Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pros

Pozwy pisma procesowe

Polecane posty

Gość Pros

Oferujemy tanie i szybkie sporządzanie pism procesowych, przede wszystkim w sprawach cywilnych, głównie rodzinnych - alimenty, zmiana miejsca zamieszkania dziecka, rozwody, "rozwody" kościelne, podziały majątku, zarzuty do opinii biegłych, itp. Prowadzimy działalność gospodarczą - doradztwo prawne, wystawiamy faktury VAT, mamy odpowiednie ubezpieczenie OC. Oczywiście mamy odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej. Jeżeli jest ktoś zainteresowany naszymi usługami proszę pisać w temacie. Chętnie odpowiemy tutaj również na pytania dot. problemów prawnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile czasu trwa rozwód bez orzekania o winie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
jeżeli druga strona również na to się zgodzi i jest porozumienie co do dzieci i alimentów to ok. 15 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wyglądają jego koszty? Słyszałam, że z "rozwodem" kościelnym bardzo ciężko...:( Jeśli dom w którym mieszka małżeństwo jest spadkiem po dziadkach jednej ze stron to jak wygląda podział majątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
trzeba jednak samemu napisać pozew i określić swoje żądania, a w tym zakresie chętnie pomożemy, czas oczekiwania od zlecenia usługi to 24 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
koszt rozwodu : - opłata sądowa 600 zł, następnie połowę zwróci drugi małżonek - koszt pozwu - bez orzekania o winie - ok. 150 zł plus VAT Rozwód kościelny - rzeczywiście jest bardzo ciężki, aczkolwiek zależy to od stanu faktycznego. W tym zakresie współpracujemy z odpowiednią osobą, która wykłada na kierunku prawo kanoniczne. Jest też to odpowiednio droższa usługa. Co do majątku, jeżeli jeden małżonek w spadku otrzymał dom to jest to jego wyłączna własność, nie podlega podziałowi, gdyż nie jest majątkiem wspólnym. Można jednak dochodzić zwrotu nakładów z majątku wspólnego na majątek osobisty jednego małżonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAREKW
niedługa ma sprawe rozwodowa ,zona chce z mojej winy ale ja uwazam ze jesli to wina obojga i czy do tej spawy powinienem dłoczyc pismo jak chce by podzielono nasz majatek do pomnozenia go ja przyczyniłem sie ale chce rowno po połowie by nie rozciagac jak to zrobic poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
c do majątku to zupełnie odrębna sprawa, którą zakłada się po rozwodzie. Oczywiście można dzielić majątek w rozwodzie na zgodny wniosek stron, ale jest to nieczęste i my nie polecamy takiej drogi. Oczywiście w Pana sytuacji należy złożyć obszerne pismo - odpowiedź na pozew i powołać odpowiednie dowody z właściwymi tezami, aby wykazać, że do rozkładu pożycia nie doszło z wyłącznej winy Pana. Takie pisma również konstruujemy. Jeżeli jest Pa zainteresowany szczegółami odsyłam na maila biuro@prospere.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
Odnośnie rozwody z wyłącznej winy - jest on na tyle niebezpieczny, że jeżeli nie podejmie się właściwych kroków to grożą Panu alimenty na żonę do końca życia, a zapewne tego Pan by nie chciał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominnn
Ja mam podobny problem ale mam adwokata ,czy wszystko adwokat załatwia czy ja musze tez cos pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
Jak ma Pan adwokata to z założenia powinien on wszystko załatwić. Nasza oferta skierowana jest do osób, ktore pełnomocnika nie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak rozwiesć sie z kobieta która nie chce rozwodu??? facet jej nie kocha, ona go dreczy psychicznie nie kocha go pomiata nim ale nie zgadza sie na rozwód, bo ma frajera który tyra na kredyt za dom i tak jej pasuje a facet juz nie wyrabia psychicznie. Jak sie z taka osoba rozwiesc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze dodam ze jest problem kredytu bo facet chciałby sprzedac dom, spłacic kredyt i tym co zostanie podzielic sie z zona, no ale na to ona tez sie nie zgadza i powiedziała ze bedzie przeciagac sprzedaz domu latami, czy z tym tez da sie cos zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
Niestety taka porada jest bardzo obszerna i wymaga podania wielu szczegółów przez Pana. Oczywiście nie jest Pan w sytuacji bez wyjścia, ale jest to dłuższa rozmowa. Po szczegóły i ewentualna wycenę porady i pism zapraszamy na maila biuro@prospere.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuj***ardzo a czy wynajęcie adwokata w czasie rozwodu i podziału majatku ułatwiłoby sprawe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
Oczywiście to zależy od jego wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile policzy sobie za taka pomoc dobry adwokat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
To zależy od miasta i bardzo cieżko jest odpowiedzieć na takie pytanie. Za takie dwie sprawy myśle ze trzeba liczyć sie z wydatkiem ponad 10 tys zł w średniej kancelarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbych zbych
ja myslałem ze kobiety boira rozwody z wyłacznej winy meza nie po to zeby płacił na nia ,bo sama zarabia wiecej a po to by zabrac jak najwiecej z majatku wspólnego ,do którego niekoniecznie sama przyczyniła sie by go zdobyc ,bo mimo ze bedac pania biznes women swoje pobory trwoniła na bzdety ciagłe sympozja pochłaniajace połowe kasy z konta a maz oszczedny budował dom ,ktory jest do podziału a najlepiej by jej przypadł a maz poszedł do psychiatryka tak by moja zona chciała zadzwoniła raz ze chce odebrac zycie i chcieli mnie zamknac ale zobaczyli ,ze nie mam takich sklonnosci i ponosłem koszty pogotowia bo wezwane bezpodstawnie ,ona wymigała sie a mnie obciazono rozwodzimy sie 6 lat i konca nie ma ,ona ma układy biznesowych panow a ja nie i manipuluje mna jak pieskiem adwokaci tez wola panie women niz robotnika bronic ,to takie czasy ze miłosc to smieci a kasa to miłosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tego? Wracaj do psychiatryka, bo tam twoje miejsce. Albo chociaż bierz proszki regularnie. Ta twoja żona to święta kobieta jest i z ciałem do nieba pójdzie - że z takim psycholem od 6 lat sie rozwodzi. Ogarnij się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pros
Wina nie ma nic do podziału majątku, no chyba zeby próbować robić nierówne udziały ale to tez wina jest średnio przydatna. Współczujemy takiego rozwodu, niestety takie tez często występują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robrob
jestem w trakcie rozwodu 4 I TYLE lata mieszkam w domu ktory wybudowalem zona powiedziala ze nie chce tego domu i wygnala mnie ze starego domu 1 miesiac temu ze wzgledu na jej dreczenie zaopiekowala sie mna obca osoba zona zaczeła wpłacac jakies sumy za ten dom podatki ,wymyslone i podala do sadu ze to współwlasnosc i ona ponosi koszty utrzymania tego domu a ta osoba przychodzac narusza jej czesc i ta czesc koszuje bo zabrudzi schody Nadmieniam ze ja płace wszystkie media kredyt wszystko z mojego konta DOBRE PRAWO ZAPŁAC JEDNA RATE A Spłacisz cały kredyt bo jestes pania prezes to takim prawo inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co na to wszystko lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbych zbych
ja gdybym sie z nia rozwodził to nie bawiłby sie w tryki kto komu dowali albo ile kto ugra a ona sama chciala rozwodu ale jak zobaczyła ze po niej nie płacze to teraz dowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co na to wszystko lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zdobyc alimenty jesli nadal jestesmy malzenstwem na dziecko skad wziac wniosek i czy ja równiez moge dostac? jestem bezrobotna opiekuje sie malym dzieckiem on zarabia 2500 netto jaka moze byc to kwota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryska 1111
mozesz dostac alementy na dziecko bez rozwodu. Wzor znajdziesz w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×