Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

24 tydzień Jak często kopią Wasze dzieci?

Polecane posty

Gość gość

Jak w tytule, bardzo będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi. Moja mała kopie "w kratkę" i jestem z tego powodu w ciągłym stresie, tym bardziej, że znajdujemy się pod opieką kardiologiczną z powodu zdiagnozowania u niej wady serca. Czasem kopie cały dzień (ok. 60-80 kopnięć), a wieczorem i nocą odpoczywa, potem znów odwrotnie - nie ma jakiegoś stalego rytmu. Są też dni, że nie kopie prawie wcale a ja umieram ze strachu - wtedy dla świętego spokoju mierze tetno kieszonkowym dopplerem. Czy prawdą jest, że w każdej godzinie powinno się odczuć co najmniej 5-6 ruchów dziecka? Co strona to inne opinie. Dodam, że to moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w drugiej ciazy i tez mam tak jak ty. i pierwszy syn,i drugi sa "nie-książkowi":) niby jak sie nie czuje rochow dziecka wiecewj niz 8 godz to mozna zaczac sie martwic, u mnie jest tak, ze czasem 3 dni kopie praktycznie bez przerwy, w nocy(nie moge spac), rano, wieczorem no doslownie caly dzien, a nastepnie 2 dni przerwy i nie czuc nic. tak samo mialam z pierwszym dzieckiem, wtedy sie stresowalam, teraz juz mniej, bo wiem ze moje dzieci takie poprostu sa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ruchów*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno nie jest tak że w każdej godzinie musi być 5-6 ruchów, przecież dziecko w brzuchu też śpi i to całkiem sporo. Ale domyślam się ile to stresu i współczuję, bądź dobrej myśli. Mój synek, zupełnie zdrowy, też miał dni lenia i właściwie po solidnym posiłku trochę się pokręcił, a bywały dni że ciągle dawał popalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym tygodniu ruchy maja prawo byc jeszcze nieregularne, tez to przechodzilam i denerwowalam sie za kazdym razem kiedy mala nyla bardziej leniwa. Moja polozna powiedziala ze jesli w ciagu 12 nie poczuje 10 ruchow wtedy powinnam zglosic sie na ktg. Teraz jestem w34 tygodniu i ruchy sa juz bardzo regularne i czeste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba tez wziąć pod uwagę to,że dziecko się często odwraca, przyjmuje inne pozycje i tych kopnięć mozna zwyczajnie nie czuć jesli np jest odwrócone plecami do zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×