Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwionamama2014

Zapalenie oskrzeli u 3 miesiecznego dziecka! Doradzcie!

Polecane posty

Gość zmartwionamama2014

Witam wszystkie mamusie. 3 dni temu u mojej 3 miesięcznej córci zaczął się kaszel, udałam się od razu do lekarza a ta przepisała flegamine i antybiotyk, natomiast zaznaczyła by antybiotyku naraznie nie podawać tylko w razie pogorszenia. Dziś rano jej stan się pogorszył, niestety do takiego stopnia, że usłyszałam już świszczący oddech. Wziełam mała do lekarza a ta powiedziała, ze na antybiotyk juz jest za póżno i diagnoza zapalenie oskrzeli ;( Mała dostaje zastrzyki rano i wieczorem, kaszle okropnie, ma katarek. Lekarka zaproponowała zastrzyki lub szpital, wybrałam zastrzyki natomiast teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam. Czy któras z Was miała podobną sytuacje? Czy brać mała do szpiatala czy sprawdzić czy zatrzyki dadzą jakiś efekt? Prosze o odpowiedz bo umieram ze strachu o mała a nie chce by jej stan się pogorszył przez moja niewiedze tak jak teraz gdy posłuchalam lekarki która kazała wstrzymac się z antybiotykiem do czasu pogorszenia ;/ Pozdrawiam i dziekuje za każda odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja pół roczna ma zapalenie oskrzeli ale ja nie czekałam z antybiotykiem chodź pani doktor kazała. Mała gorączkuje więc podałam antybiotyk od razu ! Co do zastrzyków to w szpitalu podadzą to samo spędzisz tam koło tygodnia i wyjdziesz z czymś nowym . Ja bym poczekała za 2 dni powinno być lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sate69
Syn ma juz szesnascie lat ala jak mial 3msc to tez mial nawet dwa razy chore oskrzela i mial zastrzyki - pomogly obeszlo sie bez szpitala . Jednak kazde dziecko jest inne poczekala bym ze dwa dni jak nie zobaczysz poprawy to dzialaj dalej byle nie zrobilo sie zapalenie pluc.Synek dostawal zapalenie oskrzeli bo mial alergie na mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ze szpitala dziecko wyjdzie z czyms gorzym i to jest niestety regula. zapalenie oskrzeli to nie jest choroba zagrazajaca zyciu czy w jakis powazny sposob zdrowiu a od takich przypadkow sa szpitale. w polsce w ogole zauwazylam panuje jakas moda na wysylanie niemowlakow do szpitala z byle gow3nem za przeproszeniem, ktorej kompletnie nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli zobaczysz poprawe po zastrzykach to kontynuuj, mój mial dostać 10zastrzykow, po 3 poszlam znowu do lekarza bo nie widzialam poprawy, natychmiast dostalam skierowanie do szpitala, tez mial najpierw zapalenie oskrzeli, a zakończyli sie ostrym wirusowym zapaleniem pluć, spędziliśmy tam 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no przeciez sa na to sposoby ale tylko jak sie wie jak sie to robi i wtedy spoko sloneczko :) www.youtube.com/watch?v=GcQLwI_5Z4I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U tak maluch dzieci to powazna choroba,dziecko nie potrafi ani wysmarkać nosa ani porzadnie odkaszlnac flegme, w szpitalu jest pod kontrola, dostaje odpowiednie leki rozluzniajace pluca, a co zrobisz jak dziecko zacznie sie dusić? Jak pluca sie zakleszcza? Takich argumentow uzywal mój lekarz kiedy nie chcialam isc do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z trzymiesięcznym na pewno wybrałabym szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie podobnie - synek 3 miesięczny ma zapalenie oskrzeli. Zaczęło się od kataru... Antybiotyk (sumamed) skończył przyjmować wczoraj, ale ma dzialac jeszcze piec dni. Oprócz tego inhalacje mucosolwan+sol fizjologiczna i potem nebud, witamina C w kropelkach i wapno. Lekarka zaleciła krótkie spacery (do 30min dziennie) i częste wietrzenie mieszkania. Boje się strasznie o mojego smyka. To moje pierwsze dzieck, jego pierwsza choroba i dlatego tak pabikuje. Był ktoś w podobnej sytuacji? Ile trwało leczenie - dojście do pełnego zdrowia maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym jednak szpital wybrała... Moj syn jak mial 5 m-cy leżał.10 dni i jak pisze gość wyżej codziennie byl osłuchiwany na obchodzie rano i wieczór do tego badana saturację... Siostra zwlekała ze szpitalem i jaj juz sie zdecydowała(wolała domowe leczenie) przy przyjęciu okazało się ze dzieciak niby pierś ssal a by mega odwodniony i saturacja niska. Od razu tlen dostał, sterydy na płuca, inhalacje i antybiotyk dożylnie. Byli w szpitalu 2 tyg i pan dr powiedziała ze gdyby jeszcze zwlekała nie wie jak by się to skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co di szpitala skoro lekarka tego nie zaleciła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim poszłabym z dzieckiem do jeszcze jednego lekarza, aby porządnie osłuchał i postawił diagnozę. Sugerowałabym nawet rtg płuc, bo u takich małych dzieci to postępuje błyskawicznie. Moje dziecko jak miało 2 m-ce miało obustronne miąższowe zapalenie płuc. Żadnej temp, tylko katarek, badana w ciągu 1,5 tygodnia przez 4 lekarzy w tym prywatna wizyta domowa). W końcu, jak pojawił się kaszel, to okazało się, ze stan jest już bardzo poważny, ale to właśnie rtg wykazało. W szpitalu byłyśmy 2 tyg i zarazili ją tam rota wirusem. Najlepiej jedź z dzieckem na izbę przyjęć do szpitala dziecięcego, tam ją dokładnie zabadają, może zlecą jakieś badania i powiedzą co dalej robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim to zobaczcie z kiedy jest temat :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat stary ale wątek cały czas aktualny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita78m
W takim wieku dziecko najlepiej leczyć za pomocą inhalacji. Mogę polecić inhalator baby sanity, który można stosować od pierwszego miesiąca życia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renaa33
Ze swojego doświadczenia mogę polecić inhalator Alergia Stop. Jest do kupienia za rozsądne pieniądze a w zasadzie pod względem funkcji i parametrów to się nie różni od tych dużo droższych inhalatorów. Ja go kupiłam do terapii przy alergii, ale zastosowanie jest dużo szersze – bronchit, zapalenie płuc, mukowiscydozy, infekcje itp. Myślę, że warto – gwarancji na ten model jest 24 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola2133
Jakoś od roku mamy inhalator Baby Sanity. Urządzenie jest zrobione pod kątem obsługi przez maluchy, w tym nawet te poniżej 1 roku życia. Nasz synek właśnie od maleńkości potrzebował inhalacji i stąd taki aparat zamawialiśmy. Wygodny system, w zestawie jest smoczek który zdecydowanie ułatwia maluszkowi oddech. Gwarancję mamy tutaj 3 letnią, jest wygodna torba dołączona, także jak potrzebuję zabrać inhalator gdzieś ze sobą to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatni post jest wyjatkowo denna reklama, na pewno nie kupie tego co reklamujesz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój siedmiomiesięczny synek miał zapalenie oskrzeli, ale na szczęście zamiast antybiotyków lekarka mu przepisała wziewny benodil, którym robilam nebulizacje i objawy bardzo szybko ustąpiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak takie małe dziecko Wam łapie choćby katar?? Nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princeska1
Czego nie rozumiesz? Chociażby od starszego rodzeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto sobie porównać co najmniej kilka różnych inhalatorów i wybrać ten najlepszy. To jest dość indywidualna sprawa, jedne modele są lepsze przy dzieciach inne przy doroslych. My używamy od kilku tygodni włoskiego Novama Familino Pro. To jest akurat dość wszechstronny rodzinny inhalator, na górne i dolne drogi oddechowe, dla dorosłych i dla dzieci. Mogę polecić- żadnych awarii, zatykania się przewodów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 14.03.2017 o 11:01, Gość gość napisał:

Jak takie małe dziecko Wam łapie choćby katar?? Nie rozumiem tego.

Chociażby w przychodni idąc na szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StevBick

Priligy Medicamento Clomid Masculine Escitalopram Canadian Pharmacy Buy Cheap Zocor Without Prescription

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana

Dokladnie moja córka w czwartek była u szczepienia a w niedzielę zapalenie oskrzeli, nie dość że osłabiony organizm po szczepionkach to jeszcze to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×