Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość putajnik

Kredyt podzial majatku a rozdzielnosc

Polecane posty

Gość putajnik

Sytuacja wygląda tak: małżeństwo, kredyt hipoteczny. Rozchodzą się nieformalnie - tzn. mieszkają oddzielnie. Ustanawiają rozdzielność majątkową, ale się nie rozwodzą. Nic nie robią poza tą rozdzielnością. Facet cały czas spłaca kredyt. Po półtora roku się rozwodzą. Teraz pytanie- przy podziale majątku, czy te raty , które płacił samodzielnie facet wchodzą do majątku, czy od momentu rozdzielności już nie? Czy majątek będzie dzielony na moment rozwodu, czy rozdzielności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w podobnej sytuacji i tez nie wiem ale wydaje mi sie ze rozdzielność majątkowa to nie jest to samo co podział majątku . Do momentu rozdzielnosci wszystko jest wspólne od momentu rozdzielnosci dopiero tsa dwa rożne majątki od podstaw. A to co było przed rozdzielnoscia trzeba notarialnie lub sądownie podzielić. Ja jestem na etapie pójścia do banku i spytania, czy były maz moze przejąć kredyt hipoteczny( ktory i tak spłaca tylko on) bo moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na wzięcie najmniejszej pożyczki czy debetu bo zarabiam za mało a jestem obciążona ogromnym kredytem hipotecznym a domu i tak jak ustaliliśmy chce sie zrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, to są dwie różne rzeczy podzl a rozdzielnosc. U nas wygada to tak ze jest rozdzielność a podzail majatku w trakcie. Wiec raty splacamy wspolnie a w chwili dokonania podzialu bedzie ustalone co do kogo nalezy i jak rozliczyc te raty splacany po rozdzielnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to proste - do podziału ustala się wartość na dzień ustania wspólnoty majątkowej - czyli albo podpisania rozdzielności albo rozwodu. I DO ROZDZIELNOŚCI wszystko jest wspólne, nieważne kto płacił. Od rozdzielności - są to nakłady z majątku odrębnego na majątek wspólny - podlegające rozliczeniom w ramach spłaty. Kto kogo ma spłacić w tym wypadku? jeśli żona, to rozliczenie jest takie: wartość mieszkania minus niespłacony kredyt NA DZIEŃ PODPISANIA ROZDZIELNOŚCI majątkowej - to na pół. I do tego zwrot rat zapłaconych przez pana po rozdzielności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podzial i rozdzielnosc to calkowicie dwie odrebne rzeczy polecam zadac to na forum specjalistycznym -> www.forum-kredytowe.pl tam ci specjalisc**precyzyjnie odpowiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×