Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorota1993

Co ze storczykiem?POMOCY !!

Polecane posty

Gość Dorota1993

Witam. Tydzień temu (6.02.2014) kupiłam w kwiaciarni storczyka (falenopsis).Sprzedawczyni powiedziała,żebym go "napoiła" następnego dnia,tj w piątek.I tak zrobiłam wedle zaleceń.Kupując go miał ładne liście,kilka pąków i kwiaty.Postawiłam go na wschodnim parapecie przy oknie.Miał za małą doniczkę (korzenie wyszły,przewracał się),więc w sobotę w tej samej kwiaciarni kupiłam specjalna osłonkę,podłoże i doradzono mi specjalną odżywkę w płynie.W sobotę go przesadziłam,a w niedzielę wedle wskazówek "zasiliłam" nawozem.Od poniedziałku spadają kwiaty,opadły wszystkie pąki,a liście "idą" ku dołowi. Co robić??Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problemów może być wiele np: przeziębiłaś roślinę podczas transportu uszkodziłaś/ułamałaś roślinę w trakcie transportu zafundowałaś roślinie szok termiczny - mróz na dworze- ogrzewane mieszkanie - miejsce nad kaloryferem zniszczyłaś korzenie podczas przesadzania spaliłas roślinę za dużą dawką nawozu / wybieraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomnij o nim tak na dwa tygodnie-potem co suche i zżółknięte obetnij i zafunduj mu moczenie w odstałej wodzie-przez 15-20 minut.Niech ocieknie-i zostaw go na tydzień-a potem powtórka moczenia.Powinien odżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam podobny problem na początku swojej przygody z tym kwiatem , tyle że pani w kwiaciarni znała się na rzeczy i opowiedziała mi jakie warunki potrzebuje. Zaproponowała również żebym odwiedziła blog w internecie poświęcony kwiatom : http://www.blogokwiatach.pl/phalaenopsis-storczyk-falenopsis-pielegnacja-i-przycinanie/ . Faktycznie pomoc okazała się pomocna i udało się uratować roślinkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×