Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile pieniędzy chrześnicy na roczek

Polecane posty

Gość gość

Czy cztery stowy będzie ok? Nieźle mi się powodzi ale bez przesady z rozrzutnoscia. Czy tyle by Was satysfakcjonowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna B
bawi mnie niezmiernie i nierownomiernie ze za sakramenty zbiera dzis sam swiety 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamara gospodyni
Byłam ostatnio na roczku mojej chrześnicy, dałam 1.000 zł + zabawki za 300 zł. Nie uważam, aby to było dużo. Powinno się dawać w granicy 2000 zł. Jesteś chrzestną, czyli jak druga matka, więc nie żałuj i daj więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2000 roczek, komunia 5000, ślub 15000 Ludzie, w d****h się wam przewrca. Ja jako matka czułabym się niezrecznie,gdyby moje dziecko na roczek dostało od chrzesnej 1300 zł. Skoro ktoś tyle daje, to oczekuje , ze tyle oddadzą jego dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu kase dajesz? Może kup prezent tak aby było dla dziecka? Albo pogadaj z rodzicami czy nie potrzebują kasy na jakiś większy wydatek np. fotelik samochodowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam dziecko i jestem chrzestną dziecka w tym samym wieku, i nigdy nie słyszałam by ktoś dawał 1tys na chrzest... chyba rodzicom a nie dziecku... Ja kupowałam zabawkę, gdybym miała dać kasę to pewnie koło 200-300zł, a nie powodzi nam się źle, chyba już na komunię lepiej dać więcej pieniędzy, chociaż dzieciak sam sobie coś wymarzonego kupi, na chrzest autorko nawet te 400zł to dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytaj się chrześnicy czy jej tyle wystarczy :D 400zł to jest bardzo dużo ! a poza tym każdy daje tyle ile może a 1000zł to niezły zastrzyk gotówki ... dla rodziców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ona chce sobie kupić ,durna jesteś jak cep .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolenniczka konkubinatu
mnie satysfakcjonuja fajne prezenty dla synka:) Nieważe za ile, wazne, żeby były przemyślane. Zawsze mówię, ze kasy nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dałam chrzesniakowi na chrzest 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mój Syncio dostał prezent taki: obejmuje on Mikołaja, Gwiazdora, Roczek, Dzień Dziecka i co tam się jeszcze po drodze przytrafi. Bilety dla nas wszystkich do chrzestnej mieszkającej za granicą, aby się w końcu zobaczyć, nas nie stać, bo ciągle coś wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel Gazel
Głupie zabawki czy jakieś marne 500zł to tylko pospólstwo daje. Wyższe sfery wstydzą się dać prezent za mniej niż 10 000zł, niezależnie od okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bedzie mialo dziecko duzo frajdy z tych papierkow. Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córcia miała roczek 8miesięcy temu od chrzestnej dostała odpychacz od chrzestnego jakąs grającą zabawke max100zł taka głupotka, nie oczekiwałam niewiem czemu ale impreza była do północy takie sobie te prezenty, ale jako chrzestna nie dałabym 400zł bo dla mnie to duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka na chrzciny dostała od chrzestnych po tysiąc złotych. Założyłam jej konto i wpłaciłam pieniądze. Na roczek od chrzestnej dostała rowerek trójkołowy, od chrzestnego szczeniaczka uczniaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patusia83
Wydaje mi się że na roczek to raczej jakiś prezent dla dziecka. Moja córeczka na roczek dostała samochodzik (co się do niego wsiada) od chrzestnych, jakieś lalki, wózek dla lalki i trochę ubranek od innych gości. Możesz też spytać rodziców dziecka czy na coś nie zbierają i ewentualnie się dołożyć a dziecku wtedy dać mniejszy prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kase na roczek - zeby rodzice ja przepieprzyli i dziecko nic z tego nie mialo ? niestety malo rodzicow otworzyloby konto i wplaciloby dziecku te kase na rachunek. ja do momentu, gdy chrzesniak nie skapowal o co chodzi z pieniedzmi i ze za te PAPIERKI mozna cos dostac, kupowalam mu prezenty. Na 3 urodziny dostal dopiero pieniadze ;) a swoja droga tysiak na roczek ;/ to ile na komunie , 18nastke i wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dałam zabawke interaktywną, kosztowała 120 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem na biezaco, moja niunia niedawno miala i chrzciny i roczek. Na chrzciny dostala kase od dziadkow, ktora wplacilismy jej na konto, na urodziny tak samo, ale to tylko dlatego ze sa wiekowi i zwyczajnie nie chce im sie chodzic po sklepach. Natomiast pozostali lacznie z chrzesnymi przyniesli zabawki,(kombinezon na zime) iinne ubranka. Osobiscie uwazam ze dawanie tak duzej kasy za przegiecie, pomyslmy chwile nad przyszloscia, tonie jest sztuka postaw sie azastaw sie.Sama jestem matka chrzesna i dopiero w zeszlymroku jak mala skonczyla 13 lat to dostala odemnie kase - 200 pln i byla bardzo zaskoczona, a zarazem bardzo zadowolona ze sama moze sobie cos fajnego kupic albo i do czegos dolozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na roczek? Dla chrześnicy? A co to za nowa moda? Prezent na chrzest, komunię, 18stke i ślub rozumiem, ale na roczek? Jak już byłabym zaproszona na urodziny to kupiłabym jakąś zabawkę góra za 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiająca sie
Ja na chrzest dałam 700 zł z tym że to chrzest bliźniąt a jednej z nich byłam chrzestną. Na roczek? Zabawkę albo ubranie jakieś kup. Za 100 - 150 zł spokojnie wystarczy. A jak znajdziesz okazję i taniej to jeszcze lepiej;) Powiem Ci że na roczek i na wszelkie inne urodziny czy mikołaje, gwiazdki kasy nie wypada dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tiaaa dalas prezent 1300zl hehe jak niektorych wyobraznia ponosi autorko roznie dają,słyszałam że 300,400,500zł ktoś dał,jeśl iteraz dasz ten np.1000zł jak ta piękna tamara haha to na komunie będziesz musiała dać dwa razy tyle,a tą kasę z roczku i tak rodzice wydadzą na siebie a nie na dziecko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolowajasminowa
kupiłam bujaka za 100zł a chrzestny rowerek 120zł.plus ubranka za jakies 200zł. bez przesady,ciekawe czy moim dzieciom potem by tak dawali? mam 4 chrzesniaków i chyba nie po to bym im dawała zostałam matką chrzestną , mają rodziców.statystycznie po 100zł daje jak przyjadą plus słodkosci i ubrania. ale ostatnio miałam pouczenie od tesciowej ;) (koń by sie usmiał) mąż jest chrzestnym u córki jej bratanka.nie mamy dobrych kontaktów bo wyszły duże nieporozumienia między kuzynami.dziecko jak widze zawsze jakies słodkosci daję.ale nie dostajemy zaproszeń na urodziny. tesciowa wypaliła bym dała małej kase bo mikołaj i tp biedne dziecko bo rodzice się rozstają tak ze 4stówki.mówie ze nie dam kasy małej bo wiem co ze swoją kasą mam robić.pozatym ma rodziców i to oni łoża na swoje dzieci a nie chrzestni.chrzestni są po to by dziecko było ochrzczone i w razie braku ojca matki było w zastępstwie,choć nigdy nie słyszałam w praktyce by tak było. niech swoją daje jak chce i się naburzyłaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupiłam wszystko co akurat koleżanka potrzebowała do dziecka i wszyscy byli bardzo zadowoleni,wyszło mnie to ponad 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn od chrzestnego dostal 600 zl i było mi głupio ze tak dużo do tego karuzele nad lozeczko ,kosmetyki......sporo tego było jak dla mnie za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala33
Dnia 9.01.2014 o 16:48, Gość tamara gospodyni napisał:

Byłam ostatnio na roczku mojej chrześnicy, dałam 1.000 zł + zabawki za 300 zł. Nie uważam, aby to było dużo. Powinno się dawać w granicy 2000 zł. Jesteś chrzestną, czyli jak druga matka, więc nie żałuj i daj więcej.

Wydaje mi się że to troszkę przesada... To na wesele daje Pani 3 tysiące jakoś gość weselny? #ludziewgłowiewamsieprzewraca 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala33

Wydaje mi się że to troszkę przesada... To na wesele daje Pani 3 tysiące jakoś gość weselny? #ludziewgłowiewamsieprzewraca 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skb

Na pierwsze urodziny 1000 zł na drugie 2000 zł na trzecie 3000 zł itd... Na Chrzest 5000 zł na komunie 50000zł na wesele 500000zł... Nie wiem tylko ile dać na pogrzeb... Ludzka głupota jest bezgraniczna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×