Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola199320

28 tydzień ciąży usg

Polecane posty

Gość Ola199320

Witam. Byłam dziś na usg 4d. Jestem w 28 tygodniu ciaży. Moje dziecko waży 1006 g. Jest troszkę mniejsze niż powinno być według ginekologa, ale lekarz twierdzi, że to z tego względu iż ja jestem niewysoka, mam 150 cm wzrostu. I że poprostu urodzę mniejsze dziecko. Na dodatek w połówkowym usg było widać żołądek a teraz lekarz nie mógł go wypatrzeć. Trochę się martwię. Jaka była waga waszych maluszków w 28 tygodniu ciąży? Może któraś z was też tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej przepraszam że się wtrące trochę nie w temacie ale czy na usg 4d widać dobrze płeć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola199320
To zależy od ułożenia dziecka. Jeśli jest odpowiednio ułożone i jest dość duża ilość płynów w tym miejscu to normalnie będzie widać siusiaka lub bułeczkę :) niestety w 4d u mnie nie było widać płci ale u każdego jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
nie martw sie, nie kazde dziecko jest duze. Moze twoje bedzie wazylo 3 kilo - to dobra waga ale z tych mniejszych, nie ma co sie martwic. A zoladek widac jak jest pelny moze dzidzius nie polykal wod plodowych - na pewno ma zoladek skoro bylo go widac wczesniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
aha i moj dzidzius wazyl chyba tylko 100 gram wiecej w 27 tygodniu a teraz wazy 3,5 (39tydzien) wiec nie masz sie czym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek w 28t0d ważył 1158 gram, wiec różnica niewielka ;) a poza tym tylko raz pokazał buzie, a tak cały czas rączkami zasłania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko a czy na innych wizytach lekarz mowil Ci jaka plec ?? bo ja jestem w 27 i tez jak narazie nie do konca wiem. W 20 tygodniu powiedzial ze chyba chlopiec ale nie jest pewien,w 24 tc twierdzil ze widzi ze jest dziewczynka wiec nie wiem co mam myslec,ponoc dziewczynke trudniej zauwarzyc,ale czy to prawda to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola199320
U mnie w 16 tygodniu powiedział lekarz, że chyba będzie chłopiec bo coś odstawało na normalnym usg. W 20 tygodniu na początku był pewien że to dziewczynka, ale na sam koniec coś zaczęło odstawać i stwierdził, że nie jest pewien, bo może to siusiak, ale równie dobrze mogły się wargi sromowe nastroszyć. Dopiero dziś jak byłam na usg w 28 tygodniu dziecko dokładnie pokazało na normalnym usg, że to dziewczynka na 100%. Także nie warto się martwić. Poprostu nie nastawiać się najlepiej na daną płeć i kupować wszystko uniwersalne :) Ja słyszałam, że jak lekarz stwierdzi w zaawansowanej ciąży, że to chłopiec to są małe szanse, żeby się pomylił, natomiast jak powie, że dziewczynka to jeszcze może być chłopiec, bo przyrodzenie może się do nóżki przykleić i jest to mylnie odbierane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola199320
W 16 tygodniu ciąży moje słoneczko ślicznie ustawiło się do zdjęcia w 4d :D W połowie ciąży odwracało się jak tylko mogło i na 4d nic nie było widać. A dziś pokazało buźkę w 4d, ale troszke pępowiną oczko jest przysłonięte. Ale przynajmniej widać że nosek i usta będzie mieć po tatusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie tez wlasnie na pocztku powiedzial ze chlopiec ale mowil ze nie jest pewiem, na kolejnej wizycie stanowczo powiedzial ze dziewczynka. Wiec ciekawe co bede miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola199320
Radziłabym poprostu koło 30 tygodnia jeszcze raz umówić się na usg :) Jeśli chodzi pani do ginekologa na NFZ to może warto prywatnie na jedną wizytę iść nawet do innego ginekologa. A jeśli prywatnie to poprostu poszukać innego ginekologa chociaż na jedną wizytę i sprawdzić co ten drugi lekarz powie :) powodzenia w wykryciu płci. I najważniejsze żeby było zdrowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodze prywatnie wlasnie caly czas,chlopca na poczatku pewien nie byl bo sam powiedzial,natomiast dziewczynki tak ale nie wiem czy wierzuc hehe a wizyty doczekac sie nie moge juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola199320
Nie dziwię się :) sama nie mogłam się doczekać :) Myślę, że jeśli lekarz ma pozytywne opinie to można mu wierzyć :) Jeśli powiedział, że na pewno dziewczynka to ja bym uwierzyła. Mi nawet pokazał na zwykłym usg gdzie dokładnie widać bułeczkę :) tym bardziej, że już drugi raz powiedział, ze to dziewczyna. Na następnej wizycie na pani miejscu bym poprosiła o pokazanie dokładnie w którym miejscu są te wargi sromowe i po czym poznaje, że to na pewno dziewczynka. Upewnić się ma pani prawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×