Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Szybkie pytanie czekam na odp Windi dla noworodka

Polecane posty

Gość gość

Prosze o szybka pomoc Rurki Windi do pupy noworodka stosuje sie przed jedzeniem czy raczej po jedzeniu? Pytanie do mam które to stosowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie stosowałam, pediatra mówiła, aby lepiej nic do pupy nie wkładać. 1. jelita się rozleniwiają 2. możesz uszkodzić go w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sobie wsadź :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiesz, że są specjalnie zatrudnione osoby w firmach aby wystawiać pozytywne komentarze o danym produkcie, zapytaj pediatry, czy to bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pierdykam no własnie lekarz pediatra nam to zalecił ale zapomniałam sie spytac jak to stosowac w sensie czy przed czy po jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam rurke MEDI GLOBE. u nas sie sprawdzila, jest mieciutka. Ten Windi mi nie odpowiadal bo jakas twarda ta koncowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kiedy stosowałaś je? przed czy po jedzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak widzialam, ze mała zaczyna sie prężyć, lub miala twardy brzuszek. lekko rozmasowalam brzuszek okrężnymu ******* i ladnie te gazy schodzily. jesli oczekujesz konkretnej odp przed czy po posilk, uwazam, ze po bo podczas jedzenia dziecko lyka powietrze i moze bolec je brzuch. Moze wystarczy tylko odbic, u kazdego jest inaczej. Moja mala zaczynala wieczorem troche marudzic wiec juz profilaktycznie ja "odgazowywalam":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje ci za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12.01.14 [zgłoś do usunięcia] gość nie stosowałam, pediatra mówiła, aby lepiej nic do pupy nie wkładać. 1. jelita się rozleniwiają 2. możesz uszkodzić go w środku xxx rurki windi są tak skonstruowane, żeby nie uszkodzić nic w środku, jelita nie mają prawa się rozleniwić, bo rurki nie ingerują w perystaltykę a twoja pediatra to tępa dzida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez stosowalam windi. Ale tylko jak widziałam ze gazy zaczynają sue zbierać. Poza tym na opakowAniu chyba jest napisane zeby nie używać częściej niż trzy razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jest napisane, ja używałam częściej i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini mono
Rurki sa super, bezpieczne i nic nie uszkadzaja ani nie rozleniwiaja ! Mieliśmy ogromny problem z kolkam i skurczami brzucha u malucha, od 4tyg od urodzenia przez ok 2.5 mca stosowalismy rurki jak sie tylko zaczynala akcja kolka/skurcz, najpierw masaż brzuszka aa potem rureczka i maly pięknie odgazowany ;) odkąd ustały kolki nie uzywamy rurek, od tamtej pory dziecko robi samo kupkę, wszystko jest na swoim miejscu, teraz maly ma 8 m y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta902020

Jest bardzo dużo negatywnych opinii na temat rurek windi. Nasze dziecko zaczęło mieć kolki od czwartgo dnia życia i długo zastanawiałam się czy użyć tych rurek ponieważ mnie trochę przerażały.. Ale sutyacja byla już na tyle dramatyczna że masaż ani kropelki nie pomagały więc spróbowałam i powiem szczerze że bez tego byśmy zginęli... Gazy które schodził z brzuszka w takich ilościach że nie dziwię się że dziecko płakało, ulga była u maleństwa od razu. Rewelacyjna sprawa. I to nie prawda że rozleniwila jelita, że dziecko nie będzie samo umialo się załatwiać czy puszczać bączkow.. Stopniowo poprostu rurki stają się nie potrzebne. Moje dzieciątko ma teraz 6mies i ma się dobrze. Kupki regularne wszystko wporzadku. Nasze kolki trwały ksiazkowo 3 mies. Polecam rodzicom borykajacym się z takimi problemami bo to naprawdę bardzo bardzo bardzo pomaga 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×