Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Załamanaaaaaaaa

Omphalocele(przepuklina pępowinowa) w 11 tc.

Polecane posty

Gość Załamanaaaaaaaa

Dziś byłam u ginekologa. Okazało się, że malec ma przepuklinę i prawdopodobnie jelitka na zewnątrz.. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy da się jeszcze coś zrobić ? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamanaaaaaaaa
Lekarz mówi, że ma wady genetyczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajom mizlz podobna sytuacje. Dziecko urodzilo sie z wieloma wadami z ktorych najmniejsza chyba byly te jelita poza jama brzuszna. Ogolnke wa.czy o kazdy dzien i nie jest najlepiej. Wspolczuj***ardzo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamanaaaaaaaa
No właśnie boję się bardzo o te wady.. że nawet jeśli teraz będzie silne i da radę to później może już być ciężko :( Ohhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego dziecka też ginekolog wypatrzył przepuklinę pępowinową w 9 tc. Wysłał mnie na usg genetyczne , które miałam w 12 tc- żadnej przepukliny nie było. A lekarka , która robiła usg powiedziała, że do 13 tc jest ona fizjologiczna. Też byłam załamana , wiele czytałam na ten temat . Dużo inf jest w necie. Mamy pisały , że ciąża rozwijała się dobrze a dziecko tuż po urodzeniu operowali i wszystko skończyło się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno . Przepukinia pępowinowa może współistnieć z innymi wadami ale nie musi, może być wadą izolowaną. Nie załamuj się od razu . Zrób bad genetyczne-będziesz miała jasność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamanaaaaaaaa
gościu żeby było tak jak mówisz.. O dzieciątko długo się staraliśmy, nie wyobrażam sobie żebym go straciła. Specjalnie dziś byłam prywatnie u lekarza. On jest na prawdę dobry i sprzęt też ma świetny więc stąd u mnie te obawy.. Za tydzień mam mieć badania prenatalne i wtedy się wszystko okaże. Widać na zdjęciu że ta przepuklina jest na prawdę duża :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamanaaaaaaaa
No właśnie lekarz powiedział, że maleć prawdopodobnie ma wady genetyczne.. Sama staram się czytać na internecie wszystko co tylko jest związane z omphalocele, ale niestety mało pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepuklina
Witaj, Jestem obecnie w 27 tc . Nasza córeczka ma przepuklinę pępowinową . Miałam robioną amniopunkcję i kordocentezę. Kariotyp wyszedł prawidłowy. Lekarz , który prowadzi moją ciążę co 3 -4 tygodnie obserwuję małą czy oprócz przepukliny nie ma innej wady rozwojowej ( na szczęście jak dotąd nic się nie pojawiło i mam nadzieje, że do rozwiązania nic innego na usg nie wyjdzie). Dzieci z przepukliną tzw. izolowaną czyli gdzie nie są skorelowane wady genetyczne mają duże szanse na normalny rozwój. Po urodzeniu są operowane . W zależności od wielkości wady ( same jelita, jelita + wątroba) operuje się je raz bądź etapowo. Z relacji mojego lekarza w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu operowano setki takich dzieci - wszystkie przeżyły i rozwijają się prawidłowo. Sama kontaktowałam się z kobietą, której córeczka również urodziła się z taką wadą , obecnie ma 8 lat i jest normalnym , zdrowym dzieckiem. Wiem co możesz czuć , sama przechodziłam przez stres badań prenatalnych i tak naprawdę każdego dnia myślę czy wszystko będzie dobrze i czy będzie mi dane widzieć jak dorasta moje dziecko... życzę powodzenia ... choć trudno trzeba wierzyć , że będzie dobrze ... musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem mamą kilkumiesięcznego dziecka, u którego stwierdzono wadę omphalocele zawierającą wątrobę (wada izolowana tj. nie ma innych wad współtowarzyszących). Lekarze często uprzedzają o takiej ewentualności, ale tylko badania jak amniopunkcja czy echo serca płodu są w stanie potwierdzić bądź wykluczyć inne wady. Dziecko jest zoperowane, nie choruje, dobrze się rozwija. Ta wada jest operowalna , oby tylko nic więcej wykryto. Życzę dużo zdrowia i szczęścia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko też miało w 11 tc przepuklinę pępowinową, 3 tyg. stresu było, przeczytałam co się dało na ten temat, a w 14 tyg. wszystko było już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lullaby_
Ja mam 5 miesięczną córeczkę ktora urodziła się z przepukliną pępowinową z wątrową w worku przepuklinowym. Malutka była operowana w Łodzi, ma się dobrze. Jeśli mogę pomóc to proszę napisać maila m_bergman(małpa)interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek urodził się z przepuklina pepowinowa. Miał taką spora kulke wystająca z pępka. Ważne by często kłaść na brzuchu. Teraz ma roczek i nic już nie widać. Wchlonela się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:24 A ty czytasz ze zrozumieniem? Twoje dziecko miało przepukline pepkowa a nie pepowinowa. Omphalocele to narządy poza jama brzuszna, duży ubytek w ciągłości powłok,a nie przepuklina w środku, guzek, który się wchlania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkich rodziców dzieci z przepukliną pępowinową do grupy na facebooku, ponieważ ciężko jest znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tej wady w internecie warto powymieniać się informacjami, doświadczeniami czy po prostu powspierać wzajemnie smile www.facebook.com/groups/1186729084779847/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Również podziele się informacjami odnośnie wady wrodzonej omphalocele. Synek ma 9 miesięcy i czekamy na kolejny etap- zamknięcia mięśni. Pozdrawiam. Adres natalia.rosengart@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin

Jak to sie skończyło??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Słuchajcie mi lekarz, a raczej opanował który miał bardzo dobrej klasy sprzęt powiedział w 8/9 tygodniu ciąży że dziecko ma omphalocele. Mialam przyjść za miesiąc. Wiadomo miesiąc wyjety z życiorysu. Przeczytałam cały internet strony polskie i angielskie. Nerwy płacz, od razu ze pewnie zespół downa i najgorsze rzeczy. Poszłam na usg w 12 tydodniu. Nic zero, brzuszek idealny. Była to prawdopodobnie fizjologiczna przepuklina, a tamten lekarz to ...a.dziecko zdrowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

*konował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×