Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BAoB

Brak ruchów jednego bliźniaka

Polecane posty

Gość BAoB

Jestem w 35 tyg ciąży bliźniaczej. Wszystkie badania zawsze wychodziły dobrze. Problem jest taki, czym się strasznie martwię, że (już od poczatku ciąży) czuję ruchy tylko jednej dzidźki. Druga się praktycznie nie rusza. Na KTG też te ruchy są sporadyczne i nieodczuwalne przeze mnie. Ale serduszko pracuje dobrze. Lekarz uspakaja, że nie widzi nic niepokojącego, ale ja i tak się zamartwiam. Przeszukuję internet, ale praktycznie nic nie ma na ten temat :( Czy jest to możliwe, że dzidzia jest takim leniuchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie masz umiejscowione kosmówki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że możesz nie rozróżniać ruchów dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BAoB
Ciąza jest dwuowodniowa i dwukosmówkowa. Jak umiejscowiona niestety nie wiem. Dzidźki leżą główkowo (tą czuję bardzo dobrze) i miednicowo. Też tak myślałam, ze moge nie rozróżnić tych ruchów, ale zmartwiło mnie KTG (a miałam robione już dwukrotnie). Oba serducha pracują dobrze, ale ruchy są widoczne tylko u jednego dziecka. Druga niunia jakby ciągle spała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się ;) ja też nie czułam jednej córy. Czasami, ale rzadko i słabiej niz drugą. Dzieciaki zdrowe jak ryby i o dziwa ta bardziej *****iwa jest znacznie spokojniejsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''Dzidźki'' :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BAoB
O dziekuję, taką odp chciałam uzyskać :) widzę tez dwie córeczki :) Na początku ciąży myślałam, ze będę bombardowana z dwóch stron, ale jedna niunia postanowiła mnie postresować. A w którym tygodniu urodziłaś? Naturalnie, czy przez cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mam dziewczynki-jednokosmówkowe. CC w 38 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo! I tez schizuje. Jedna sie non stop wierci a druga wcale. Usg dopiero za dwa tygodnie. Jedna ma glowie do dolu ( I te bardziej czuje) a druga ma glowke do gory pod lewym zebrem( I tej wcAle nie czuje) kuuurde. 27 tydzien.dwukosmowkowa,dwuowodniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też jedna była dużo bardziej *****iwa, pewnie miała po prostu więcej miejsca. bywało też tak, zwłaszcza we wcześniejszych tygodniach, że się jakoś tak niepozornie poprzekręcały, że nawet tego nie zauważyłam i potem wychodziło na to, że np. obie mają nóżki w tym samym miejscu, więc tam gdzie myślałam że to ruchy jednej, okazywało się że kopały obie. z tym, że moje miały wspólne łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj autorko :) to ja pisałam o dwóch córeczkach ;) Pytałaś w którym tygodniu urodziłam- w 36 miałam zrobione cc. Ja się bałam rodzić bliźniaki naturalnie no i lekarz mi odradzał. Któraś z pań pytała skąd wiem, która była bardziej *****iwa- jedna była mniejsza od drugiej. USG wskazywało to wyraźnie no i po porodzie też sie potwierdziło- stąd wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BAoB
A mój lekarz kurcze mówi, że nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego :/ Mimo, że jedna jest główkowo, druga odwrotnie. Jestem tym przerazona, mam nadzieje, ze w szpitalu zdecydują inaczej (będe o to błagać w kazdym bądź razie). Boję się, że druga córeczka moze być niedotleniona przy takim porodzie naturalnym - i to jest własnie ta, której nie czuje i o która się tak boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz ciąża bliźniacza jest sama w sobie wskazaniem do cc. Ja bałam sie ryzykowac. Obie były główkowo, ale lekarz mówił, że jak pierwsze dziecko wychodzi to drugie moze się odwrócić. Często dochodzi też do odklejenia łozyska u drugiego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BAoB
Słuchajcie, wracam tu ponownie już po porodzie :) Chciałam uspokoić wszystkie podwójne mamy, które tu trafią i będą miały podobny problem. Obie dziewczyny są zdrowe,******iwe i przecudowne. Dlaczego tak te ruchy czułam..nie wiem do tej pory..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez tak mialam. Identycznie. Male maja 3 miesiace I ta *****iwa to mala wredotka a ta co sie Prawie nie ruszala to maly kochany leniuszek co praktycznie nie placze. Cuuud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje!! jak zakończył się poród? i w którym tyg? jak się mają dziewczynki i jak mają na imie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak rodzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BAoB
38 tydzień i 3 dzień. Dziewczynki mają już prawie 5 m-cy :) Urodziłam jednak przez cc, choć do końca mnie straszyli, ze może będziemy próbować naturalnie... Jednak za tą cesarkę jestem wdzieczna, wydaje mi się, że jest to bezpieczniejsze dla dzieci z ciąży mnogiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Dziekuje za ten watek, bardzo mnie uspokoil. Wizytęmam dopiero za kilka dni, a od 2-3 dni czuje ruchy po jednej stronie A po drugiej rzadko albo wcale. I potwierdza się to co pisalyscie - ruchliwa dzidzia leży glowkowo, bardziej leniwa miednicowo. Może to właśnie jest przyczyną 🙂 po poniedziałku postaram się kontynuować temat, aby dac znać co i jak dla wszystkich tych które w przyszłości będą miały te same rozterki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×