Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość loola125

kontrola i ogólne zasady stażu

Polecane posty

Gość loola125

Witam! rok temu zdałam maturę, jednak ilość punktów i marzenia zmusiły mnie do zostania w domu, chęci jej poprawy. Ten czas pragnęłam wykorzystać w 100%. Udało mi się znaleźć pracodawcę, który zaoferował mi miejsce na staż. W PUPie wszytsko załatwione, staż zatwierdzony. Zaczynam w przyszłym tygodniu. Jednak nasłuchałam się najróżniejszych rzeczy na temat kontroli. Chciałabym się dowiedzieć, czy pracodawca będzie informowany o terminie kontroli, czy będzie to 'z zaskoczenia'? Jak przebiega taka kontrola, czy w ogóle takie coś ma miejsce, czy to po prostu mit? Zastanawiam się również co się stanie, kiedy dzień kontroli przypadnie na dzień, którym wezmę sobie jeden z dwóch dni wolnych? Prawdopodobieństwo małe, ale jednak jest.. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Ty masz się przejmować kontrolą, tylko ew. pracodawca. Zazwyczaj taka kontrola ma na celu sprawdzenie, czy faktycznie jesteś obecna na stażu, czy tylko markujesz staż. Jeśli będziesz w tym czasie miała dzień wolny - nic nie szkodzi, zwłaszcza jeśli takie dni Ci przysługują. Nie martw się, strach ma wielkie oczy. :) Powodzenia na stażu! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz rację, i panikuję bez powodu. Ale tak to jest jak się nasłuchało czegoś od ludzi. Osobiście mam ogromny dług wdzięczności u pracodawcy i nie chciałabym żeby po takiej kontroli i on miał jakieś nieprzyjemności. Wiadomo, a to się wyjdzie na chwile do sklepu obok po bułkę w trakcie przerwy, a to będzie dzień wolny.. najróżniejsze sytuacje się przydarzają, pracodawca przecież też człowiek. A że to tak jakby zupełnie nowa rzecz w moim życiu to mam obawy. Słyszałam, że PUP kontroluje głównie stażystów zza biurka. Nie wiem ile w tym prawdy, bo w internecie ludzie wyjątkowo potrafią straszyć konsekwencjami które niesie za sobą niezapowiedziana kontrola. Kiedyś też wyczytałam, że pracodawca dzień wcześniej dostaje telefon, że taka kontrola będzie miała miejsce. Może to i lepiej.. przynajmniej będę się jej spodziewać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa10
witaj, bylam juz dwa razy na stazu (3 miesiace w biurze rachunkowym i 6 miesiecy w gabinecie stomatologicznym) i ani razu nie bylo zadnej kontroli , nie martw sie myslisz ze tym piedzistołkom chce sie biegac i sprawdzac? poprostu cie strasza i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie sama musisz pokazać, że Ci zależy, zapytaj o programy, na których pracują, żeby Ci pokazały, powiesz, że zależy Ci na praktycznym poznaniu księgowości. Musisz o to pytać, bo potem staż zleci, a mało będziesz umiała. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×