Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

JAK i JAKI ZROBIĆ SOS DO MIELONYCH

Polecane posty

Gość gość

Mam juz mielone (były wcześniej mielone) chciałabym do nich jakis sos ale poradzcie jak go zrobic zaznaczam że nie chce z paczki z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chciałam napisac ze były wczesniej mrożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, że na obiad mieliście mielone i teraz chcesz z tych mielonych zrobić drugi obiad? To może zrób sos pomidorowy... na patelni podsmaż cebulę, startą marchew i trochę selera, dodaj przecier pomidorowy, przypraw bazylią, pieprzem, solą i czerwoną papryką. Zostaw tak jak jest albo zmiksuj blenderem na gładki sos. Możesz też zagęścić mąką rozmieszaną w wodzie. Możesz też te mielone zalać tym sosem w brytfance, posypać startym serem i zapiec w piekarniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak właśnie były mielone a ze zrobiłam duzo to zamroziłam no tak pomidorowy dzięki za fajny przepis A może jeszcze ktoś zna jakis fajny przepis jak zrobic np sos ciemny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomidorowy lub grzybowy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieczarkowy/grzybowy, cebulowy, musztardowy, chrzanowy na ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sos chrzanowy na ciepło: rosół zagrzac (moze byc kostka rosołowa) nastepnie pół słoiczka chrzanu, łyzka cukru wsypac oraz kwasek cytrynowy wymieszac gotowac, nastepnie dwie łyzki mąki zwykłej zimna wodą w kubku osobno rozbełtac tak by nie było grudek nastepnie wlac do bulionu z chrzanem zagotowany nastepnie pół lyzeczki soli i na koniec smietany łyzke wlac i rozbełtac to wszystko i spróbowac czy czegos nie brakuje i gotowy do jedzenia sos chrzanowy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorowy na słodko-kwaśno :) 2 puszki pomidorów, 2 łyżki miodu, tymianek, oregano, sól, pieprz, czosnek, sok z połowy cytryny Na nagrzaną patelnię nałóż dwie łyżki miodu, poczekaj chwilę, ale nie daj mu się skarmelizować. Dodaj czosnek, chwilę podsmaż. Dodaj posiekane pomidory z puszki i sok z cytryny. Chwilę podduś, dodaj przyprawy. Niech woda trochę odparuje i gotowe. Możesz posypać posypanym lubczykiem, jeśli masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sos korniszonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×