Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kindergeld

Polecane posty

Gość gość

Witam chciałam się zapytać czy ktoś z was starał się o zasiłek rodzinny z niemiec -jak długo czekaliście bo ja już czekam 11 miesięcy i nadal żadnej odpowiedzi nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czekam 8 mcy i nic odkiedy przenieśli papiery do Bautzen to cisza jak makiem zasiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widocznie nie pracujecie :) stad ta typowa dla Niemcow opieszalosc pracujac juz dawno byscie otrzymaly skoro nie pracujecie to co robicie w DE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam tutaj swoja dzialalnosc,meldunek czy moge strac sie o kindergeld,jestem opiekunka jak to wyglada?moja szefowa powiedziala ze musze byc zameldowana 6 miesy,wtedy moge sie starac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się ja nie pracuję w DE tylko mąż pracuje tam od 5 lat a ja z dziećmi mieszkam z Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dokładnie musisz 6 miesięcy przepracować żeby starać się o kindergeld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zapominac prosze o pelnym ubezpieczeniu a co za tym idzie o podatkach :) i wtedy mozecie marzyc o KG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja juz czekam 16ty miesiac. Oczywiscie Bautzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja dostalam kindergeld po 19 miesiacach , z Bautzen. ja pracuje i mieszkam z dziecmi w Polsce a maz od 6 lat pracuje w Polskiej firmie, oddelegowany jest do Niemiec, tam jest zameldowany i tam placi podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninnnka
No to fakt, troche się czeka. Ja czekałam pół roku z kawałkiem, ale widzę że to i tak krótko. Może dlatego że załatwiałam przez firmę, która się specjalizuje w tej całej papierologii http://zwrotpodatku.edu.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czekam już prawie 2 lata. W 2013 papiery przenieśli do Bautzen i również do tej pory nie mam żadnej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również czekam 2 lata. W 2013 przenieśli nas do FK w Bautzen i niestety nie ma żadnej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cholerni naciągacze i wyłudzacze socjalu, gardze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To se gardź dalej, nie chodzisz w cudzych butach, więc się może nie czepiaj. Dziewczyny, trochę sprawniej idzie jak się wynajmie do tego firmę (ja korzystałam z www.zwrotpodatku.edu.pl ). Obecnie podobno i tak wypłaty są wstrzymane, ale trzeba trzymać rękę na pulsie, bo to się lada chwila może zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisałam, że czekałam 2 lata i się doczekałam:) jest nadpłata i decyzja, życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda147
Ja czekam w sumie przeszło dwa lata w maju 2013 roku nasze dokumenty przenieśli do Bautzen i do tej pory cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś może załatwiał Kinder Geld z firmą http://www.ecpodatkowe.pl/? Ile kosztuje taka usługa i jak długo się czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wejdziesz na ich stronę http://www.ecpodatkowe.pl/, to w godzinach pracy biura jest czat z pracownikiem, wszystkiego się dowiesz. fajna opcja dla osób, które np. nie chcą dzwonić z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli mieszkasz z dziećmi i pracujesz na terenie De to Kindergeld dostajesz dość szybko (ja czekalam 2 miesiące) . Jeżeli dzieci mieszkają np w Polsce to papiery wysyłane sa do Baucen i oni mają czas na decyzję dwa lata. Nie na znaczenia ile czasu mieszkasz na terenie De. Kindergeld to nie socjal tylko zasiłek na dzieci który przysługuje wszystkim dzieciom rodziców, którzy pracują w niemieckich firmach i tam odprowadzane są podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra korzystała z firmy http://www.ecpodatkowe.pl/ przy wniosku o KG, ja również będę składać taki wniosek, bo mąż dostał pracę w De, z tego co wiem, to szybko otrzymała pieniądze, również liczę, nie powiem - przyda się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam pytanie. Mój były mąż ma przyznane Kinder. Co roku muszę dostarczyć mu dokumenty o meldunku syna i że uczęszcza do szkoły. Później przez dwa miesiące nie ma tych pieniędzy. Czy urzędy wyrównują zaległe płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość54321
Witam Złożyłam wniosek o kindergeld w lipcu 2017. Wszystkie dokumenty zostały dostarczone. Nawet Rops wysłał im decyzję że są krajem z pierszenstwem wypłaty świadczeń rodzinnych. W maju zażądali zaświadczenia od pracodawcy. Mąż w ciągu trzech dni im to dostarczył. Potem w czerwcu znów chcieli jakąś informację. Chciałbym się zapytać czy to już koniec. Bo naprawdę mają komplet dokumentów. Właśnie, ciekawi mnie czy ktoś miał podobną sytuację. Pewnie tak.I po jakim czasie familienkasse przyznaje kindergeld i wydaje decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja walczę od października 2015 r o kindergeld, kolega był w takiej samej sytuacji i właśnie dostał Za 3 lata wstecz, tak więc jest szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siostra skladala miesiac temu kindergeld u dostala po 2 tyg byl.pelen komplet dokumentow nic nie byli trzeba dosylac decyzja byla po 2 tyg a kasa dwa dni pozniej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz_Lewandowski6
Dzień dobry, prowadzę działalność pomagającą kobietom z dziećmi po rozwodzie z mężem pracującym w Niemczech odzyskać należące się im pieniądze. Kwoty oscylujące w granicach 20000 zł i więcej pozostają w rękach byłego męża kiedy należą się Tobie. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji napisz pod e-mail tomasz.lewandowski@gmail.com lub wejdź na stronę odzyskajkindergeld.eu i prześlij nam swoje podstawowe dane (Imię, numer telefonu itp.), a my się do Ciebie odezwiemy. Miłego dnia (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian

Witam pracuje w Niemczech ale planuje wrócić do Polski na stałe do żony i  córki  A więc moje pytanie brzmi czy wie ktoś co trzeba  zrobić  by  zrezygnować z  pobierania kindergeldu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

Wystarczy wysłać świadectwo pracy do Familienkasse na którego górze wystarczy wpisać swój Kingergeldnummer.Nic nie trzeba pisać. Cokolwiek się dostał do Familienkasse nie trzeba pisać pism przewodnicy, wystarczy na dokumencie wpisać swój numer Kindergeld! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×