Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bejbusia222

Hodowla storczyków przy pomocy floral paste:)

Polecane posty

Gość Bejbusia222

Storczyka dostałam na urodziny. Nie przywiązywałam do niego zbyt wielkiej uwagi, do momentu kiedy zauważyłam, że wypuszcza pęd kwiatowy. Od tego czasu przejrzałam fora i różne poradniki żeby się dowiedzieć w jakich warunkach czuje się najlepiej i co zrobić, żeby był dorodny. Okazało się, że prawie wszystko robiłam na opak, co dość mocno mnie dziwi, że będąc cały czas zamoczony w wodzie, bez nawożenia i stojąc w cieniu udało mu się wypuścić pęd kwiatowy. Widoczniej mój storczyk bardzo chce żyć i zamierzam mu w tym pomóc :) Dlatego postanowiłam że jutro kupię mu nowe podłoże i przesadzę go. Przestawię go również na wschodni parapet żeby cieszył się słoneczkiem:) Poza tym kupiłam na allegro floral paste, jak już go troszkę "odchucham" zamierzam poeksperymentować z tym specyfikiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie? A wy używałyście kiedyś floral lub keiki paste? Bardzo mile widziane komentarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipnotyzer z Rejkjawiku
nie wiem ja hoduje tylko kaktusy mam ich cala szklarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie wyjdzie mi ze storczykami to może też się na kaktusy przerzucę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam storczyka, dostałam 2 lata temu w prezencie. Ja ogólnie na kwiatkach się nie znam, więc postawiłam na parapecie i tyle. Po dwóch latach ma już 3 pędy z kwiatami i bardzo ładnie kwitnie. Nie przesadzałam go, wstawiłam do doniczki glinianej, a nie jak zalecają przezroczystej. Podlewam raz w tygodniu, wlewam mu filiżankę zimnej wody, której nie wylewam mimo że zaleca się wylewać i wszystko jest ok. Natomiast moja mama chuchała i dmuchała na swojego i niestety padł. Więc ja zalecam nie chuchać i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
floral paste ma to do siebie ze storczyk wypuści nowy zarodek ale kosztem matki, także nie zdziw się jak Twój storczyk padnie oddajac życie zarodkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×