Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

W jakim wieku wasze dzieci zaczely nasladowac odglosy zwierzatek

Polecane posty

Gość gość

jw. moje dziecko nijak tego nie pojmuje, mimo ze kilkaset razy powtarzalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze jak miał ok.10 miesięcy wcześniej tylko bjuuum samochód. Na rok już naśladował kilkanaście. Ile ma miesięcy, że się martwisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 14, no prawie 15 m-cy i też nie naśladuje. Tzn. potrafi pieska, krówkę i coś zbliżonego do miał :P Starszy syn w tym wieku nie dość, że naśladował to potrafił pokazać gdzie hipopotam, flaming czy pingwin :) Także wiesz.... są dzieci i dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja starsza córka też była bardziej ogarnięta w tym temacie :) każde dziecko jest inne i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a rozpoznaje zwierzęta, jak spytasz się gdzie pies, gdzie, kot itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma 17 miesiecy. Rozpoznaje zwierzeta: pies, kot, krowa, swinia, tygrys, mis, malpa itp/ Nawet owady: muche, pszczole, biedronke, ale nie ma dzwiekonasladowczych mimo ze tyle razy mowilam. Tylko samochod to jest brrrr. I kilka innych nazw takich juz normalnych typu balon, cien, dziala itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak już jest niektóre dzieci rozwijają się inaczej, poczekaj do 1,5 roku wtedy często jest niesamowity skok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 12 miesięcy i też nie naśladuje zwierzątek.. chociaż jest bardzo kumaty, dużo rozumie, potrafi wskazać różne przedmioty na obrazkach (np. nos, kaczka, kot, marchewka, włosy), umie wykonać polecenia ( np.przynieś piłkę, daj skarpetkę, włącz "tany, tany"), pomaga w ubieraniu (podnosi rączki, wkłada raz jedną, raz drugą).. Dziecko robi różne rzeczy, już od dłuższego czasu mówi świadomie mama i tata, bardzo dużo mówi po swojemu, to mimo tego, że mamy kota, z którym próbuje się bawić, głaszcze, wskazuje nos, uszy.. rozumie, jak mówię "miau".. ale nie powtarza.. Ma taki samochodzik, gdzie są obrazki zwierząt i po naciśnięciu "odzywa się" np. krowa, kaczka, żaba.. i mówię mu co naciska.. na spacerze, jak jest pies, zawszę mówię, że pies robi hau hau... auto brum, brum itp. To tego nie powtarza... ale chyba ma jeszcze czas.. dopiero skończył rok. Wiem, że to są bardzo dobre ćwiczenia dla dziecka.. dlatego pokazuję, nazywam i próbuję wydawać dźwięk. Nawet ułożyłam kołysanką, o zwierzętach i przedmiotach wydających dźwięki.. bardzo ją lubi.. myślę, że za jakiś czas zacznie naśladować różne dźwięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Pauli

39 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Pauli

39 lal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

7.II - imieniny: Solisława, Sulimiara, Sulimira, Sulisława

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

7.II - imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Egidia, Eugenia, Idzi, Jakub, Mojżesz, Partenia, Parteniusz, Romeusz, Romeo, Romuald, Ryszard, Teodor, Wilhelm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Egidia, Eugenia, Idzi, Jakub, Mojżesz, Partenia, Parteniusz, Romeusz, Romeo, Romuald, Ryszard, Teodor, Wilhelm

Jakala powtarzala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×