Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

150 zl tygodniowo na jedzenie

Polecane posty

Gość gość

musimy oszczedzac i taki ustalilam limit. Jest nas czworo dzieci 3 i 6 lat maz pracuje fizycznie wiec potrzebuje zjesc. Cala trojka miesozerna :) ale za warzywami nie przepadaja co gotowac zeby było wmiare zdrowe i nie ciagle to samo. Dodam ze kucharka ze mnie srednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obiady ,np.zupy gotuj na dwa dni,jeśli zostanie mięso z obiadu zrób na drugi dzień z tego jakąś zapiekankę ,albo zrób z tego pasztet na kanapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no, nie da się. Chyba tylko suchy chleb z margaryną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba tylko jakies zapychacze typu placki. Zup pewnie nie bedziecie jedli chetnie,zreszta twoj maz raczej nie najje się nią do syta. Udka z kurczaka są dosć tanie (przynajmniej u mnie, czesto w polo sa promocje), jakies kotlety mielone czy klopsiki moze. No ale te 150 to rowniez na sniadania i kolacje? Ciężko za 38zl dziennie nakarmic pracujacego fizycznie meza i dwoje dzieci, chociaz one pewnie malutko jedza, i dac im trzy posiłki pełnowartościowe. Ryby sa drogie wiec pewnie odpadaja,ale raz w tygodniu postarajcie sie je jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dania jednogarnkowe typu leczo zupa meksykanska risotto zupa cabulowa ( bardzo syci ) borgacz golabki klopsy pyzy kopytka placki ziemniaczane kotlety mielone sppaghetti bolognese zapiekanki makaronowe jeden kurczak to 2-3 obiady wykorzystaj korpus skrzydla na wywar palki tez piersi z kuraka to milion pomyslow udka upiecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz tez zrobic kielbasy zapiekane w piecu ( np w piwie ) ale to chyba nie dla dzieci :D do tego ziemniaki jakas surowka np z kapusty pekinskiej i obiad gotowy polecam samodzielna produkcje wedlin w miare mozliwosci oczywiscie jesli mieszkacie w domku zainwestujcie w wedzarnie oszczednosci na wedlinie duze a wiecie co jecie pierogi tez sa sycace np ruskie ze skwarkami :) wszelkiego rodzaju dania smieciowe z tego co zostanie w lodowce resztki jakiejs wedliny kawalki podsuszanego sera cebula itd wychodza z tego pyszne sycace zapiekanki mozesz je robic na patelni zapiekac w piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość landryneczkaikróweczka
przydała by ci się kuchnia polska (książka) z lat 70 tam są przepisy które to zapomniało sie już gotować , a naprawdę sa pożywne i niedrogie a smaczne często korzystam z niej i b.b. b. jestem zadowolona mało wkładu a ile składu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też lubię te wczesne wydania kuchni polskiej, jeżeli ktoś chciałby mieć taki solidny zestaw tradycyjnych przepisów, to to jest znakomite ich źródło przejrzyjcie porzucone przez poprzednie pokolenia i kurzące się książki, bardzo prawdopodobne, że znajdziecie tam właśnie tradycyjną "kuchnię polską"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, dlaczego ktoś pisze, że risotto jest tanie. Małe opakowanie ryżu na risotto kosztuje 5-6 zł. To wcale nie jest tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może ktoś robi potrawkę ze zwykłego ryżu i nazywa to risottem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieto zaglodzisz rodzine,maz ciezko pracuje wiec musi jesc,dzieci rosna tez musza jesc,czy ty nie przesadzasz z ta kwota?jak ci zaczna chorowac i wydasz na leki,moze zwiekszysz budzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie, nie wszyscy mają więcej pieniędzy do wydania na samo jedzenie, są jeszcze inne wydatki i niektóre rodziny mają nawet mniej niż 150 zł tygodniowo na jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem bardzo oszczedna jest nas 4 ale dzieci maja 4 latka i 5mc.wydaje tygodniowo jeszcze mniej i to nie dlatego ze nie mam. Bardzo duzo jedzenia sie u nas marnowalo ale odkad mam jadlospis na kazdy tydzien nic nie wyrzucam. 150zl to sporo i planujac dokladnie swoje wydatki mozna wydac mniej i jesc zdrowo. Tez jestesmy miesozerni. Na tydzien kupije 1 kurczaka okolo 12zl kilo schabu okolo 19zl i 0.5kg mielonego 7zl albo podobne ilosci innych mies latwo podzielnych do tego 2 paczki ryzu to z 5zl ziemniaki mam mozna sokupic makaron np spagettize 2 paczki ok. 6zl.i maka ziemniaczana 5zl i z tego juz mozna zrobic obiady a wydasz 54zl 1spagetti z miesem mielonym 2.uda z kurczaka z ziemniakami 3 piersi z kurczaka z ryzem 4 kluski slaskie ze schabem 5 poledwiczki kurczaka z ryzem z przyprawa gyros i z warzywami na patelnie np azjatyckie dodatkowo koszt jakies 7zl. Masz juz 5 obiadow. Dodatkowo mona kupic pierogi na wage np alexpol czy jakos tak sa smaczne kilo chyba 12zl jakies warzywa do obiadu jako surowka za 30zl. Tj 103zl jak sie nie pomylilam. A za 50 chleb maslo wedliny i owoce dla dzieci. Dasz rade tylko planuj. Dobre i tanie sa tez lazanki z kapusta pieczarkami i kielbasa oj chyna musze je jutro zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisała poprzedniczka okazuje się że można, najdroższe są słodycze gazowane napoje, jak samemu przygotowuje się posiłki, to da się radę, produkty na pierogi ruskie na 100 szt kosztują 20 zł 1 kg mąki-2,50 0,8 kg twarogu 15,00 zł 2,50 kg ziemniaków 3,00 zł cebula sól pieprz trochę oleju do podsmażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×