Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tak się zastanawiam

Nie jestem pewna czy można ufać tej ofercie pracy

Polecane posty

Gość tak się zastanawiam

Wysłałam kilka dni temu CV do firmy proponującej pracę zdalną - wprowadzanie danych dla biura księgowego. Oferta przedstawia się tak: co tydzień kurier dostarcza partię danych, które ja mam wprowadzić przy pomocy Exela i przesłać do tego biura. Pensja waha się od 1600-2400 zł miesięcznie w zależności od jakości moich usług (2 zł za stronę wprowadzonych danych). Zostałam poproszona o wypełnienie formularza z danymi i odesłanie go razem z danymi do rachunku bankowego. Mam też zapłacić 1 zł w celu weryfikacji danych - kwota zostanie zwrócona w całośc**** pozytywnej weryfikacji. Dostałam adres firmy w Szczecinie - sprawdziłam w rejestrze firm i tu mi się nie zgadza. Adres, który dostałam w mejlu jest różny od tego w rejestrze firm. Inny jest co prawda tylko kod pocztowy. Firma nazywa się ABAK i jest to biuro księgowo-finansowe. Miał ktoś może podobną propozycję pracy? Zna ktoś może tę firmę? Wykonywał ktoś może podobną pracę przez internet? Bardzo proszę o pomoc lub chociaż rozwianie moich wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadna normalna firma nie kazalaby ci wplacic 1 zl i te zarobki.... 2400 oferta dla naiwnych odpusc sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zsazsa
Zadzwoń do firmy i poinformują Cie :D , ale wyglada to sciemę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko jesteś tak głupia, że aż ręce mi opadły... hahaha takiej pracy jak ty piszesz to nie ma, tacy co wprowadzają dane to zazwyczaj niepełnosprawni i oni zarabiają za to jakieś grosze typu 800zł, poza tym każdy chciałby taką pracę, że siedzi sobie i tylko dane wprowadza, więc takich ofert nie ma po prostu, bo zawsze kogoś zatrudnią po znajomości, a jak jest oferta to 1000chętnych. A to co ty opisujesz to po prostu chcą cię wrobić w kredyt, jesli im zrobiłaś przelew na 1 zł to spodziewaj się niedługo wizyty komornika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się zastanawiam
nie mam możliwości zadzwonić do tej firmy - nie dostałam żadnego nr telefonu i nie mogę też go znaleźć w żadnym rejestrze firmy i nie odpowiedziałam jeszcze na ofertę, nie przelałam im żadnych pieniędzy, a pytanie tu wystosowałam, bo sobie pomyślałam, że ktoś już miał taką ofertę i z doświadczenia mógłby się wypowiedzieć (trochę szukałam na innych forach itp. ale nic nie udało mi się znaleźć) a teraz widzę, że nie odpowiedziałam i nie odpowiem... może ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszustwo chyba
znalazłam wpis na stronie "dodajoszusta.com" - wpis jest zatytułowany "Naciągacz z gumtree" i zawiera podobną ofertę do tej, którą przedstawiłaś masz tu linka: http://www.dodajoszusta.com/historia/6611-naciagacz-z-gumtree/ jeśli też dostałaś takiego maila to już masz pewność, że to naciągacze i nic nie wysyłaj dobrze, że chciałaś się upewnić, mnóstwo zdesperowanych osób szukających pracy dało się wrobić w takie oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość policz sobie
wystarczy prosta matematyka skoro jak wyżej napisano na jedną ofertę jest ok. 1000 chętnych i każdy ma zapłacić 1 zł - a ogłoszenie w sieci nic nie kosztuje to rachunek jest prosty - CZYSTY ZYSK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ściema, bo żadna szanująca się firma nie pobiera ŻADNYCH opłat za weryfikację danych. Ponad to, jeśli wysyłasz gdzieś CV to najczęściej potwierdzasz własnym nazwiskiem prawdziwość danych. Nikt nie ma prawa brać od Ciebie pieniędzy za jakieś weryfikacje danych. Niczego im nie wysyłaj. Zarobki też, moim zdaniem, zawyżone. Szukają naiwnych bezrobotnych (sama się tak nacięłam całkiem niedawno na oszusta, chociaż na szczęście nic nie wpłaciłam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia89Lublin
Ja też dostalam takiego maila. Udało mi się znaleźć namiary na to biuro i co najważniejsze również telefon. ABAK Biuro Księgowe Halina Harasimowicz Ul. Duńska 27g/2 71-468 Szczecin Tel. (91) 422 97 45 Nie wiem co myśleć o tej ofercie pracy....Dajcie znać jak bedziecie coś wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się zastanawiam
Kasia89Lublin: też znalazłam te dane, ale porównałam je z tymi co dostałam mejlem i nie zgadzały się - był inny adres i to mnie zastanowiło http://www.dodajoszusta.com/historia/6611-nac iagacz-z-gumtree/ - dokładnie to mi przysłali !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia89Lublin
tak się zastanawiam: Mnie dokładnie to samo przysłali, tylko ze podpisane było: Justyna Osińska Starszy specjalista ds. Zatrudnienia Ul. Duńska 27g 71-468 Szczecin U mnie dane by się zgadzały. Nie wiem czy tam zadzwonić czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcą cię wrobić w kredyt, jesli im zrobiłaś przelew na 1 zł to spodziewaj się niedługo wizyty komornika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia89Lublin
Narazie nic im nie wysyłałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smierdzi to sciema. Zadna firma nie ma prawa na weryfikacje danych w ten sposob. POza tym najllpiej zadzwonic anonimowo i porpozmawiac z wlascicielka na temat tej oferty itp. Zrobic rekonesans i powiedziec ze zadzwonisz. mozesz sie przedstawic jako halina. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwkw
Witam, również zostałem poinformowany takimi samymi e-mailami jak Państwo, natomiast w dniu dzisiejszym poinformowałem KMP, celem wyjaśnienia i zbadania zaistniałej sytuacji, natomiast jeśli Państwu cokolwiek wyda się podejrzane np: zaciągnięty na Państwa kredyt lub inne przewinienia których się Państwo nie dopuścili, proszę nie zwlekać i natychmiast udać się do najbliższej Prokuratury Rejonowej w Państwa mieście. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Ludzie chyba dałem się wrobić, bo odpowiedziałem na tego maila, ale żadnego przelewu nie robiłem i ponoć te dane z dowodu nie wystarczą do zaciągnięcia kredytu? Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak się szuka słupów do zaciągania kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, bądź uważna. Też szukam pracy, przegladam wszystkie serwisy regionalne typu http://szczecin-oferty-pracy.pl/ Pracy jest mało, a z pewnością nie pomaga początek roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jobexpress
Cześć, Jestem Robson, wirtualny konsultant odlotowego portalu pracy Jobexpress.pl. Chętnie pomogę znaleźć Ci pracę, której szukasz. Zapraszam na: http://www.jobexpress.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj jest tak ze jak ktos lub jakas firma kaze wplacac pieniadze niby za jaks weryfikacje danych blablabla przeslanie dokomentow do ciebie i inne tego typu rzeczy to na 100% jest to sciema i oszustwo.xZadna firma czy agnecja posrednictwa pracy nie ma prawa pobierac od potencjalnego pracownika jakichkolwiek pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale badziew
Z weryfikacją konta bankowego miałam do czynienia wyłącznie przy zmianach konta firmowego czy przy zawieraniu umów z płatnościami internetowymi. Wtedy przelew 1 zł jest zasadny - naprawdę trzeba zweryfikować poprawność konta, bo to pole do nadużyć. W przypadku podejmowania pracy możesz podać nawet konto swojego sąsiada - firma nie ma prawa prosić cię o żadne weryfikujące przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×