Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość autorka_1

NISKIE dzieci 12_15 miesięczne

Polecane posty

Gość gość
Witam! Trafiłam na ten temat,ponieważ również martwię się wzrostem swojego synka. Ma 12 miesięcy i 71 cm... Jestem ciekawa autorko jak u Ciebie się to wszystko skończyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn na roczek miał 72 cm, teraz ma 2 lata i 86 cm, czyli około 25 centyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh,a moja corka na rok ma 81 cm (przy urodzeniu 55) i jest na 97 centylu... Boje sie,ze bedzie baaaaardzo wysoka (ja mam 175 cm i to juz duzo jak na kobiete,a na pierwszy rok mialam tylko 73 cm...)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To podobnie jak u Nas. 86 cm to ładnie. Ale ja się martwię,że coś jest nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj byłam z synem na szczepieniu. Ma 10 miesięcy, 79 cm i 10600 g wagi. Mówili mi, że wysoki bardzo. A urodził się standardowo ze wzrostem 52 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja usłyszałam od pediatry,że na razie nie ma się czym martwić,bo wzrost jest dopiero bramy pod uwagę na bilansie dwulatka. Ale jak tu się nie martwić jak mój synek wygląda jakby miał pół roku,zresztą jak mówię że ma roczek to każdy się dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córką skończyła 10 miesięcy. Ma 78 cm i waży 9 kg. Też lekarz mówi że jest długa i będzie wysoka. Zresztą z mężem jesteśmy oboje wysokiego wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka_1
Nie byłam na kafe kilka miesięcy.. zajrzałam i proszę.. mój post. :) Cóż.. moje dziecko nadal jest małe. Nic się nie zmieniło. NA 2 lata syn miał 82-83,5cm (zależy kto mierzył i gdzie). W drugiej przychodni (zmieniałam) lekarka, powiedziała, że mogę zrobić badanie na pasożyty, hormon tarczycy.. Robiłam po 2 razy w odstępie kilku miesięcy- nic niepokojącego nie wyszło. Dodatkowo od października syn miał ciągle katar i kaszel, od dawna oddycha często przez buzię, śpi z otwartą buzią. Byliśmy u laryngologa- powiększony migdał, częściowo niedrożne trąbki słuchowe.. po lekach- brak poprawy. Potem wizyta u alergologa- wyszła alergia na pleśnie i przytkany nos. Kolejne leki i brak poprawy. W konsekwencji skierowanie do gastrologa. Gastrolog, u której byliśmy jest też pediatrą i jeszcze kimś.. omówiłam więc problem ogólnie. Łącznie ze zwróceniem uwagi na niski wzrost (w tej chwili ma 3 lata i 5 miesięcy, mierzy 93cm. - chociaż chwilowo wskoczył powyżej 3 centyla! :) ) W przyszłym tygodniu syn będzie miał gastroskopię- okaże się czy ma refluks, czy ma może jakąś inną chorobę.. lekarka mówi, że być może nie wszystkie składniki odżywcze odpowiednio są przyswajane przez organizm, dlatego mały może nie rosnąć. MAmy też drugiego syna- po urodzeniu miał 54cm. Na początku rósł fajnie.. mając 3-4 miesiące nosił ubranka 62, czyli takie, jakie starszy syn na pół roku. Na 6 miesięcy nosił mniej więcej 68. Ale jakoś tak od 9 miesiąca przestał tak ładnie rosnąć. :( Niemal się zatrzymał. W tej chwili ma 13 miesięcy. Próbuję go zmierzyć na stojąco, ale trochę się nie daje.. wychodzi mi ok 72cm.. W każdym razie jest malutki, od grudnia nosi te same body (rozmiar 74, 7-9m), spodnie.. Chodzi już ładnie i śmiesznie wygląda- taki dreptający maluszek. Czekam na gastroskopię, na decyzję, co z migdałem.. Wkrótce młodszy będzie miał szczepienie.. porozmawiam z lekarką (jesteśmy w kolejnej przychodni), co myśli o niskim wzroście synka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo się cieszę,że trafiłam na ten temat,bo nie ukrywam że jest to dla mnie ogromne pocieszenie. Synek mieści się w granicach ale ma najmniej ile może mieć. Jestem przerażona. I tak jak u Ciebie autorko synek nosi ubranka na 6-9 miesięcy. Niektóre nawet te na 9-12 są za duże. Tak naprawdę dopiero gdy zaczął chodzić zauważyłam,że jest taki malutki. Faktycznie wygląda to dosyć zabawnie,ale z drugiej strony teraz już nie jest mi do śmiechu. Córeczka koleżanki,która ma 6 miesięcy ma 69 cm a mój 71! Lekarka powiedziała mi,że mieści się w normie więc nie ma się czym martwić,dopiero na bilansie dwulatka bierze się wzrost pod uwagę. Będziemy mieć wizytę jeszcze u jednego lekarza,zapytam o wzrost. Teraz zastanawiam się czy może mój synek nie je za mało.. Chociaż on problemów z jedzeniem nie ma,ale ileż ten żołądeczek też może zmieścić. Trzymam mocno kciuki za wasze wyniki. Współczuję maluszkowi,bo tyle badań,do tego gastroskopia..dla malucha mega stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka_1
Już po gastroskopii.. :-/ Starszy śmiesznie trochę wygląda np. na placu zabaw, gdzie dwuletnie dziewczynki są od niego niższe o 5-7cm... Po mowie,******ch, sprawności fizycznej widać, że odstaje od tych dzieci, ale gdyby patrzeć tylko na wzrost, to wygląda jak rówieśnik dzieci o 1,5 roku młodszych. A młodszy nadal mały.. je ładnie, ale jakoś nie ma to przełożenia na tempo wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aa dodam, że starszy do 18 miesiąca jeździł w foteliku maxi cosi cabriofix 0-13kg. Spokojnie mógłby jeździć jeszcze dłużej, ponieważ głowa zaczęła mu lekko wystawać dopiero w okolicach 2 urodzin ( a teraz mając 3,5 roku i ważąc ponad 13kg nadal spokojnie się do niego mieści na szerokość). Młodszy oczywiście, z racji wzrostu, nadal jeździ w tym foteliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niski wzrost dziecka moze byc spowodowany celiakia, wiedzxialyscie ze ona czesciej odpowiada za za maly wzrost niż niedobor hormonu wzrostu? jeśli twoj maluszek kiepsko reaguje na gluten czyli ma np bole brzuszka, wymiotuje albo jest rozdrazniony zbadaj go :) ja z moim poszłam do lekarki i poleciła mi test dna na celiakie bo wtedy nie musielismy robic biopsji jelita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaFiolka
A dlaczego nie musimy robić biopsji jelita? Myślałam, że to podstawowe i najważniejsze badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Twoje dziecko jest za niskie, nie przybiera na wadze, a do tego ma problemy ze strony układu pokarmowego, takie jak bóle brzucha, zaparcia, biegunki albo wymioty, to sprawdź czy nie ma nietolerancji glutenu. Na szczęście wystarczy jedno proste badanie, aby Twoje Szczęście dogoniło rówieśników :) bdaniaprenatalne.pl/dlaczego-niektore-dzieci-wolno-rosna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mój synek też malutki na rok który kończy za tydzień ma ok 69 cm. Waga urodzeniowa 3 kg i 48 cm wzrost. Zapisalismy się już do endokrynologa bo bardzo się martwię tym bardziej że synek cycusiowy i kiepsko szło z rozszerzaniem diety. My z mężem nie należymy do wysokich ja 156 cm, mąż 173. W przyszłym tygodniu wizyta u pediatry zobaczymy co powie. A Ty autorko jak z synkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona

WItam Panią. która napisała 30 listopada 2018 jak następuje 'synek też malutki na rok który kończy za tydzień ma ok 69 cm. Waga urodzeniowa 3 kg i 48 cm wzrost.' - jak sie u Pani skonczyło rok pózniej? Mam podobną sytuację ale u mnie jeszcze stwierdzono krotkie kości udowe w ciazy w 35 tygodniu, ok. 5 centyla. wcześniej było ok 9 centyla i spadło pod koniec. Bardzo martwimy sie z mezem. Pozdrawiam i byłabym wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie jestem autorką tamtego postu, ale też byłam w bardzo podobnej sytuacji z moją córką. W 35 tygodniu krótkie kości udowe (i to dużo poniżej 3 centyla, a wcześniej było ok). Urodziła się w 40 tygodniu z wagą 2850 i długością 50 (chociaż mi się wydaje że miała mniej). Dzisiaj ma trzy lata i jest cały czas w okolicach 3 centyla ze wzrostem, raz trochę pod raz nad. Poza tym wszystko z nią dobrze, rozwija się super, tylko faktycznie odstaje od rówieśników w przedszkolu wzrostem. Poza kilkoma podstawowymi badaniami nic nie diagnozowalismy, ale na pewno będziemy jeżeli wzrost zacznie spadać bardziej poniżej siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona

Dziekuje. U nas to syn ma teraz 14 miesiecy i ok. 70 cm wzrostu, wiec jest na chwile obecna duzo ponizej siatki centylowej. Bylo w miare dobrze do ukonczenia 7 miesiaca i potem zaczal nam spadac z siatki. Prowadzimy badania genetyczne bo bardzo sie obawiamy a mieszkamy w Niemczech. Badania endokrynologiczne nic nie wykazaly. Duzo naczytalam sie o tzw. 'dysplazji szkieletowej' i mozliwosci tzw. hypochondroplazji.

Syn urodzil sie w 38 tyg. z waga 2830gr a dlugoscia 48cm. Nasz wzrost to: maz 173cm a ja 162cm. Jak w poscie od Pani z listopada 18', syn jest niejadkiem tylko cycusiowy. Dopiero teraz udalo nam sie wprowadzic inna diete niz glownie karmienie piersia...ale poza jego wzrostem to tak jak u Pani, syn rozwija sie prawidlowo - wrecz szybciej niz rowiesnicy a nie ma rodzenstwa - siedzial sam od 6 miesiaca, raczkowal od 8 a chodzil od 11 i teraz juz nie chodzi a biega i sie wspina po wszystkim, tylko wzrost go hamuje od wspinania sie po wyzszych meblach! Jeszcze dodam, ze syn odrzuca wszystko co na mleku, pomimo, ze nie ma przeciwskazan bialkowych itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No to na pewno warto pociągnąć te genetykę, oczywiście życzę tego, byście wykluczyli wszystkie dysplazje.

A synek był badany pod kątem np. celiakii albo innych nietolerancji pokarmowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona

tak, ale tylko przez badanie krwi. Teraz wszyscy czekaja wynikow genetyki....zobaczymy co dalej. Poki co sprawnosciowo i intelektualnie rozwija sie bez zarzutow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałam zapytać jak potoczyła się dalej historia synka autorki posta i dziewczyn, które komentowały z tym samym problemem.

U nas taka sama sytuacja, syn 12mc skonczone i 74cm.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×