Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olka2014

Pomocy ja mam płacić czy Babka??

Polecane posty

Gość Olka2014

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu to piszę ,ale dobra przechodzę do sprawy. Otóż 4 dni temu na Tablicy znalazłam ogłoszenie,że babka chce sprzedać buldoga angielskiego . Mieszka Ona w Anglii i szczeniak ,źle znosi klimat . Chciała za niego 450 zł z wysyłką ,ze wszystkim. Gdy wysłam jej pieniądze napisała,że jest wszystko ok i na następny dzień bedzie piesek ze mną . Co się później okazało nie powiedziała mi,że pies nie ma wykupionego ubezpieczenia ,aby lecieć samolotem i trzeba teraz zapłacić 1200 zł. Z mojej strony takie pytanie .. Czy to ja mam wysłać pieniądze na to ubezpieczenie czy to jej teraz sprawa aby wykupić je psu? Ona twierdziła ,ze pies ma wszystkie papiery . całkowity koszt ze wszystkim to 450 zł w trzech wiadomościach mi to napisała . A teraz taka akcja ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już trochę za późno, ale psy mamy też w Polsce... Te ze schroniska są za darmo. A teraz konkrety. Najlepiej by było, gdybyś zażądała zwrotu pieniędzy i wycofała sie z zakupu. Jeżeli kobieta chce sprzedać psa i to jeszcze komuś w Polsce powinna wiedzieć jakie dokumenty są do tego potrzebne. Jak dla mnie to naciąganie. Skoro pisze, że pies ma wszystkie dokumenty a potem okazuje się, że podstawowego nie ma to mówi samo za siebie... Kontaktowałaś się z nią? Opłaciłaby ubezpieczenie czy uważa, że to już Twoja sprawa jak przewieziesz psa? MOże dałoby się jakoś inaczej go wywieść z Anglii? np. samochodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka2014
no właśnie samolotem najtaniej i najszybciej . tylko to cholerne ubezpieczenie. pisałam do niej o zwrot pieniędzy to odpowiedziała mi,że ubezpieczenie możemy zapłacić pół na pół.a psa ze schroniska nie chcę , chcę mieć psa z papierami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie to cię oszukała, nie sądzę byś zobaczyła psa albo pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znak niedozwolony
szczęśliwy to ten pies u ciebie nie będzie , widać że potrzebujesz lansu nie przyjaciela,oby psiak znalazł lepszą panią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Take rzeczy ustala się przed transakcją. Jeśli nie ustaliłyście to ona ma prawo psa nie wysłać, ale powinna zwrócic pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcesz mieć psa z papierami... za 450zł? a może ten pies to po tzw "rodowodowych rodzicach", co? ma tatuaż i metrykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to jakas Twoja znajoma? bo jak obca osoba i przelałas jej kase to... hehehe a może chcesz cos przelać na moje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawdopodobnie oszustka a teraz jeszcze chce dodatkowo naciagnać na kolejną kasę autorka pewnie nie ujrzy ani psa ani kasy, zwłaszcza ze na tablicy i gumtree to multum oszustów siedzi sprawdź autorko w necie nr konta moze juz ktos został naciągnięty i dowiesz się więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znak niedozwolony
a gwoli scisłości to psu potrzeba tylko paszportu , by go otrzymane musi mieć szczepienie ,paszport jest wydawany do 2 tyg od szczepienia na wścieklizne ,pozniej nie i znów trzeba szczepić - wg polskiego prawa. Nie sądze by w angli było gorzej w tej kwesti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pies z rodowodem za 450zł???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tia... z rodowodem... Kundla kupiła (o ile w ogóle coś kupiła, a nie dała się naciąć). Pies rasowy kosztuje ze 4 razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka2014
Pies kosztował tyle dlatego,że chce babka się go pozbyć jak najszybciej . Tak ma rodowód i metrykę . Do tego ma tatuaż z numerem . Jest to pies rasowy nie sądzę ,aby chciała mnie oszukać . I dlaczego pies będzie źle u mnie miał?? Bo nie chcę mieć kundla. ?! Chore jest to ! Nie wiecie czy można napisać pismo,że nie chcę psa ubezpieczyć i leci na moją odpowiedzialność ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta kobieta chce od Ciebie wyciągnąć jak najwiecej kasy, a Ty dałaś się nabrać. Mieszkam w UK i co chwilę słyszę o naciągaczach "na pieska" Jesteś bardzo naiwna. Pies źle znosi klimat:D hahaaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka2014
To co ja mam teraz zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oszukała Cię jak nic jeśli ogłoszenie jest jeszcze aktualne, napisz z innego maila czy mozna go jeszcze kupić wrzuc sobie dane babki w net, moze już kogoś naciagnęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie chce od razu oszukać.. Szkoda, że przelałaś wszystkie pieniądze od razu, a nie np. uzgodniłaś jakąś zaliczkę. Musi być ubezpieczony nawet, gdy leci w luku bagażowym? A kto zapłaci za klatkę, w której będzie przewożony? Cięzko jest pomóc jeśli nie wiadomo jakie intencje przyswiecaja autorce ogłoszenia. Czemu w Anglii psu jest źle? Dziwne.. Przecież tam klimat jest normalny, trochę większa jest wilgotność, ale bez przesady. Buldog to pies domowy, kiedy on na ten klimat jest narażony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×