Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lifestyle

wypowiedzenie lub wygaśnięcie umowy zlecenia

Polecane posty

Gość lifestyle

Pracuję od kilku lat w pewnej firmie na umowę zlecenie, umowa kończy mi się z dniem 31.12.2013r. Został już sporządzony grafik pracy na miesiąc styczeń 2014 w którym jestem uwzględniona (co świadczy o tym, że firma dalej będzie chciała kontynuować ze mną współpracę, zazwyczaj nowe umowy były do podpisu z ok. miesięcznym opóźnieniem). W umowie mam wpisany 2tyg. okres wypowiedzenia. Jak w tym wypadku ma wyglądać moje wypowiedzenia? Mam je wręczyć przełożonemu na 2tyg przed końcem roku, czy wystarczy słownie poinformować o tym, iż nie chcę przedłużać umowy (jeśli tak to ile wcześniej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w sumie masz umowę do 31.12.2013 r. więc rozwiązuje się automatycznie 31.12.2013 r. jeżeli chcesz być fair, chcesz odejść to idź na rozmowę zapytaj jakie mają plany wobec Ciebie. Jak nie jesteś zainteresowana współpracą powiedz im o tym, najlepiej już teraz. Ja tak zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak szczerze to w przypadku umowy zlecenia nie obowiazuje okres wypowiedzenia. Jak jest on w umowie, a bywa, to jest to nielegalne i nie obowiazuje w swietle prawa. Mozesz o godzinie 12 wreczyc wypowiedzenie i powiedziec ze z ta godzina przesrajesz pracowac. Ty konkretnie nie masz absolutnie zadnego obowiazku ani zawiadamiac pracodawcy ani przynosic wypowiedzenia. Umowa konczy Ci sie 31.12.2013. Nie podpisalas nowej. Po prostu mowisz do widzenia i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×