Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agatorix

Jakie zużycie gazu w domu ok. 250 m

Polecane posty

Gość Agatorix

Czy ktoś z Was ogrzewa dom gazem? Dom o powierzchni ok. 250 m., ogrzewanie plus kuchenka na gaz plus oczywiscie podgrzewanie wody. Ile mniej wiecej zuzywacie gazu rocznie? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale chodzi o propan (będziemy mieli gaz ze zbiornika, gaz ziemny z gazociągu dopiero w planach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po jaką holere pakujesz sie w takie koszta ? przyłącze gazu to 3000-3500zł gaz jak wybuchnie to ci może rozpiedolić chałupe nawet nie zdonżysz sie obejrzeć albo jak czad zacznie sie ulatniać a powiem ci że bardzo często są takie przypadki a prąd hyba tak czy tak będziesz miała moja rada jest taka pozakładaj elektryczne grzejniki konwekcyjne w kazdym pokuj na scianie blisko gniazdek i kup boiler elektryczny i kuchie indukcyjną i będziesz miął szybciej bezpieczniej i wygodniej po co trzymać bobme wybuchową w domu rób jak uważasz to jest tylko moja opinia ja bym nie mogła zasnąć gdybym miała gaz w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za idiotyczne p********ie z tym gazem? kobieto, nie wiesz o czym piszesz i masz mózg wielkości mrówki poza tym naucz się pisać poprawnie po polsku, jak skończyłaś podstawówkę robiąc takie błędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak ze zbiornika ale z gazociągu za wszystko płacę 700-800zł za miesiąc w sezonie grzewczym. Mam też solary do ciepłej wody ale w zimę oczczędność niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie podobnie, koło 800 zł za gaz z gazociągu, kiedy mieliśmy zbiornik na działce (nie było jeszcze gazociągu gminnego) płaciliśmy czasami 4 tys za napełnienie zbiornika, który w zimie starczał na 2 miesiące ogrzewanie gazowe jest bardzo ekonomiczne, jak porównasz je z innymi metodami, ale jego koszty będą zależały od tego, jak dom jest ocieplony, jezeli marnie, to koszty będą bardzo wysokie już na etapie budowania trzeba myśleć o bardzo dobrym ociepleniu domu u nas niestety dom jest bardzo słabo ocieplony i dlatego płacimy dużo kasy za jego ogrzewanie jeżeli masz taką możliwość, to pomyśl o pompie ciepła, koszty ogrzewania będą wtedy niskie, koszt pompy szybko się zwróci, w gminach też często są akcje z dotacjami na tego typu proekologiczne rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dom jest bardzo dobrze ocieplony. Dzięki za odpowiedzi dotyczące kosztów. Mam nadzieję, że wiecej nie będzie, zwłaszcza, ze będziemy posilkowac sie kominkiem. O pompie jeszcze pomyslimy. Mamy trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×