Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ILE PŁACICIE ZA OPŁATEK KOŚCIELNEMU

Polecane posty

Gość gość

jesli przynosi Wam do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 zł. ale mój kościelny musi przyjechać do mnie samochodem bo mieszkam 1 km od wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5zł, w bloku a jak rozmawialam z sasiadami to po 2 zł mu dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba zartujecie 20zł??? za co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupowałam w sklepie z dewocjonaliami - 4 zł za 5 szt . w bardoz ładnym opakowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"co łaska" nie mniej niż 10 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zyciu bym nie dala 20zł, max 5 zł, koszt zrobienia oplatka to 2zł!!!! kuzyn ksiazdz mi mowil w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby u mnie ktoś dał 5zł to by wyśmiali. Zresztą u mnie chodzą z opłatkiej dwie stare baby, strasznie wścibskie i w tym roku nie wzięłam, niech spadają. Święta i tak spędzamy u rodziców lub teściów, więc oni będą mieli. Ale co najmniej 20 zł myślę, że ludzie dają ! a i jeszcze chodza z segregatorem i zapisują kto ile dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas roznosi organista i to co zarobi przez roznoszenie opłatkow za to zyje przez caly rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyscie pogłupieli??? wiecie ile sobie taki koscielny nazbiera???, bo 80%kasy jest dla NIEGO!!! dla ksiazy tylko 20% jest policzcie 20zł x5000mieszkancow=....:D za tydzien chodzenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dałem 2 dychy ale u nas opłatki roznoszą po mieszkaniach ministranci . Zbierają tak na jakiś swój fundusz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweeetaaa
ja dalam 10zł, bo tyle mialam z drobnych, zwykle 20zł dawalismy a głupio dac 100zł i upomionac sie o resztę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cała kasa idzie dla organisty, nie dzieli się on nią z księżmi. To co zarobi poprzez roznoszenie opłatków to jest dla niego, bo proboszcz mu nie płaci za granie, tylko jego dochodem jest roznoszenie opłatków co rok i to jest jego pensja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
organista ma rodzine - to co zarobi poprzez roznoszenie to jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie opłatek kościelny rozdaje pod kościołem nie daje mu się nic bo w opłatku jest koperta do której się wrzuca kasę i na tacę takie zaproszenie na kolędę (20zł) a później jeszcze ksiądz chodzi po kolędzie i też koperta masakra (kiedyś jak nie dało się tej koperty na tace to nie przyszedł po kolędzie) W tym roku dam po 10 zł bo mnie nie stać. U babci żeby dostać opłatek to trzeba najpierw zapłacić w kancelarii niby co łaska ale ustalili że po 20 zł mało tego tam ludzie nawet płacą za to że nie sprzątają kościoła po 20 zł tak ksiądz ustalił no chyba że ktoś przyjdzie posprzątać to nie płaci (jeszcze na wiosce bym może zrozumiała ale to jest w mieście policzcie ilu mieszkańców po 20zł masakra) A ksiądz mówi, że chcieli kościół to muszą go utrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie orzumiem dlaczego musicie brać o d ministrantów, organistów czy starych bab i to jeszcze za takie pieniaze . W każdym większym mieście śa skley z dewocjonaliami i moząn sobie kupi . Ja kuoiłam za 3 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweeetaaa
chyba u was ksiadz nie placi organiście... u mnie w parafii placi oprocz tego organista na swoj zespol i gra na weselach z corkami(one spiewają):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa i jak chodzi po koledzie to sie upomina o zaległe datki!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie dlatego ja nie wzięłam od tych starych bab :D :D :D tak wiem, że są sklepy z dewocjonaliami i to nie problem się przejechać, a oni nie dostaną. Najwyżej mi dziecka nie ochrzczą bo nie dałam na opłatek ehhh co za chora polityka kościoła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w parafii stawka wynosi od 35 do 42 zł. Po prostu ręce opadają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu z 8.59 . Dałem nie za opłatek ale za to że się chłopaki pofatygowali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie placi nie placi, tylko to co zarobi na roznoszeniu oplatkow za to zyje w ciagu roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas tez ogranista ma kase za granie na wszy za granie na pogrzebie bierze bajońskie stawki, od sasiadow wział 400zł!!!! ma jakas swoja dzialalnosc a z oplatkow w tamtym roku zebrał 60tys!!!! a wiem, bo jego zona to przyjaciolka mojej mamy, maskakraaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na mszy****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas chodzą siostry zakonne, które przez cały rok gotują obiady dla biednych, zawsze im daje. A radę parafialną gnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wrzucam 2zł do skrzyni, kotra stoi w kosciele obok ministrantow, ktorzy trzymaja oplatki wiec wiadomo,ze kasa idzie na kosciol a na koledzie malo nie daje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie place, biore i pieknie dziekuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ostatniego wpisu. Nie mozesz tak robic, bo ten ktos tez musiał kupic opłatki, za darmo mu nie dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja daje 10zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×