Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość P atrycja

Specjalizacja czy wszechstronność?

Polecane posty

Gość P atrycja

Czy planując swoją karierę, czy drogę zawodową bardziej stawiacie na specjalizację w konkretnej dziedzinie, czy na wszechstronne umiejętności i zdobywanie doświadczeń? Czytałam tekst o tym, że "Jesteśmy sumą doświadczeń" (blog.tomastest.eu) i zauważyłam, że ja również stykam się z podwójnymi standardami.Z jednej strony mamy być wielowymiarowymi pracownikami, elastycznymi, gotowymi na zmiany. Z drugiej zaś - często oczekuje się wąskiej specjalizacji, umiejętności, kompetencji w danej dziedzinie, najlepiej wieloletnich doświadczeń. Hola! Przecież tego się często nie da pogodzić. Nie licząc historii filmowych i tych z kolorowych gazet - nie sposób żyć w pracy i po za nią wykonując w każdej z tych sfer 100% normy. Można próbować, ale skutki są...... różne. Co w takim razie robić? Co Wy robicie? Stawiacie na wąskie specjalizacje czy szerokie doświadczenie? Lepiej umieć się odnaleźć wszędzie, czy być wybitnym w swojej branży? Co daje więcej możliwości na dzisiejszym rynku pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"coś jest to wszystkiego, to jest do niczego" trzeba się specjalizować. Podam przykład: ja, koleżanka, koleżanka2 - skończyliśmy ten sam kierunek: zarządzanie (dziś wiem, że to był największy mój błąd) i tak: ja - skończyłam podyplomówkę z administracji, bo pracuję w urzędzie; kolezanka - poszła na podyplomówkę z zarządzania nieruchomościami koleżanka 2- poszła na podypl. z rachunkowości, pracuje jako księgowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×