Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Różnica między mąkami

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie. Czym się różnią te mąki? Czy to obojętne jakiej się użyje do ciasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ucięło mi posta. Chodzi mi oto czym się różni mąka wrocławska od poznańskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ogólnei mąki różnią się typem i rodzajem zboża, z jakiego są wykonane im typ wyższy, tym mąka mniej puszysta i kleista, na końcu jest najlepsza - mąka razowa - z pełnego przemiału, czyli całe ziarna z łuskami, na początku najmniej wartościowa biała mąka (typ 380 nawet widziałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wroclawska do pierogow ,poznanska do ciast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olo215
Przestudiuj stronę www.stoislaw.com.pl To jeden z najlepszych młynów w Polsce . Mąki są opisane i można kupić przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szelka2221
Witam Was moje drogie. Muszę przyznać szczerze że kompletnie nie zdawałam sobie sprawy z tego że tych mąk jest tak dużo i ma olbrzymie znaczenie jaką użyjemy. No ale gdy chciałam zrobić domowej roboty chleb taki aby mi wyszedł to w internecie znalazłam że koniecznie trzeba użyć takiej mąki jak http://www.jedzpij.pl/maka_poznanska Czyli mówiąc krótko mąka poznańska. Wiele dobrego czytałam na temat tego sklepu internetowego. Przyznam szczerze że nic nigdy nie słyszałam o tym sklepie a na prawdę wielka szkoda. Teraz widzę ile ciekawych produktów mają nam do zaoferowania a przede wszystkim są zdrowe i pozbawione tej wszechobecnej chemii. Myślicie że nie ma znaczenia jakich produktów używamy ? Niby dwie mąki tego samego rodzaju ale dwa różne ciasta ? Otóż sprawa wygląda bardzo prosto. Jedna mąka jest bez żadnych dodatków chemicznych to ta nasza która podałam a druga już niestety ma jakieś w sobie dodatki. Dlatego gorąco polecam aby poważnie zastanowić się nad tym z jakich produktów korzystamy. Czekam na Wasze opinie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×