Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak się pozbyć egzekucji komorniczej za alimenty bieżące

Polecane posty

Gość gość

Witam. od miesiąca mam problem z komornikiem. Mój były mąż zaraz po uprawomocnieniu się wyroku o alimenty poleciał do komornika, że mu nie płace i zarządał bieżących i zaległych alimentów. W przeciągu tygodnia te pieniądze w wyskokosci 1600 zabrał mi z konta. Nadmieniam, ze chciałam płacić te alimety, tylko mój były twierdzi, ze nie posiada żadnego konta w banku, do tego miał zamiar sie przeprowadzać i nie wiedziałam, gdzie miałabym te alimenty wysłac przekazem pocztowym. Teraz chciałąm zacząć płacić alimenty na bieżąco ale nadal nie wiem w jaki sposób to mam robić bo nie mam adresu ani konta bankowego, a komornik ściaga mi z konta należnosc za bieżace alimenty nawet z tygodniowym wyprzedzeniem, czego nie jestem w stanie przewidziec. Wczoraj tak zrobił i zostałąm bez środków do życia. Termin płacenia owych alimentów mija za 5 dni :/ W tym czasie zdązyłabym zorganizować pieniądze i wpłacić. Dwa miesiace temu otworzyłam działanośc gospodarczą z niewielkim wkladem pienięznym z którego większośc zostałą zabrana przez komornika. Miałabym możliwosc starania się o dogodną pożyczkę z mojego banku po 6 miesiącach prowadzenia działanosci i wplywach na konto, ale przy blokadach komorniczych na pewno nie uda mi sie jej dostac****ewnie bede musiała zwinac interes bo nie utrzymam tego z tych pieniedzy ktore posiadam. Do tego wszystkiego mój były mąz od póltora roku nie płaci mi alimentów na dzieci które ja wychowuję, z etatu przeszedł na zasiłek wychowawczy by uniknąć mojego komornika. Do tej pory nie byłam złośliwa i sama wychowywałam dzieci, z funduszu dostane bieżace alimenty ale tych zaległych mi nikt nie zwróci. prosze o porade i pomoc co moge zrobić by sie pozbyc chociaz komornika i blokad na rachunku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkhkjh
idz do tego komornika co ci sciaga kase i przedstaw jego zadłuzenie - na logike to nie moze zabrac ci wszystkich pieniedzy z konta - jaki ten kraj jest chory x najlepiej idz do jakiegos prawnika czesto przy sadach sa za darmo moze ci cos podpowiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patrzcie patrzcie, żadnego wyzwania od skur.. uchylających się od płacenia alimentów, pełna kultura i złote rady jak sobie radzić w tej niekomfortowej sytuacji :-). Facet byłby już zbluzgany do trzeciego pokolenia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to wiem jak sie pozbyć takiego komornika - ale ci nie powiem. Dzieci takich durniów jak wy muszą być superdurniami. Jak exmąż nie będzie płacił tobie, a ty nie będziesz płacić exmężowi - to jest szansa że wasze dzieci (te superdurne) z głodu stracą możliwości rozrodu. I dzięki temu jest szansa że nie napłodzą i nie narodzą hiper-super-durni, i wasze geny wymrą. A to będzie z korzyścią dla rasy ludzkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psychol schizofrenik 666
Komorasa omiń, oszukaj, wykiwaj i okłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O! Widzisz? Taki psychol schizofrenik 666 z głodu bredzi, ale rozmnażać się już nie potrafi ;) I do takiego stanu macie doprowadzić wasze dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie. Wchodzi do konta, zapala latarke i wybiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nosil wilk razy kilka,poniesli i wilka. Ale jaja,wreszcie sie role odwrocily :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
czyli to ty placisz alimenty?? z tego co wiem-mozna pozbyc się egzekucji komorniczej jesli chodzi o alimenty ze trzeba wplacic z góry za 6 msc. ale to pewnie w twoim przypadku niewiele zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ale z tego co zrozumialam to ty masz placic alimenty i maz tobie znaczy dziecku znaczy ze maz ma jakies dziecko wasze i ty tez ale z tego co wiem to raczej dziwne bo znam taki przypadek,byli malzonkiowie "podzielili się dziećmi",jedno jest dorosłe,syn jest z ojcem a corka z matką i zadne z rodziców nie placi drugiemu alimentow bo na to samo by wyszło ., tak zdecydował sad. a u was to trochę nielogiczne ze ty musisz placic jemu i on tobie to w sumie wychodzi na zero i sąd na to pozwolił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazda sprawa o zaleglosci finansowe jest osobna sprawa.Jesli ona nie placi on nasyla komornika i komornik bedzie pobieral kase z jej wynagrodzenia.Nie ma to znaczenia ze on tez nie placi.Ona poprostu nie wywiazuje sie ze swoich zobowiazan. Jesli kazde z rodzicow dostalo po jednym dziecku i alimenty zostaly by okreslone w tej samej kwocie,mozna sie dogadac ze nikt nikomu nic nie placi. Mozna to napisac we wniosku o ustalenie alimentow.Sad wtedy orzeka prawnie ,ze jedna strona nie jest winna alimentow drugiej stronie. Ale w syt ,gdy jedno dziecko wymaga wiekszych nakladow finansowych (np,przewlekle chore) drugi rodzic moze byc zobowiazany do uzupelnienia,lub placenia wyzszych alimentow. Znam przypadki,gdzie rodzice mieli zasadzone zobowiazanie alimentacyje w tej samej kwocie na rzecz dziecka mieszkajacejgo u drugiego rodzica.To absurd.Czesto jednak tacy rodzice ustalaja miedzy soba ze nie placa sobie i juz. ALE gdy "cos im w zyciu nie wyjdzie " moga droga sadowac zadac zaleglych alimentow. Druga strona bedzie zobowiazana do ich zaplacenia.Nie ma znaczenia ze rachunek wychodzi na zero. Alimenty to dlug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po jakim czasie niepłacenia ta pożyczka jest umarzana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po jakim czasie niepłacenia ta pożyczka jest umarzana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot Bonifacy
A to pożyczka oprocentowana na 150% (tylko to będzie napisane małym druczkiem). A jak nie będziesz spłacać to ci banda w kominiarkach pomorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ta kominiarka zrobi z pomorzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upadlosckonsumencka
Szanowni Państwo, jeżeli ktoś ma na głowie komornika lub inne pożyczki i zwyczajnie nie jest w stanie tego spłacać, a odsetki rosną, to być może dobrym wyjściem w tej sytuacji będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. To rozwiązanie, które pomaga wyjść z długów i daje drugą szansę zaczęcia od nowa. Wszystkich, którzy są zaciekawieni tym pomysłem, zapraszam na naszą stronę internetową, gdzie znajduje się więcej informacji. Polecamy wypełnić formularz kontaktowy, a nasz konsultant skontaktuje się z Państwem i odpowie na każde pytania. Serdecznie zapraszamy, a rozwiążemy Państwa problem http://upadlosckonsumencka.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To i na takich ostatnich dziadach, bankrutach też można zarobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ciekawy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W niektórych przypadkach wierzyciel ma prawo wyboru komornika sądowego dlatego radziłabym zapytać innych kancelarii komorniczych co można zrobić z tą sprawą. Ja kiedyś współpracowałam z http://www.jkrukkomornik.pl/ i byłam zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry Państwu. Jestem nowelistą. Zamierzam napisać nowelkę niedługą. Mam już tytuł. Na razie roboczy. Brzmi on: "Rozdziobią nas Kruki i komorniki". Proszę Państwa o podsunięcie pomysłów na temat fabuły. Szczególnie liczę na fanów strony internetowej http://w-ww.jkruk-kom-ornik.pl/ Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×