Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tymineekk

Fundacja

Polecane posty

Gość tymineekk

Czy jest tu ktoś, kto doświadczenie w pracy w jakiejś fundacji? Albo ktoś, kto sam takową założył? Jakiś czas temu naszych przyjaciół synek się rozchorował- nowotwór złośliwy. Jest podopiecznym fundacji, aczkolwiek przy organizacji każdej akcji napotykaliśmy problemy. A ludzie na prawdę chcą pomagać, a nasza grupa ma fajne pomysły, ludzie z resztą też. Ale do rzeczy.. zaczęliśmy organizować różne koncerty, imprezy, zumby itd. No i się wciągnęliśmy na maksa. Poznaliśmy inne chore, potrzebujące pomocy dzieci. Dwie osoby z naszej grupy, w tym ja, możemy sobie pozwolić na całkowite oddanie się pracy w fundacji, reszta chce po prostu pomagać. Tylko nie wiem jak to wygląda w naszym kraju. Mamy pełne poparcie naszego burmistrza i pań z urzędu. A także kierownictwa naszego centrum kultury. Ale czy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękny pomysł. Jeśli macie chęci, motywację i możliwość prowadzenia Fundacji przez te 2 osoby na pełny etat oraz ludzi, którzy chcą Wam pomóc - to wystarczy. Należy założyć fundację (zarejestrować, napisać statut itd....) i działać! Na pewno warto zaskarbić sobie sympatię bogatych sponsorów, żeby fundacja mogła działać i mieć stały dopływ gotówki na cele statutowe. A reszta wyjdzie "w praniu". Warto też, żebyście mieli jakąś osobę, która Wam to ogarnie księgowo i prawnie - to podstawa do starania się o możliwość odpisu 1% na cele Waszej fundacji. Życzę powodzenia! I hojnych sponsorów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest w Łodzi taka fundacja jak Dar Serca, ja ich regularnie wspieram już od dłuższego czasu – nie są to duże pieniądze, ale staram się w miarę regularnie coś przelać. Na stronie dar-serca.pl jest ich wizytówka, moim zdaniem robią dużo dobrego, mam znajomą której dziecko chodzi do ich świetlicy na Bałutach i sobie chwali bardzo to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma korzystała z usłig tej fundacji i naprawdę była zadowolona http://dzieciwujatoma.pl/ rehabilitowała z nimi swojego synka i mówila, że świetne podejście i genialni ludzie, którzy naprawdę nastawieni są na pomoc drugiemu czlowiekowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina

Jeśli kochacie pomagać polecam fundację Silentio, wspomagająca zarówno dzieci jak i dorosłych z autyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×