Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milenka2014

Pcos i co dalej

Polecane posty

Gość milenka2014

milenka2014 Witam, Mam 19 lat rok temu lekarz wykrył u mnie pęcherzyki na obu jajnikach, podejrzewał pco. Miałam nieregularne i bolesne miesiączki więc przepisał mi tabletki anty. Po nich natomiast zaczął się trądzik, bóle miesiączkowe się zaostrzyły a w piersiach straszne guzki. Zostałam skierowana na usg piersi tam wykryto dysplazję w obu piersiach oraz powiększone przewody mlekowe dwu rzędowe. Po tym zostałam skierowana na badania hormonów : TSH - 2,760 ulU/ml. Estradiol 157,50 pg/ml. Progesteron 7,02 ng/ml. Prolaktyna 330,30 mlU/l oraz testosteron 48,50. Pani z laboratorium dziwiła się że w moim wieku jest tak wysokie TSH i żę to może prowadzić do niedoczynności tarczycy. Co sądzicie o tych wynikach ? Czy do mojego wieku one są dobre? do lekarza idę dopiero za 2 tygodnie. Czy dysplazja w piersiach może być spowodowana hormonami? Sprawa druga wiem, że przy pco trudno zajść w ciążę, ja od 16 roku życia współżyje z narzeczonym i tylko przez pierwszy miesiąć się zabezpieczaliśmy potem nie czyli prawie 4 lata uprawiamy sex bez zabezpieczeń a dziecka nie ma. Teraz pytanie skoro przez tak długi czas nie zaszłam w ciąże to czy powinnam już teraz próbować zajść wspomagając to lekami czy jednak za kilka lat a efekt leków będzie taki sam jakby był teraz? z Góry dzięki z odpowiedź :* pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba masz też za wysoką prolaktynę. Na szczęście łatwo się ją zbija. Tarczycę też raczej łatwo uregulować. Najlepiej by było gdybyś już zaczęła się starać, chociaż masz czas do 25 r. ż., wtedy jest się najbardziej płodnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystaj z uciech jak długo możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co kojarze prolaktyna zależy od tego w jakiej fazie była. Więc nie wiadomo czy za wysoka ale testosteron jest za wysoki na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość czwarty
Lekarz powinien najpierw cię wysłać na badania. Tabletki anty to trochę kontrowersyjne leczenie zwłaszcza bez wcześniejszych badań hormonalnych. Poza dniem cyklu powinnas podać też normy do twoich badan bo w różnych laboratoriach mogą być różne normy. Waśnie jak już wcześniej zasugerowano możesz mieć wysoką prolaktynę. Prolaktyna blokuje hormony odpowiedzialne za owulację, co z kolei może zmniejszyć progesteron co z kolei zmniejsza estradiol i tak w kółko. nie wiem jak jest z testosteronem i innymi hormonami. Zbicie prolaktyny może poprawić twoje pozostałe odchylenia od normy, więc od tego bym zaczęła leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 lat współżycie ? 19 lat narzeczony ? prawie 4 lata współżycia raz z zabezpieczeniem a raz bez Kur... w jakim świecie żyję. Mam 26 lat ale jestem w szoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×