Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bb7

Jak robicie śledzie na wigilie swieta

Polecane posty

Gość bb7

Znacie jakiś super przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja znam tylko musiałabyś to zrobić już - ja zrobiłam wczoraj bo one muszą ze 2-3 dni odstać w lodówce śledzie namoczyć w wodzie z octem - pokroić na sporej ilości olejku podsmażyć sporo cebuli - potem dodać przecież pomidorowy - 2 łyżeczki cukru, soku z cytryny i pieprz - kechup i zostawić do wystygnięcia rodzynki zalać wrzątkiem i odczekać aż ostygna i odlać wodę jak wszystko będzie zimne wymieszac i do lodówki na 2-3 dni śledzie po kaszubsku - możesz poszukać dokładniejszego przepisu - ja daje tak już na oko składniki są przepyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sledzie w namoczyć octem, zetrzec na tarce jabłka i ogórka kiszonego, pokroić cebulkę, zalać gęstą smietaną, przyprawić solą, pieprzem i cukrem. Mój syn zjada to z ziemniakami, ale smakuje też sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakręcona w lewą stronę
nie zdradzę z octem nie polecam, bo ocet je rozmała i zostanie ze ślewdzi sosssssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śledzie namaczamy w zimnej wodzie (czas zalezy do tego jaka slonosc chcesz uzyskac) kroimy w male kawalki lekko skrapiamy octem.cebule w drobna kostke. wrzucamy to do jakiejs michy ;) robimy sos: smietana zakwaszana 18%+ luzka octu+2 lyzeczki cukru+kilka ziaren ziela angielskiego+ 2-3 liscie laurowe.zalewamy sledzie i odstawiamy na min.24h. pycha ;) moje juz sie "gryzą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edabrowska
sledzie namoczyc kilka cebul na poltalarki usmazyc do miekkosci, doprawic, dodac maly koncentrat pomidorowy jak wystygnie to wymieszac z sledziami sledzie salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja osobiscie kazda rybe , tylko nie sledzia :) wszystkiego najlepszego !!! http://youtu.be/XRAaAMq0lGg "pierwszej gwiazdki szybciej niż zwykle"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×