Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kredyt hioteczny przed ślubem a rozwód

Polecane posty

Gość gość

Mam pytanie czy ktoś się orientuje w takiej sprawie. Przed ślubem dosłownie miesiąc rodzice przepisali mi dom na własność i wzięłam kredyt hipoteczny pod jego zastaw na spłatę brata, swojego kredytu konsumpcyjnego, na wesele i wykończenie-urządzenie sobie-nam piętra. Kredyt był na mnie płacony z mojego konta, na to konto wpływała tylko moja wypłata. Ale cały remont i zakup mebli dokonaliśmy wspólnie po ślubie no ale z moich wniesionych do małżeństwa pieniędzy (ok 100 tyś). Mąż przez cały czas małżeństwa pracował na czarno, nie ma udokumentowanych dochodów, no może dosłownie 6 m-cy z 5 lat małżeństwa. Na dodatek nie pracował ciągle tylko z pół roku co roku. Co w takiej sytuacji, czy przy rozwodzie może chcieć podziału majątku, domu lub wyposażenia kupionych z tych pieniędzy wniesionych do małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W skrócie - to co przed ślubem to twoje. Po ślubie - teoretycznie to co spłaciłaś (kredyt itd) to WASZE, nie ma kompletnie znaczenia że z twojego konta. To są nakłady z majątku wspólnego na majątek odrębny - i podlegają rozliczeniu (choć do domu mąż nie ma praw, ale do spłaty już tak) Jeśli możesz udowodnić ile miałaś przed ślubem - te 100 tys. to dobrze. Jak nie - kicha. Czy te 100 tys to właśnie ten kredyt za który spłacałaś swoje przedślubne dlugi (to należałoby odliczyć)? Natomiast skoro mąz się do pracy nie garnął - to możesz przy podziale majątku wnosić o ustalenie nierównych udziałów: http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,14681165,Nie_zawsze_po_polowie__czyli_podzial_majatku_malzenskiego.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×