Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

PZU wypłata pieniędzyz tytułu urodzenia dziecka

Polecane posty

Gość gość

Oprócz standardowego ubezpieczenia dodatkowo ubezpieczamy się z mężem w PZU. Niedługo rodzę i zastanawiam się co muszę przygotować(jakie dokumenty) by dostać pieniążki z tytułu urodzenia dziecka i jak długo to trwa. Wie któraś z Was cos w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PZU grupowe ubezpieczenie czy indywidualne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to załatwia to pracodawca. Wy dostarczacie tylko pracodawcom akt urodzenia dziecka. Ile trwa to nie pamiętam ale dość szybko kasa przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy akt urodzenia dziecka i idzie się do PZU wypełnia ich formularz podaje numer konta i wypłata jest w ciągu 2-3 dni. My załatwiliśmy to w kilka dni po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz dostarczyć do pracy akt urodzenia dziecka, nie wiem czy nie będzie potrzebny tez skan dowodu osobistego, ja zajmuję sie obsluga pzu grupowego w pracy, zglaszam wszystko przez internet, pieniązki sa dosyć szybko na koncie, myslę ze trwa to ok, 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny, widzę, ze bywa to różnie ale akt urodzenia jest najważniejszy przy tym. Kobiety u mnie w kadrach to leniwce wiec pewnie sama będę musiałą to załatwić w placówce pzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie kazali czekać na pesel, także trwało dłuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja byłam objęta grupowym w pracy, ale procedurę sama załatwiałam poprzez net. Załącznikami były akt urodzenia, mój dowód osobisty zdaje się. Kasa wpłynęła szybko. PESEL dziecka nie trzeba dołączyć, nawet moje dziecko go nie miało....i nie ma nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w PZU przy ubezpieczeniu grupowym zadnego nr PESEL dziecka nie trzeba podawac. Pieniądze sa dośc szybko kwestia kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy macie tez płacone to np. 50zl za dzień pobytu do tego ? i cczy gdy była cesarka to z racji zabiegu chirurgicznego tez płacili>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o jakiej kwocie mowa? U mnie w pracy nie ma takiego ubezpieczenia... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie to sredni pakiet wiec chyb 1100zl lub 1200zl nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam umowy ale w zaleznosci od składki wysokości to było właśnie koło 1200 zeta. Jak jakiś czas temu byłam w szpitalu to pemietam że miałam 40 zeta za dzień pobytu w szpitalu ale to chyba płatne od 3 doby było. Z cc nie wiem czy jest to w pakiecie, trzeba zapytać kadrowa albo przeczytać swoja umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam bezpośrednio w pzu z dowodem i aktem urodzenia dziecka i numerem konta . Kasę dostałam na drugi dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostawałam takie ubezpieczenie (oboje z mężem po 2400, ubezpieczeniu grupowo u męża w pracy), trwało to moment, wystarczyło mieć tak na prawdę akt urodzenia i w ciągu 2 tygodni kasa byla na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123456cgghhcfggcc
Ile mamy czasu na zalatwienie tego? I czy jesli matka dziecka otrzyma kase z ubezpieczenia grupowego za urodzenie dziecka ( z pracy) to czy ja później też bede mógł się starać? Nie jestem w związku małżeńskim i czy moglaby mi uniemozliwic otrzymanie pieniędzy za urodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz ubezpieczenie grupowe w pracy? Jak tak to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój obecny mąż przy pierwszym dziecku dostał pieniądze za urodzenie dziecka mimo że jeszcze wtedy ślubu nie było. W akcie widnieje jako ojciec i to wystarczy. Mąż ma swoje ubezpieczenie a ja swoje, w warunkach najpewniej jest napisane czy się należy i ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile jest czasu na złożenie tych dokumentów po urodzeniu dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PZU

Moje pytanie jestem ubezpieczona grupowo z pracy i dodatkowo dopisałam mojego partnera (ojca dziecka) czy i ja i on otrzymamy osobne wyplaty czy jedna kwote? 

Dodatkowo prywatnie sie ubezpieczam w PZU i pieniądze dostanę i z grupowego i z prywatnego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa

Zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia, tam powinno być to opisane. Kwestia tego, czy mąż ma założoną osobną polisę (tzn. ma oddzielny numer polisy), czy też "korzysta" z Twojego numeru polisy. Jeśli z Twojego - to dostaniecie to raz

Jeśli sama się ubezpieczasz podwójnie u tego samego ubezpieczyciela, to z tego co kojarzę może zadecydować, że wypłaci kwotę tylko raz, ale tutaj również trzeba by było poczytać OWU albo zapytać konsultanta w oddziale.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamana
1 godzinę temu, Gość PZU napisał:

Moje pytanie jestem ubezpieczona grupowo z pracy i dodatkowo dopisałam mojego partnera (ojca dziecka) czy i ja i on otrzymamy osobne wyplaty czy jedna kwote? 

Dodatkowo prywatnie sie ubezpieczam w PZU i pieniądze dostanę i z grupowego i z prywatnego? 

Jesli w grupowym w pracy oplacasz dwie skladki to oboje dostaniecie pieniadze. A "prywatne" to jakie? Jesli kontynuacja jakiegos grupowego to tez dostaniesz, a jesli indywidualne na zycie to nie, wyplata jest tylko z tytułu Twojej smierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noname

Kiedy dostanę pieniądze jak złożyłem wniosek w poniedziałek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aza

A skąd my to mamy wiedzieć? Pytaj ubezpieczyciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscccccc

A ja mam inną zagwostke. Czy dostanę pieniądze też za CC oprócz tego, że wyplaca za to, że na świat przyszło dziecko? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama2

A czy po 3 latach wyplacą mi ubezpieczenie na pierwsze dziecko ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka

Gość mama 

 

Nie. Wypłacają tylko do 3 lat od urodzenia się dziecka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×