Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

GRUDNIÓWKI 2014

Polecane posty

Gość kinga19870210
witajcie dziewczyny coś znowu się tu cicho zrobiło byłam w sobotę na usg mały jest zdrowy i waży już 790 gram wygląda na to że wszystko jest ok mam pytanie macie jakieś sposoby na zaparcia i hemoroidy? bo niestety mam taką dolegliwość i nie mogę sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
witam dziewczynki :) kinga, mi na zaparcia pomaga albo kefir lub maslanka albo siemie lniane, polecam :) i jesc duzo rzeczy, ktore zawieraja blonnik np. suszone jablka, maliny, czarna porzeczka, orzechy, platki owsiane... ja dzisiaj bylam na zakupach z mezem, mielismy kupic wozek, ale zaden mi sie nie podobal :( kupilam za to termometr do wody - myslicie, ze sie przyda? kupilam tez mydelko dla dzieci, oliwke, gaziki i spirytus do przemywania pepka. do porodu czasu coraz mniej, a ja jestem daleko w lesie z zakupami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tusia2014___________Polska północna___24 lata____I ciąża____04.12.2014___dziewczynka Izzy1987____________Wielka Brytania____26 lat____I ciąża____05.12.2014 andziaaaaaaaaa______Niemcy__________25 lat____I ciąża____06.12.2014 MikołajkowaMama____Pomorskie_______29 lat____I ciąża____06.12.2014____chłopiec Malkia______________Dolny Śląsk_______28 lat____II ciąża____08.12.2014 Tulipanea___________Polska zachodnia__28 lat____II ciąża____09.12.2014 weronikamalopolska1__Małopolska______22 lata___I ciąża____09.12.2014___dziewczynka Kaśka81_____________Wielkopolska_____33 lata___III ciąża____15.12.2014___dziewczynka katinka2931_________Norwegia_________29 lat____I ciąża____15.12.2014____chłopiec Goalka______________Dolnośląskie______28 lat____I ciąża____18.12.2014 kajdek________________???_____________???______II ciąża____19.12.2014___dziewczynka mama_po_raz_drugi__Dolnośląskie______22 lata___II ciąża____21.12.2014____dziewczynka kinga19870210_______Lubuskie_________27 lat____II ciąża____23.12.2014____chłopiec mamamusia_________Dolnośląskie______21 lat____II ciąża____25.12.2014 tymcia________________???____________???______II ciąża____29.12.2014 kadi86_____________Wielkopolska______28 lat____II ciąża____31.12.2014____dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tusia2014___________Polska północna___24 lata____I ciąża____04.12.2014___dziewczynka Izzy1987____________Wielka Brytania____26 lat____I ciąża____05.12.2014 andziaaaaaaaaa______Niemcy__________25 lat____I ciąża____06.12.2014 MikołajkowaMama____Pomorskie_______29 lat____I ciąża____06.12.2014____chłopiec Malkia______________Dolny Śląsk_______28 lat____II ciąża____08.12.2014 Tulipanea___________Polska zachodnia__28 lat____II ciąża____09.12.2014 weronikamalopolska1__Małopolska______22 lata___I ciąża____09.12.2014___dziewczynka Kaśka81_____________Wielkopolska_____33 lata___III ciąża____15.12.2014___dziewczynka katinka2931_________Norwegia_________29 lat____I ciąża____15.12.2014____chłopiec Goalka______________Dolnośląskie______28 lat____I ciąża____18.12.2014 kajdek______________???_____________???______II ciąża____19.12.2014__dziewczynka mama_po_raz_drugi__Dolnośląskie______22 lata___II ciąża____21.12.2014__dziewczynka kinga19870210_______Lubuskie_________27 lat____II ciąża____23.12.2014____chłopiec mamamusia_________Dolnośląskie______21 lat____II ciąża____25.12.2014 tymcia________________???____________???______II ciąża____29.12.2014 kadi86_____________Wielkopolska______28 lat____II ciąża____31.12.2014____dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2603
Hej z tego co wiem to już pepuszka nie robi się spirytusem:) Ja też kupilam termometr do wody a później bratowa mi powiedziala ze jest to zbędny gadżet ( od czego mamy łokieć) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
ja wlasnie nie wiedzialam czy kupic, moja tesciowa mi kazala kupic, wiec kupilam dla swietego spokoju, ale pewnie nie bede uzywac... rozmawialam z bratowa i mowila, ze tez nie uzywala, tylko jakis innych srodkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadi86
Hej, ja dokupowałam tylko do mojej inglesinay gondolke, to jedyna rzecz jaka na razie mam :-) termometr jest niepotrzebny, tam jest zaznaczone jaka powinna byc ciepla woda na dosc zimnym poziomie, sama polozna mi powiedziała ze zaden dorosły nie chciał by sie w takiej wodzie kapac :-), do pepuszka to tylko octanisept najlepszy, nie szczypie i sie przydaje nawet dla mamy po cesarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
dziewczyny, kupilam ten octanisept jak radzilyscie, zobaczymy co mi sie bardziej sprawdzi i czego bede uzywala. przy okazji kupilam tez emulsje do kapieli dla niemowlat, zasypke, masc na odparzenia, sol fizjologiczna (tez nie wiem czy sie przyda, ale pani w aptece polecala...) i chusteczki nawilzane :) powoli mi sie szafka zapelnia, ale najwazniejszego ciagle nie ma - czyli wozka i lozeczka :) a wasza wyprawka jak tam? kompletujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
kadi i pościel i kocyk jest cudny!!!!!sama taki sobię kocyk zamówię weronika ja mam ubranka i łóżeczko i wózek i trochę kosmetyków resztę kupię jak przyjdzie czas bo często tak jest że późnej połowa leży nieużywana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Prześliczny ten kocyk i pościel :) Ja już pościel kupiłam http://www.kaja-baby.pl/gallery/POSCIEL_MODEL_1/wzor_45.jpg :) Łóżeczko już też kupione.. teraz chyba pozostały mi do kupienia kosmetyki itd. bo ciuszki i te sprawy już wydaje mi się że mam wystarczająco :) Zaczęłam ostatnio szkołę rodzenia co środę chodzę:) Jeśli któraś z Was ma możliwość uczestniczenia w czymś takim szczerze polecam :) Super sprawa :) Laski powiedzcie ile już przytyłyście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronikamalopolska, wszystko co kupilas ci sie przyda, jak moge ci doradzic to kup do noska fride do odciagania gilow:-) ta sol przyda ci sie do przemywania oczu i tez do zakrapiania noska bo jak dla mnie to woda morska ma za duze cisnienie, ja dla mojej corki kupowalam do kapieli oliatum soft i to wlewalam do wanienki taki plyn i zel do mycia w jednym i super nawilzal, do ciałka miałam emolium,wszystko kupowalam przez neta bo taniej o polowe niz w aptece i duze opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Potwierdzam, że termometr niepotrzebny. Octanisept warto kupić nawet niekoniecznie do pępuszka (córce pępuszek długo się goił przy octanisepcie a po spirytusie szybko się wysuszył, więc zależy od dziecka) ale później jak już raczkuje czy chodzi i się gdzieś zadrapie to fajnie się po tym goi. kadi pościel cuuuudna - piękne kolory. Kocyk też. Emulsja do kąpieli u nas się sprawdziła na początku kiedy córka miała wysuszoną skórę, ale zwykłe dziecięce mydło myje zdecydowanie lepiej - np w lecie kiedy dziecko się poci zdecydowanie polecam mydło. Koszt bez porównania :) Monika szkoła rodzenia super sprawa. W pierwszej ciąży chodziłam - choć przy porodzie zapomniałam jak uczyli oddychać, bo wtedy dużo rzeczy się zapomina - teraz wydaje mi się, że wszystko wiem ;) a tutaj gdzie teraz mieszkam nie słyszałam żeby ktoś jakoś fajnie prowadził. A woda morska u nas sprawdziła się super, choć na początku nie kupowaliśmy a córce w nocy zapchał się nosek i miałam wrażenie, że nie może oddychać (jakoś tak jest, że niby niemowlęta nie oddychają przez buzię tylko przez nos, więc to ważna sprawa, żeby udrożnić), więc to według mnie lepiej kupić przed narodzinami. Przez to ciśnienie pod jakim wpływa do noska wydaje mi się, że dalej dociera i lepiej czyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i miałam jeszcze dopisać, że tak jak pisałam kadi pościel cudna, ale ochraniacz na łóżeczko to jakaś pomyłka. Nie dość, że te poduszki zabierają dużo miejsca to jeszcze co ważniejsze ograniczają dopływ powietrza do dziecka, więc jakbym kupowała to na pewno bez tego elementu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika ja przytyłam 8-9kg, w pasie mam 103cm. Ogólnie na 26tydzien waga wyszła 950 a na usg 3D za parę dni 1150, więc ogólnie brzuch mam duży a ruchy czuję mocno i teraz już mniej kopniaków, bo pewnie ma mało miejsca tylko bardziej rozciąganie, przewracanie... duże to moje dziecko i jak nie przystopuje trochę to chyba zacznę się bać porodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
faktycznie ta posciel kadi jest sliczna :) ja tez musze w koncu kupic :) dzisiaj znowu odwiedzilam apteke, kupilam pieluszki dla noworodka takie z wycieciem na pepek (przydadza sie?), aspirator do noska, paleczki higieniczne, gaziki, waciki, i troche pieluch tetrowych, zawsze sie przydadza prawda? a ja zadnych w domu nie mam. dziewczyny ja przytylam 7 kg od poczatku ciazy, a obwod w pasie 91cm, podobno mieszcze sie w normie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieluchy tetrowe u nas bardzo się przydały i myślę, że ok 10 sztuk to trzeba mieć. Pieluszki z wycięciem kupiłam jeden raz na początek (wtedy były tylko Bella) i okazało się, że to wycięcie i tak przykrywa pępek i tak wywijałam górę pieluszki, więc u nas się nie sprawdziły, ale może dlatego, że córka urodziła się malutka, no i akurat tylko na te Bella miała uczulenie, więc zależy od dziecka. U nas sprawdziły się Dada z Biedronki, później zmieniliśmy na inne, bo w którymś miesiącu z pieluszki wychodziła qupa na plecy i body się brudziły a w innych pieluchach tego nie było, więc musieliśmy na jakiś czas zmienić... wszystko wychodzi w praktyce. Teraz na początek mam Pampers, bo dostałam od koleżanki, bo dziecko jej szybko z nich wyrosło a zrobiła za szybko zapas. Pałeczki higieniczne to chodzi o patyczki do uszu? ;) ja na początku kupiłam te specjalne dla dzieci (te dużo grubsze) i okazały się nie potrzebne, bo za duże do takiego małego ucha. Później czytałam, że zamiast czyścić to wpychają brud do środka i na początku podobno uszu się dzieciom nie czyści - wystarczy woda która wpływa przy kąpieli. Z czasem zaczęłam czyścić, ale jak córka była już trochę większa i tymi zwykłymi - te niby specjalne dla dzieci wylądowały w koszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby zbędnym gadżetem wydawały mi się nożyczki z tym zaokrągleniem na końcu, więc nie kupiłam a jak chciałam obciąć paznokcie córce a ona była z tych mocno żywiołowych to stwierdziłam, że jednak są bardzo potrzebne. Nawet jak spała to wyczuła, że ją dotykam i się ruszała - zwykłymi miałam wrażenie, że zaraz mogę jej uciąć coś więcej niż paznokieć. Już się zapomina jakie cienkie są paluszki takiego noworodka. Ja przed porodem chyba nie widziałam takiego noworodka od razu lub kilka dni po porodzie (zazwyczaj jak już miało kilka tygodni) i pamiętam, że się zaskoczyłam jakie wszystko jest malutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_81
Troche mnie nie bylo, ale jakos nie bylo czasu, zeby pisac. Nic sie nie dzialo. Pare ubranek w lumpkach po 1zl kupilam, raczej tych tycich,bo 56 mam juz po starszej sporo. Gdzies w listopadzie przejrze co mam w kartonach w piwnicy i jakby co to u mnie w miasteczku albo do Gniezna skoczymy. Ta posciel z poduchami to masaka, mozna sie udusic. Poduchy jak na krzesla. Nie kupuje zasypek, oliwki, kupie emolium do kapieli i tyle, potem nie trzeba juz smarowac i mydelko niepotrzebne. Pieluchy kupi maz po porodzie, po co kase tracic teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28tc termin 1.12. przytyłam 5kg. obwód w pasie (na pępku) 82cm.... Pracujecie dziewczyny czy już na zwolnieniu :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajdek
Witam was dziewczynki:-) Kadi -kocyki fajne, pościel ma za duże poduchy :-(. Ja u mojej starszej córci używałam spirytusu - położna środowiskowa mi zaleciła a Oktaniseptem kazała mi psikać pewne miejsce po nacięciu ;-) - kikut odpadł w niecałe 6 dni po porodzie i pępuszek szybko się zagoił. Podobno dzidziusia nie szczypie, moja w każdym razie się nie krzywiła. Ale Octanisept tez kupie w razie w. Z kosmetyków planuje na początek tylko mydełko i oliwkę bambino, chusteczki nawilżane, pieluszki, krem na pipę oczywiście i krem na zimę - taki bez wody- na buźkę. A dla siebie wielkie podpachy:-))) i majty jednorazowe - do szpitala. No i jeszcze trzeba zrobić zapasy w aptece - coś na gorączkę, woda morska - tez polecam, a na katar fajny jest też aspirator np. Frida. Do tego jakieś waciki i patyczki- przydały mi się właśnie do czyszczenia pępuszka spirytusem. W uszy rzeczywiście lepiej nie wkładać, ewentualnie do czyszczenia małżowiny. Pościel, ubranka i pieluchy tetrowe mam po starszej na szczęście, zamierzam tylko dokupić śpiworek zimowy do fotelika, ponieważ kombinezon zimowy trochę duży mam - a na pewno będzie trochę jeżdżenia samochodem w zimie - do przychodni na szczepienia i na usg bioderek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajdek
Miało być krem na pupę... a wyszło na coś innego...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzicie, nie pomyslalam o tych poduchach w ten sposob ze beda buzo miejsca zajmowac :-)Kumpela kupila juz caly zestam i zobacze jak to wyglada na zywo, te specjalne patyczki dla dzieci ja uzywałam do pepuszka, u mnie non stop schodzily waciki male i duze, przemywalam rano oczka nimi i poranna toaletka z woda przegotowana w zakamarkach :-) , plyny i balsamy kupowalam specjalne z apteki bo nie wiedzialam czy dziecko nie beda uczulac te z drogeri, a pozatym to miała bardzo sucha skóre i pomogły, moja nina oczywiscie po tygodniu chodzenia do przedszkola juz przyniosła chorobsko, dlugo sie nie nacieszylam wolnymi dniami alejakos tydzien zlecial, ona juz zdrowieje a u mnie masakra :-I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej :) Ja wczoraj miałam wizyte (26t6dz) i mój mały mężczyzna ponad 1,2kg waży :) Moja gin się śmiała że malutki to on raczej nie będzie :) Ja przytyłam póki co 6kg ponoć też w normie :) Dziś piękna pogoda i zaczęłam sobie prać ciuszki dla szkraba bo jednak wolałabym aby poschły one na dworze niż później jak już chłodno będzie w domu :) A że nie mam co robic to chociaż zajęcie mam :) Wczoraj z mężem byliśmy na małych zakupach i kupiliśmy pieluszki tetrowe 10 szt ( tak mi położna na szkole rodzenia mówiła) pieluszki Dada (wogóle co o nich myślicie?? ) siostra moja używa i nic sie nie dzieje po nich z dziecka pupą :)kilka ciuszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_81
Ja na pewno pampersy bede uzywala i to chyba te biale, bo najdelikatniejsze. Teraz znalazlam promocje, dada wychodzi mi 65gr za szt a pampersy zielone w promocji 55gr. Dady nigdy na noc nie uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
jeśli chodzi o pampersy to tylko dady mój synek najlepiej się w nich czuł i nie odparzał się mojego męża siostra ostatnio kupiła dla swojej pół rocznej córki pampersa i mówiła że skóra nie oddycha i strasznie śmierdzą jak dziecko zrobi siku tak więc ja teraz będę kupować tylko dada i chusteczki też tej firmy!!! odebrałam wyniki krwi i niestety mam małe odchylenia od normy muszę przyjmować oprócz witamin dla kobiet w ciąży dodatkowo żelazo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowa mama po 20
Hej dziewczyny ja się dołączam termin mam na 24 grudnia :) lat mam 22,a będzie dziewczynka,moje pierwsze dzidzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia grudniowa mamusia
ten post wyżej jest mój ,piszcie coś dziewczyny,jakie kosmetyki kupujecie na początek dla maleństwa?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×