Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestem podłamana

15 tydzień i zbyt mały płód

Polecane posty

Gość jestem podłamana

wczoraj byłam na usg kontrolnym i wynika z niego, że moje dziecko przez ostatni tydzień praktycznie wcale nie urosło :( Dzisiaj rozpoczął się 15 tydzień, a wczorajszy pomiar CRL wyniósł 80,03 mm, co wskazywałoby na 14 t i 1 d. Lekarz nalega na amniopunkcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie dobrze...u mnie też było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem podłamana
ja już mam szczerze dosyć... od początku "coś" było nie tak - a to tętno, a to przepływy....w rezultacie obliczono mi wysokie ryzyko trisomii 13, które jednak znacznie zmalało po badaniu biochemicznym. Przepływy i inne parametry się unormowały, żadnych wad anatomicznych nie widać - sam dr Dudarewicz stwierdził po usg, że to nie zespół genetyczny. Mimo to mój lekarz prowadzący wręcz naciska na amnio, a teraz dodatkowo ma "asa" w rękawie w postaci tego niskiego CRL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób amnio dla świętego spokoju, w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bój się tego badania. Otrzymasz dobry wyniki i będziesz miała ponad 20 tyg spokojnej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dobra, ale to tylko tydzien opoznienia, nie ma sie czym martwic na zapas. Autorko- przejdz sie jeszcze do innego lakarza na konsultacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem podłamana
Problem w tym, że u mnie ryzyko poronienia podczas amnio jest podwyższone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie od tego się zaczęło, CRL mniejsze niż tydzień ciąży, później nie będę pisała co było, bo nie chodzi mi o to, żeby Cię straszyć. Amnio nie jest takie straszne, naprawdę. A będziesz spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem podłamana
gościu z 13:40, czy u Ciebie wyszedł zespół genetyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wyszła triploidia, ale to, że ja czy ktoś inny tak miał, nie znaczy, że będzie tak u Ciebie. Statystycznie częściej jest tak, że wszystko kończy się dobrze, a tydzień różnicy to niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie na 1 usg genetycznym różnica była tylko 4 dni (ciąża wyglądała na młodszą o 4 dni niż była faktycznie), a wszystko pozostałe ok i też była triploidia ale nawet dr Dudarewicz powiedział, że gdybym przyjechała wtedy do niego na usg to też mógłby się niczego nie doszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tu nie chodzi chyba o to, że ciąża wyglądała na młodszą, tylko że nie było wzrostu CRL pomiędzy pomiarami w przeciągu tygodnia. Myślę, że to jednak źle wróży. W tym wieku dziecko powinno rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem podłamana
Wzrost CRL był minimalny - o jakieś 2 mm :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i właśnie możliwe, że to triploidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wcześniej zarodek przyrastał prawidłowo i czy na samym początku na usg zgadzał się wiek ciążowy z faktycznym? tzn. wiesz kiedy miałaś owulację i Twoje obliczenia zgadzały sie z obrazem usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem podłamana
Do tej pory rósł prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to faktycznie niedobrze wróży :( no ale co Ci zostało? wiem, że chcesz urodzić to dziecko mimo wszystko, tak? pamiętam z poprzedniego Twojego topiku jeśli nie zdecydujesz się na terminację, gdy po amnio okaże się, że to wada letalna, to nie ma sensu robić amnio i ja nie zrobiłabym będąc na Twoim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie właśnie w pewnym momencie dziecko przestało rosnąć, a w późniejszych etapach przyrost był, ale zbyt mały i różnice z OM a USG się powiększały z tygodnia na tydzień. W triploidii właśnie oprócz hipotrofii ciężko uchwycić jakieś zmiany na tak wczesnym etapie. Mimo wszystko mam nadzieję autorko, że u Ciebie skończy się to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem podłamana
Jutro idę na usg do innego lekarza, wole się upewnić co do tego CRL zanim podejmę dalsze decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie tak! lepiej idź się upewnić a kiedy znowu masz się zgłosić do dr Dudarewicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem podłamana
W 20 tyg. na usg z echem serca, obecnie dr. Dudarewicz jest na urlopie do 5 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do innego lekarza, spróbuj się jeszcze coś dowiedzieć, może to nic złego , nie denerwuj się wszysto bedzie dobrze z maleństwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to skonsultuj ten pomiar z innym lekarzem i nie pozostało Ci nic innego jak czekać do tego 5 lutego by zapytać dr Dudarewicza co robić dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na tym etapie nie miałam tak często usg, by kontrolować przyrost. Teraz jestem bardziej uświadomiona, ale zasadniczo ufałam lekarzowi. Moje dziecko od początku było trochę mniejsze, z czasem o jakieś 2 tygodnie. Były też różnice w pomiarach główki do innych części ciała. Syn jest zdrowy, ale cały czas jest z tych mniejszych. Teraz ma 10ms i oscyluje wokół 20 centyla. Chyba taka jego uroda. W każdym razie taka różnica tygodnia to raczej nic niepokojącego. Co do przyrostu to nie wiem, bo miałam usg w 13tc i kolejne w połowie. Rósł proporcjonalnie, ale jakby "po swojemu". Głowa do góry, musi być dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej tu autorka
Jestem po kontroli u innego lekarza. Okazało się, że pomiar CRL sprzed dwóch dni jest nieprawidłowy. Dzisiejsze usg pokazało 95 mm co przekłada się na 15 t 2d (a jest 15t 1d), zatem dziecko rośnie prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i super! zdrowego dzidziusia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×