Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamapawelka1985

Olej, jaki najbardziej lubicie?

Polecane posty

Gość mamapawelka1985

Witam wszystkich! Tak jak w temacie, jaki olej lubicie najbardziej ? Mam na myśli coś "wyszukanego", nie zwykły z marketu, tylko jakieś "eksperymenty", najlepiej zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam olej sezamowy, ale dla zdrowia spozywam codziennie lniany, który nie jest już tak smaczny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapawelka1985
Ja polecam olej z pestek winogron, olej ryżowy, są niesamowite. Ja akurat lubię lniany, to prawda, jest bardzo zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie muszę się zgodzić z mamapawelka1985, olej sezamowy jest świetny :) Do czego go najchętniej używasz ? Kiedy przygotowuję coś z kuchni azjatyckiej, nie może go zabraknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uzywam oleju zamiast masła, nalewam na kromkę łyżke oleju i smaruje np. twarożkiem, dodaje pomidora i zajadam - pycha. Lubie też ten olej dodawac do róznych sałat np. rukoli. Ponadto stosuje go na ciało i do włosów... kocham ten orzechowy aromat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, gość widzę, że jesteś prawdziwym fanatykiem olejów :) Jeżeli chodzi o aromat, muszę się zgodzić, oleje są świetnymi nośnikami zapachu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kokosowy tloczony na zimno uwielbiam na nim gotowac kokosowy aromat ginie w trakcie gotowanie super na tosty i kanapki ponadto sprawdza sie doskonale do pielegnacji ciala i wlosow ale musi byc z pierwszego tloczenia na zimno innych mozna wciaz uzywac do pielegnacji ale nie nadaja sie do jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapawelka1985
Moi drodzy, mam kluczowe pytanie: Gdzie kupujecie te cuda ? Wiadomo, nie od dzisiaj, że w zwykłym markecie poza dwoma, czy trzema rodzajami rzepakowego i słonecznikowego, nie znajdziemy nic więcej... Ja kupuję te z oleofarmu, wypuścili linię "oleje świata". Kiedyś widziałam też coś w almie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej sezamowy !! Jestem przekonana, że każdemu będzie smakować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam u siebie w miescie kilka sklepów eko i tam kupuje oleje, kasze i herbatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez przesady z tą dostępnością, u mnie w wiejskim sklepiku można dostać zwykły rzepakowy i słonecznikowy, ale tez lniany, sezamowy, z pestek winogron i z pestek dyni ten ostatni polecam, świetnie smakuje też do słodkich deserów, np. lodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam problem z dostępnością, zakupy zwykle robię w tesco albo biedronce, pisząc krótko; przebierać w czym nie mam :( Też zamawiałam w oleofarmie. Jeżeli chodzi o eko sklepy, mnie na nie niestety nie stać, dopiszą sobie do nazwy eko i od razu cena dwa razy wyższa, witam w Polce :( Polecam sałatkę ze szpinakiem i kurczakiem (zawierającą mój ulubiony olej sezamowy :)) 1. 300 g szpianku 2. 300 g piersi z kurczaka 3. 50 mililitrow oleju sezamowego (ja zawsze daję więcej he he) 4. 50 mililitrów słodkiego sosu sojowego 5. ziarna sezamu i słonecznika 6. 1 czerowna cebula 7. sałata lodowa Sałatka idealna na każda okazję. Znacie jakieś podobne przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapawelka1985
olej z pestek dyni, szczególnie polecam mężczyznom, ponieważ ma pozytywny wpływ na prostatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapawelka1985
Sklepy eko są bardzo drogie, zwykle to małe sklepiki, mające mało klientów, przez co jak już uda im się jakiegoś złapać, ściągają z niego wszystko co się da :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za za olej lniany 250ml płacę 20zł, za kasze jaglaną 4zł w swoim eko sklepiku. Przepłacam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepłacasz, za kaszę jaglaną płacę 2,90 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko rzepakowy najzdrowszy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bio24
rzepakowy Ślężański oliwa obydwa w sklepie www.bioprodukt24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzepakowy ? Owszem zdrowy, ale nie z marketu za 3 zł :P Je też polecam oleje świata z oleofarmu, jest w czym wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapawelka1985
Fajny masz ten eko sklep, jeżeli jest to wysokiej klasy olej to cena normalna. U mnie w mieście, w eko sklepie liczą sobie 35-45 zł, może w Twoim oleju eko jest tylko nazwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takatamjedna2
a ja lubie do gotowania olej rzepakowy, do sałatek olej z pestek dyni lub migdałowy. Sezamowy tez jest dobry:) a do pielęgnacji twarzy, włosow i ciala olej z pestek moreli i olej z pestek malin. zamawiam u dużych producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@domidominika81 zrobię dzisiaj tą sałatkę, wydaje się ciekawa ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olej z awokado ! Aromat i owocowy smak, najlepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie królem olejów jest olej rokitnikowy, ze względu na właściwości. Kupuję Ukraiński. Pyszny i zdrowy. Leczy i pielęgnuje. Używam też innych ale do tego powracam najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej rzepakowy albo słonecznikowy, też są bardzo zdrowe. Tak jak ktoś pisał, nie te z marketów za kilka złotych, ale takie z wyższej półki. W mojej kuchni są one bardzo cenione. Poza tym polecam olej z dzikiej róży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że zebrała się spora grupa fanów dobrych olejów, a nawet osoby, których zainteresowała moja sałatka :)) Bardzo mi miło, czekam na jakieś przepisy od Was ;) Zaraz powstanie jakiś klub fanów "olejów świata" z oleofarmu, bo większość o nich pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapawelka1985
Na lekarzy faktycznie, czasami należy uważać. Przed wizytą warto sobie poczytać o lekach, jakie są dobre, jaki jest ich skład, w jakiej są cenie. Dodatkowa wiedza nigdy nie zaszkodzi, tym bardziej kiedy wybieramy się do lekarza, którego nie znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię prostą sałatkę zakrapianą olejem z oliwek. Sałata lodowa, pomidory koktajlowe, kawałki piersi z kurczaka, czarne oliwki, grzanki i oregano. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To taka klasyczna sałatka, też takie robię. Tak naprawdę, można powrzucać do niej wszystko i zalać jakimś smacznym olejem. Podstawowymi składnikami są olej i sałata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Oleje świata" olej z orzechów włoskich, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×