Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 przecinek 4 latki zadają pytania przecinek zaczynają odmieniać słowa a my

Polecane posty

Gość gość

A my mamy ubaw, no przyznajcie same? Liczba mnoga u mojej córki wywołuje u mnie spazmatyczny śmiech a jej śląski akcent kładzie mnie na ziemię. Nie wiem skąd u niej ten akcent, wszyscy pochodzimy z dolnego śląska:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy u mnie 2 latek odmienia wyrazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po prostu cieszymy się z tego, ze dzieckos ię uczy :) ja leje po nogach kiedy mój 3,5 latek zamiast mniejszy mowi małszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
He he, takie sytuacje pokazują inteligencję dziecka, które nie zna formy nieregularnej czy słowa, ale tworzy je w oparciu o reguły języka - których przecież nikt go nie uczył, samo wyciąga wnioski językoznawcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka tego tematuu
Moja co 6słowo przerabia po swojemu a w liczbie mnogiej wychodzą jej takie historie że można ryczeć ze śmiechu. Poza tym śląskim akcentem zaciąga też taką wschodnią mową lekko, co dodatkowo nas bawi. Skąd tym dzieciom się to bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z wyobraźni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja od urodzenia bardzo lubi dzieci i w liczbie mnogiej ubzdurała sobie że będzie mówiła dziecich i tak mówi od drugiego roku życia i za nic nie pozwala się oduczyć tej formy. To samo robi z słowem ludzie- w liczbie mnogiej jest to u niej ludzich:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×