dziecinstwo to jedyny okres w zyciu gdzie mozemy wierzyc ze ten swiat jest magiczny ze sa elfy mikolaj etc. W miare dorastania dochodzi coraz wiecej obowiazkow i proza zycia. I juz nigdy nic nie jest takie samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas Mikołaj przychodzi 6 grudnia z drobiazgiem, a pod choinkę rodzice i inni bliscy kupują prezent. Mały ma prawie 7 lat i święcie wierzy, chociaż próbowaliśmy delikatnie go uświadamiać, ale do przedszkola przychodzi Mikołaj i daje prezenty, więc jak może go nie być. Niech się nacieszy jeszcze, pewnie nie dłużej niż rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dziecinstwo to jedyny okres w zyciu gdzie mozemy wierzyc ze ten swiat jest magiczny ze sa elfy mikolaj etc. W miare dorastania dochodzi coraz wiecej obowiazkow i proza zycia. I juz nigdy nic nie jest takie samo... " "magiczny świat" to jest zwyczajne oszukiwanie dziecka i wszczepianie "predyspozycji" na późniejszą nienawiść do rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie zapomnę dnia w którym tato mi wytłumaczył,że Mikołaj to bujda. Ja chciałam jeszcze wierzyć. Moja córka ma 8 lat i myślałam,że w tym roku ją uświadomię, ale...na 6 grudnia kupiłam dziewczynom po jednym prezencie o jakim marzyły. I co powiedziała moja córka z obłędem w oczach rano? Ja WIEDZIAŁAM WIEDZIAŁAM,że Mikołaj istnieje, chociaż kolega mi mówił, że to rodzice dają prezenty, bo SKĄD Mikołaj by wiedział co chce dostać? No jak mogłabym jej wtedy powiedzieć prawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn ma 8 lat i tez twardo wierzy w Mikolaja :O ( tak jak wqiekszosc jego klasy. Mlodszy ma 6 i tez tak samo. Troche się boje , ze starszy zostanie na drugi rok wyśmiany . Chcielismy mu z mezem pwoiedziec ale jakos tak nie mamy serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój Syn ma 9 lat i nadal wierzy... Ale od dwóch lat „uświadamiamy go”, że Mikołaj przynosi prezenty dopóki się w niego wierzy...a gdy dziecko przestaje wierzyć w Mikołaja, to żeby mu nie było przykro, Prezenty przygotowują rodzice... Tak tłumaczyła cały „mikołajowy proceder” jedna z mam w klasie mojego syna i wszyscy to „podłapaliśmy”.... Także część klasy dostaje prezenty od Mikołaja, a część już od rodziców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Świetne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata1

Mam 6 letnie dziecko, póki co jest bardzo przekonane ze Mikołaj przynosi prezenty, nie mam zamiaru jej niszczyć tej przyjemności, co roku zamawiam z listymikolaja.pl wideo spersonalizowane, jest zachwycona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Recaro

U nas Mikolaj przynosi prezenty 24/12 wieczorem, po Wigilii, zawsze ktos prezenty  pod chionke "podrzuca" wykorzystujac nieobecnosc corki w salonie. 

Moja corka ma 10 lat i w Mikolaja juz raczej nie wierzy, ale udaje ze wierzy 😉 ... chyba sie boi ze jak powie ze nie wierzy to prezentow nie dostanie 😉 

W szkole zdecydowana wiekszosc dzieci w Mikolaja juz nie wierzy, corka kilka lat temu pytala, nie odpowiedzielismy jej wprost, tylko powiedzieismy zeby sie zastanowila czy jest mozliwe zeby jedna osoba w jedna noc po calym swiecie prezenty byla w stanie rozwiezc... wiem ze swoje wie, ale sama podtrzymuje ta magie oczekiwania, co rok pisze list (ktorego juz nie wysylamy tylko kladziemy pod choinka) I dopoki nie powie ze "dosc tego obciachu" to bedziemy tak robic 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×