Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blueberry1

Formalności związane z wyjazdem do UK

Polecane posty

Gość blueberry1

Witam serdecznie. Na chwilę obecną wraz z narzeczonym i synkiem mieszkamy na wyspie Jersey. Za parę miesięcy zamierzamy przeprowadzić się do Anglii a dokładniej do Gloucester. Czy orientuje się ktoś jak to jest z tymi formalnościami teraz po zaostrzeniu praw imigrantów? Zależałoby nam, żeby załatwić wszystkie dokumenty jak najszybciej i znaleźć pracę.Od czego wogóle mielibyśmy zacząć? Jak to jest z tym Insurance Number? Ponoć czeka się na niego ok 6 tygodni. Czy na ten okres dostaje się jakiś tymczasowy numer aby móc podjąć pracę? I gdzie się o niego ubiegać? Znalazłam informację że "osoba która zamierza pracować w UK" musi zarejerstrować sie w Home Office. Z tym, że do rejerstracji dołącza się dowód zatrudnienia. Teraz nie rozumiem skąd miałabym wziąść dowód zatrudnienia gdyż bez rejestracji nie można podjąć pracy? Ponoć teraz pracodawca ma obowiązek sprawdzenia czy przyszły pracownik przebywa w kraju legalnie. Wiecie ile to zajmuje? Proszę napiszcie czy ktoś z Was był/ jest w podobnej sytuacji i jak to wygląda z tym osiedleniem się i rozpoczęciem pracy w Anglii oraz czy sa jakieś sposoby na przyśpieszenie spraw. Z góry dziękuje za wszystkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ja byłam tam w zeszłym roku, to trzeba było się zapisać w jobcentre i potem przysłali list na kiedy masz spotkanie (nie wiem czy mozna go używać w zastępstwie nin) a nin przysyłają tydzień lub 2 po spotkaniu. aha i mi tam nie chcieli założyć konta w banku bo nie miałam stałej pracy ani nie przebywałam tam 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×