Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość muka_buka

Niski puls i młody wiek

Polecane posty

Gość muka_buka

Od kilku dni mierze sobie puls, w stanie spoczynku mieścił się on zawsze w przedziale 44-61. Ciśnienie mam niskie, ale w normie. Mam 21 lat. Nie uprawianiem sportu, ale ruchu trochę mam-nader aktywny pies, spacery, bieganie na tramwaj, pociąg itd.-przeciętne uroki dni codziennych. Kondycja nie jakąś ekstra ale ogólnie nigdy nie była zła. Jestem szczupła. Nie czuje by mi coś polegało, zaczęłam mierzyć puls przez przypadek. Czy powinnam iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muka_buka
Zamiast "nie uprawianiem" miało być "nie uprawiam". Pisze z telefonu i T9 spłatał figla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam niski puls, chociaż lepszy niż ty, bo zwykle między 50, a 64, poniżej 50 spada mi kiedy śpię. Równe 40 miałam zmierzone właśnie kiedy spałam. Lekarze mi nie pomogli. Warto było jednak iść, bo skończyły się bóle w klatce piersiowej. Bóle były z powodu niedoborów. Uzupełniłam i było dobrze. Teraz nie uzupełniam nic, a bóle nie wracają. Może Tobie pomogą podwyższyć puls, bo różne są przyczyny. Taki puls może być od tarczycy i z tym chyba można coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muka_buka
Mam ostatnio dość stresujące okres w życiu, chyba małę załamanie nerwowe. Trochę nadal mnie trzyma ale już jest nieco lepiej. Problemów kilka się nałożyło, sytuacja rodzinna, facet, tłumienie emocji przez lata... Ale nie wiem, czy to może mieć jakiś wpływ na puls. Nie mam jakichś bóli, w związku z tymi nerwami miałam czasem uczucie trwogi czy stałego napięcia w klatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muka_buka
Lepiej do internisty czy od razu do kardiologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kardiologa trzeba mieć skierowanie, więc najpierw do rodzinnego. Chyba, że zapłacisz za wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kardiolog najlepiej się na tym zna i raczej cię nie ominie. Załamanie nerwowe może mieć wpływ na puls i problemy z sercem. Ja miałam wizytę u psychiatry, bo kardiolog mnie wysłał. Psychiatra stwierdził, że nic mi nie jest i że moje problemy z sercem nie są od nerwicy, ani od innych problemów z psychiką. Od tarczycy też nie, bo mam wyniki dobre. Jeszcze coś innego też było wykluczone. Nie dowiedziałam się dlaczego tak mam. Pocieszenie takie, że mam mniejsze ryzyko zawału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problemem jest wysoki puls i niskie cisnienie od 10 lat taki mam cis. srednio 107/80 a puls 105-118 zalezy od dnia.Dodam ze nikt nie wie dlaczego tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jednym z wyjaśnień było, że może za dużo trenowałam. Podobno sportowcy mogą mieć niski puls, ale nie mam pojęcia czy mnie to może dotyczyć. O ile bóle by to wyjaśniło, bo nie miałam dopasowanej dobrej diety do tych treningów. Przy regularnym większym wysiłku należałoby jeść inaczej i dostarczać więcej różnych składników do organizmu, a tego nie robiłam to i miałam później niedobór i bóle. Dodam tylko, że wyniki wysiłkowe miałam dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogóle po tym doświadczeniu doszłam do wniosku, że sport to nic zdrowego. Jak byłam w szpitalu na badaniach to większość młodych, którzy mieli problemy z sercem to byli sportowcy, ludzie bardzo aktywni. Poza ludźmi z wrodzonymi chorobami serca, kogo się nie pytałam to prawie każdy coś trenował. Wyciągnęłam z tego wnioski dla siebie, że ze sportem trzeba ostrożnie. Teraz sport tylko dla przyjemności i bez przesady. Już się nie przesilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To takie moje gdybanie. Ostrzegam trochę innych, bo nie w modzie jest mówienie, że sport wyniszcza, że bardzo obciąża organizm i że np. obniża puls na stałe. Raczej są zachęty żeby się ruszać, hasła, że sport to zdrowie. A dzieciaki tego słuchają. Mówi się im jak brak sportu, wychowania fizycznego może zaszkodzić, a w drugą stronę nic. Kiedyś tego słuchałam i sądziłam, że dobrze robię, że treningi mi pomogą utrzymać zdrowie, a może przez to mam obniżony puls. Nikt mi nie mówił, że taki może być skutek. Dopiero jak już miałam niski puls to pierwszy raz usłyszałam, że ten puls może być od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muka_buka
Czytałam, że sportowcy często mają niski puls, ale ja nic nie trenuję wyczynowo ani regularnie. Lubię pływać i jestem w tym bardzo wytrzymała (dystansowo, nie szybkościowo), ale zazwyczaj dużo pływam latem - w morzy w jeziorze. Ostatni raz pływałam we wrześniu, od tego czasu sportu nie uprawiałam nie licząc biegania na tramwaj. Mam trochę ruchu, ale mogłabym mieć nawet więcej. Zatem nie jest to powodem niskiego ciśnienia. Poczekam na przypływ gotówki i chyba wybiorę się prywatnie do kardiologa, będę się obserwować i mierzyć ten puls. Do psychiatry tak jakoś iść mi się nie chce...nie chciałoby mi się wyciągać wszystkiego u niego. Po prostu nie chciałoby mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarinkak
Nie narzekam na nasz pulsooksymetr DUO Control, mamy go w klubie już jakiś czas i dość dużo jest używany zwłaszcza do sprawdzania poziomu natlenienia hemoglobiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prostym w obsłudze pulsoksymetrem jest Duo control od Sanity, czytelny wyświetlacz, szybki i dokładny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecić mogę DUO Control, myśmy to do firmy zamawiali ostatnio i działa jak powinno, badanie się robi z paluszka nic to nie boli, dużo czasu nie zajmuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosto się obsługuje pulsooksymetr Duo Control jak sobie przypomnę inny aparat jaki miałem to tutaj dużo łatwiej się połapać co i jak i po prostu prawidłowo taki wynik sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Duo Control szczególnie przy korzystaniu z namiotu tlenowego, można na bieżąco sobie sprawdzać jak się natlenienie krwi zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W bardzo dobrym standardzie jest zrobiony pulsooksymetr Duo Control od Sanity, mi się mierzy tym sprzętem bardzo komfortowo, szybko i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam DuoControl prosty w obsłudze pulsooksymetr, skoro ja się nauczyłam zrobić tym badanie to każdy się nauczy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam DuoControl do kontroli natlenienia podczas korzystania z namiotu tlenowego. Dokladny i prosty sposób na monitorowanie saturacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcę kupić też ten DuoControl i w sumie mam tylko jedno pytanie – jak jest z wytrzymałością baterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ren
Dnia 25.10.2018 o 15:26, Gość gość napisał:

Chcę kupić też ten DuoControl i w sumie mam tylko jedno pytanie – jak jest z wytrzymałością baterii?

U mnie też Duo Control zdaje egzamin. Proste w zrobieniu badanie, szybki czytelny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam
Dnia 25.10.2018 o 15:26, Gość gość napisał:

Chcę kupić też ten DuoControl i w sumie mam tylko jedno pytanie – jak jest z wytrzymałością baterii?

tez zdecydowanie polecam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×