Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kla

kwiecień maj 2014

Polecane posty

Dzien dobry mamusie. My w koncu wrocilismy do siebie. Mlodemu wyszesl 8 zab i staje juz na nogi przy szafkach i w lozeczku. Rozwija sie strasznie szybko tylko te jego noci i pobudki mnie wykanczaja. Z nowosci dostal zupe pimidorowa, ogorkowa i pieroga ruskiego. Nic mu nie bylo, wiec powoli wprowadzam kolejne zupki. Ogarne som pi powrocie, zakupy i sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kla
hej dziewczyny :) no my już po spacerku ale mały nadal śpi na polu w w,ozku :) wczoraj byliśmy zamówić małemu do pokoju wykladzine i dopiero na pon bedzie bo jeszcze obszyc dalismy :) może stabilniejsze podloze zmobilizuje go do raczkowania bo ostatnio to opanowal pozycje na prostych rekach i nogach tak ze wszyscy mowia ze pierwsze to on na glowie nam stanie niz zacznie raczkowac :)) co do filmu mozna bylo wybrac dwa repertuary pierwszy to: Pani z przedzkola i Wielkie oczy a drugi filmy akcji:Son of a Gan i John Wick my mielismy wykupiony ten pierwszy ale po pierwszym filmie( Pani z przedszkola-daremny) zmienilismy sale i ogladalismy Son of a Gun- świetny film polecam :) Co do gołębia to najlepszy jest niby rosól i najzdrowszy dla takich maluszków :) osobiscie jeszcze nie robiłam ale mąż próbuje mnie namówić bo on za dzicka dostawał rosolek z golebia :) Elelinka - to super prezencik mieliście :) a jak mała będzie fajnie wyglądać z zabkami :) co do sylwestra mały przespał naszą nieobecność na ten czas moja mama posiedziala u nas i tez jej przygotowalismy seans filmowy :) tyle dobrze ze maly mi ladnie spi cala noc a na karmienei budzi sie ok 8 rano :) schwewe- to kiedy wracacie? To fakt że szybko czas leci no i super że odważyłas sie prowadzić :) ja jak teraz widze ta pogode i oblodzone drogi to mam dosc no ale jezdzic trzeba :) miluskaaa - no mi też sie teraz inczej prowadzi ale niby tak jest jak sie przesiadzie z benzyny na disla :) no ale ze teraz jezdze na zmiany to juz mi to nawet roznicy nie robi:) nam to sie nawet nie nudzi tylko ja jakas taka spiaca chodze ale to moze przez te ostatnie zabieganie dopadlo mnie przemeczenie :) dzisiaj mały dostanie rosolek z brukselka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymciaaa
Witam mamusie w Nowym Roku i życze Wam żeby ten rok był udany i wyjątkowy:) My Sylwestra spędziliśmy z rodziną mojej siostry.Oni też maja takiego małego smyka,więc było domowo,telewizorowo ale bardzo przyjemnie:) Asmana nie przejmuj się tymi jego pobudkami,jeśli Cię choć trochę to pocieszy to powiem że mi też sie często budzi choc cały czas zauważam u niego niewielka poprawę,kiedyś z tego wyrośnie,eh te nasze dzieciaczki Kla skoro polecasz ten film to musimy obejrzeć któregoś wieczoru z mężem,może malutki pozwoli:) Dziewczyny czy u Was też tak strasznie wieje?Ja z małym to juz ze dwa tygodnie nie byłam na spacerze,bo a to złapał katar,a to święta,zamieszanie i nie było czasu,a to deszcz a to wichura i tak codziennie się zbieram i zebrać nie mogę. A co do jedzenia to zobaczyłam że moja siostra swojemu małemu który jest tylko 5 tygodni starszy daje juz prawie wszystko do jedzenia włącznie z kotletem mielonym,chyba tu przesadziła,ale mały jej ma jakies krostki na buzi.Ja planuję małemu teraz ugotować coś z cielęciną no i może z buraczkami w końcu,a i miałam się Was jeszcze zapytać o ryby,bo już chyba trzeba je też na dobre wprowadzić do jadłospisu malutkiego.Wczoraj mu dałam troszeczkę halibuta spróbować bo akutar mieliśmy na obiad i specjalnie nie smażyłam tylko gotowalam ale to tłusta ryba i raczej nie specjalnie sie jeszcze dla niego nadaje,minę miał nietęgą chyba mu nie posmakowała. No to ja zmykam,spokojnej nocy i miłej niedzieli,ja weekend sama w domu,bo mąż pojechal na brydża,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kla
Witam z samego rana :) Wstaliśmy a za oknem śnieg i ciągle sypie :) żeby tylko przestało sypać to wybierzemy się na sanki i może wkońcu bałwana ulepimy:) a tak mieliśmy w planach basen na dzisiaj ale pierwsze trzeba zaliczyć urodziny u rodziny a tak mi się nie chce bo człowiek by teraz czas poświęci tylko dla naszej trójki :) szymciaaa - też się zdarza ze wieje ale wtedy daje małego pod wiate i jest dobrze a on słodko śpi :) ale fakt teraz przez święta człowiek taki zabiegany był tyle że mąż ma wolnego 2.5 tyg więc jak ja nie mogę to ona zabiera małego szkraba na pole chociaż teraz częściej po sklepach było trzeba jeździć :( co do jedzonka mi też ciągle mama mówi że mam już dawać wszystko to co my jemy a nie bawić się ale ja jakoś wole odlać małemu naszej zupki bez przyprawiania i zabielania a mama że powinnam dawać już całkowicie skończoną :( i fakt jestem u nich to by wszystko mu dali ale ja nie pozwalam i wtedy zaś że wymyślam wtedy się ciesze że mieszkamy sami :) Film fajny jeśli ktoś lubi filmy akcji a ze spokojniejszych moge tez polecic polska komedie Dzień dobry,kocham Cię :) taka lekka fajna akurat na wieczorne oglądanie :) Teraz chcemy wybrać się na Uprowadzona 3 bo wcześniejsze części też się nam strasznie podobały. asmana- co do zupy pomidorowj jeśli nie na koncentracie to czemu nie też bym dała ale ja dodaje koncentrat :) a ogórkową nie robie bo nie lubimy ale wszystkie inne dostaje najczęściej robie warzywną i rosołek :) miłego dnia!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kla ja zrobilam na kocentracie i zjadl. Dzisiaj ugotowalam krupnik dla calej rodzinki i jadl az mu sie uszy trzesly;-) . Co do spacerow to moj ksieciunio spi dwa razy dziennie i zawsze na powietrzu. SYmciu pobudki w nocy mnie denerwuja, bo jak On sie budzi to od razu z placzem i bez piersi nie zasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kla
ale tu cicho :) chyba zapracowane jesteście ja teraz więcej odpoczywam chociaż mąż już do pracy wrócił :( mały opanował ściąganie śliniaków do perfekcji i rzuca nimi po całym kojcu albo je gamle :) więc muszę częściej zmieniać mu bodziaki:) ja zaś nakupiłam mu kilka sweterków i kamizelek a trzeba by było zaopatrzyć się w więcej rajstop bo w nich najlepeij mu sie porusza . Od jakiegoś czasu mały w dzień chce mi spać tylko na brzuszku-buzia w materacyk raczki pod czolo i zdaza sie ze pupa w gorze bo na ugietych nozkach- na poczatku go odwracalam ale on zas na brzuch wiec teraz juz go zostawiam i tak spał że na czole odcisł mu się smoczek :) a jak Wasze pociechy chcą spać? mówiłam Wam że mały dostał nocki i teraz zastanawiam się kiedy go zaczać sadzać bo wszyscy mówią żeby już próbować a jak jest u Was z nocnikiem kiedy planujecie próbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymciaaa
Hej mamusie;) Mój malutki teraz sobie drzemie,obiadek mi sie gotuje to napiszę. Kla śliniaka tego na rzep tez sobie sam ściąga w mig,ha łapie w piąchy i tarmosi dopóki nie zerwie:).Mój tez lubi spać na brzuszku,nóżki podkulone,dupka wypięta,:)wygląda to przezabawnie:0.A jeśli chodzi o nocnikowanie to moja ciocia,która jest pediatrą powiedziała nam,żebyśmy zaczęli go uczyć już w te wakacje,ale ja wyczytałam w książce,że nie powinno się dzieci sadzać na nocnik przed ukończeniem drugiego roku życia,bo to przysparza dziecku zbyt wcześnie niepotrzebny stres,ale wydaje mi się,że to trochę póżno.A córeczka mojej siostry zaczęła sama siadać na nocnik dopiero jak miała 2i pół roku,bo wcześniej nie chciała wołać,było im bardzo trudno ja oduczyć,pamiętam,że próbowali różnych metod i dopiero jak miała pójść do przedszkola i jej tłumaczyli że tam juz wszystkie dzieci siadają na nocniczek to zrozumiała i się oduczyła sikania w pieluchy,ale czasem jeszcze się jej przytrafi choć ma już skończone 3 latka.Kla fajnie że chodzicie na sanki a masz jakieś takie specjalne dla maluchów z pasami czy siadasz razem z maluchem a mąż ciągnie?U nas póki co na razie nie ma śniegu,a w sanki musimy się dopiero zaopatrzyć bo jeszcze nie mamy. Dziewczyny a co myślicie o chodziku?Zamierzacie stosować bo słyszałam tyle negatywnych opinii na ten temat,że nie wiem czy używać,a siostra mi przywiozła no i tak stoi,ja myślę że malutki prędzej na nogi stanie sam bez niego.Pozdrawiam Was cieplutko drogie mamusie i byle do wiosny:).Elelinka tak sobie pomyslalam o Tobie jak dajesz radę z tym wszystkim,niedługo i mnie to czeka powrót do pracy i cały galimatias z tym wszystkim się wyrobić na czas a dzisiaj malutki wstał już podkreślam już przed siódmą eh niedługo o 7 to ja będę musiała już stać na straży w pracy a nie dopiero wstawać i ja teraz narzekam hmm>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kla
szymciaaa - co do nocnika to jakos sie wydluza okres sadzania dzieci na nocnik kiedys 1.5 roku i dziecko juz korzystalo z nocnika a teraz 2 lata to srednia hm ciekawe z czego to wynika :) co do sanek to maz kupil ostatnie jakie udalo mu sie dostac wiec duzego wyboru nie bylo ale sa drewniane z oparciem ktore mozna odkrecic pozniej do tego maz ma dorobic mi drazek do pchania a teraz jest tylko sznurek :) i tak sadzamy maluszka w fusaku welnianym i obwiazujemy pasami i gotowe :) o chodziku tez myslalam bo znajoma chce nam dac ale jakos tyle sie nasluchalam o wadach ze jednak sie nie zdecyduje ale myslimy o kupnie tej hustawki,, skoczek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymciaaa
Hej dziewczęta! Co tu taka cisza zapanowała?No tak teraz wiadomo jak to nasze maluchy wypełniają nam kazdą wolną chwilę,że nie ma czasu nawet odpisać,przynajmniej u mnie tak jest.Albo nic ciekawego sie nie dzieje,poza tym,że mały robi się coraz bardziej niegrzeczny i coraz szybszy:)Mam wrażenie,że moje dni są takie monotonne,pobudki nadal u nas występują tylko jak się przebudzi to szybciej zasypia choć czasami potrafi się jeszcze długo wiercić zanim zaśnie,a zasypia zawsze obok mnie ze smoczkiem i swoim zajączkiem bawiąc się moimi paluszkami i tarmosząc zajączka,potem jak już zasnie to przenoszę go do łóżeczka bywa że nad ranem ląduje już w naszym łóżku. Zaczynam mu wprowadzać coraz większe kawałki do jedzenia i nie specjalnie mu to odpowiada jak wyczuje zbyt duże to nie chce jeść,chyba zbyt długo podawałam mu takie paćkowate dania teraz chciałby tylko takie papki jesc.I zamieniłam mu już też jedną porcję mleka na danie warzywno-mięsne,teraz je codziennie i zupkę i obiadek,ale czasami jest z tym cyrk,po prostu krzywi się i nie chce jeśc,a mleczka na noc to raz wypił mi az 270 ml,w środę mamy bilans,ciekawe ile już waży. Dziewczyny wiem że macie mało czasu bo i mi jest trudno znalezc chwilę ale chociaz od czasu do czasu piszcie co u Was i Waszych pociech słychać.Pozdrawiam cieplutko.Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma moze ktoras z was fotelik samoch dla dziecka Maxi Cosi Tobi? Chodzi mi o wasze opinie o nim! Zamierzam sie do kupna takiego i nie wiem czy jest dobry. Wiem ze oceny ma w miare dobre ale cey praktyczny? Czy dobrze sie w nim dziecko czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kla
Czy nikt już tu nie zaglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymciaaa
Kla ja zagladam czasami ale widzę że wszyscy przestali się już tutaj udzielać więc ja również przestałam pisać,ale sie pochwalę, że mój synek zaczął w końcu lepiej sypiać,udało mu sie nawet przespać 6 godz bez pobudki to cud:),oby tak dalej a dziś kończy 10 miesięcy,mówi juz mama i didididi co znaczy chyba tata?Nie wiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kla
szymciaaa ja tez przestalam juz zagladac ale dzisiaj mnie jakos wzielo na poczytanie i zauwazylam Twoj wpis :) ale sie ucieszylam!! super ze maly ladnie spi nasz tez ciagle powtarza tata i tak wkolko a mama mu wyjdzie jak placze albo cos chce :) no i jakies 2 tyg temu zaczal nam stawiac pierwsze kroczki :) ale bylo radosci teraz trzeba sie juz za przygotowanie roczka brac! ale ten czas zlecial :) szkoda ze inne mamusie nie pisza co u ich pociech :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×