Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

bebiko i bebilon różnią się napewno

Polecane posty

Gość gość

Wyrobówałam i nikt mi już nie wmówi ze różnią się cena i opakowaniem. To nieprawda. Niby skład ten sam ale różnica w zapachu i smaku jest bardzo znaczna. Bebilon napewno bardziej jest zbliżony smakiem do mleka matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może jest lepiej podrobiony smak czy zapach ale jest to nadal zupełnie inny produkt niż mleko ludzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat nie jest o tym czy jest podobny do mleka ludzkiego wiec sobie daruj bebiko to s****wo, a osoby ktore uwazaja ze jest super to przewaznie te ktorym zal wydac kase na dobre mleko. z reszta widac juz po cenie, bebilon jest w miare ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie i dlatego moje dziecko nie chciało bebiko bo smakiem i zapachem bardzo się różni od bebilonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wyjasnijcie mi dlaczego sklad na opakowaniu ten sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze i sklad ten sam ale roznia sie napewno.i kolor i zapach i smak. Moze to roznica proporcji albo jakosc skladnikow. Na zasadzie ze odpady z produkcji bebilonu ida na produkcje bebiko.bo to samo mleko napewno nie jest. Kiedys z ciejawosci kupilam bebiko mimo iz dziecko je bebilon i co? Plula dalej niz widziala, wiec cos na rzeczy na pewno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I mi właśnie każdy mówił ze skład jest ten sam i napewno moje dziecko go nie zechce ale chce czyli różnica w smaku jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sklad jest podany w identycznej kolejnosci na opakowaniu, zatem poszczegolnych skladnikow musi byc tyle samo. Moj syn jest dokarmiany bebiko comfort 2, doszlam do tego metods prob i bledow, bebilonu comfort 2 nie widzialam nigdzie, jest takie? Zawsze moge jeszcze tego sprobowac, zanim calkowicie zakoncze kp, bo jestem juz zmeczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś moja pediatra mówiła mi, że były robione badania przyswajalności mm dostępnych na rynku. Chodziło bodajże o to, że w różnych mieszankach stopień rozbicia białek mleka krowiego był odmienny. Bebilon podawała jako przykład mleka bardziej przypominającego pokarm naturalny, Bebiko miało łatwiej uczulać. To było 5 lat temu. Nie wiem czy nadal jest taka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem po co udowadniać ze bebiko jest gorsze a bebilon lepsze? chcesz byc super mama ktora wydaje duzo pieniedzy? spoko, ale z tego co wiem to nie cena mleka jest najwazniejsza a to czy dziecko bedzie je tolerowalo... moj maly mial nan pro ha, zwykly nan pro, bebilon i teraz bebiko nie dlatego ze jest tansze, a dletego ze jedzac tamte cisgle cks bylo nie tak, i co do ceny 350 g bebiko kosztuje srednio ok 17 , nan 350 g ok 18. rzdczywisxie roznica w cenie, masakryczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co wy mówicie? Sklad NIE JEST taki sam !!!!!!!!! Sama podaję bebilon 3 już i chciałam przejśc na bebiko ,ale tego chyba nie zrobię -to ze smak i zapach inny to jedno ale SKŁAD tez inny...np. bebiko ma glukoze a bebilon nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj nie wypowiadajcie sie w imieniu wszystkich moja mala na bebilonie miala kolki starszne przeszlam na bebiko i odrazu jej przeszly i od tamtej pory nic.wiec co dzicko to inne mleko:) nan tez miala to zatwrdzenia miala okropne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
róznica w tych mlekach jest jedna jedyna ;) bebiko omija jedna faza produkcji, która jesli chodzi o wartość nie daje bebilonowi NIC. Płaci się rzeczywiście tylko i wyłacznie za opakowanie. Wiem to od kumpla męża, który pracuje na produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No faktycznie - pracownicy produkcji mleka modyfikowanego zawsze znają wszystkie detale chemiczne, składowe i odżywcze mleka :D To się uśmiałam teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno nie jest to samo. Po Bebilonie moja cora nie miala wzdec ani boli brzuszka. To samo Hipp Combiotik o Hipp Comfort, roznica kolosalna. Nikt mi nie wmowi ze mleko za 15 zl jest takie sako jak to za 60!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleś porownala. 15 zł kosztuje 350g Bebiko a 65zl kosztuje 1200g Bebilonu. Wiem, bo wczoraj kupowałam. Jak te 1200g przeliczysz na 350g to wychodzi cenowo 19zl z groszami czyli niewiele więcej od bebiko. Aczkolwiek mojemu dziecku Bebiko również nie służy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A HiPP combiotic a HiPP comfort to też dwa różne mleka, Bebiko również jest w wersji podstawowej jak i ha oraz comfort i wtedy jego cena jest dwa razy taka, czyli ok 30zl za 350g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bebilon kosztuje 16 zł za 350 w doz, więc wcale nie jest droższe od bebiko. Skladu nie analizowalam bo za dlugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja place za bebiko ha30 zl za 350 g i zyje, poki maluch nie ma problemow z brzuszkiej jest ok, jest za to alergikiem i po bebilonie byl caly w pswedzace plamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milllla

W Bebilon jest maltodekstryna i dlatego maluszkom lepiej smakuje i dla nas wygląda i pachnie atrakcyjnie. Maltodekstryna to cukier nie porządany w składzie dla niemowląt.  Bebilon ma także kwasy DHA, bebiko tylko Omega 3 oraz tauryne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skład bebilonu i bebiko są takie same jednak jest różnica w smaku i zapachu.
Bebilon jest słodszym mlekiem bebiko trochę gorzkie.
Poza tym mleko bebiko bardziej przypomina mi mleko krowie po zapachu.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZygaSpider

Fakt jest taki, że i Bebilon i Bebiko pochodzi od tego samego producenta... Na opakowaniu Bebiko skład podany jest bardziej szczegółowo więc wydaje się, że ma tych składników więcej. Prawda jest taka, że i jedno i drugie mleko to dobry zamiennik mleka matki. Różnica w cenie wynika z tego, że mleko Bebilon producent wydaje jako mleko specjalne czyli lepsze od innych a wcale tak nie jest. Jedyna różnica jaką dorosły człowiek może zauważyć to taka, że różni się ono grubości granulatu. Smak jest taki sam. Po prostu chwyt marketingowy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamb

Bzdura - producent nie może podać składu mniej szczegółowo. Skład musi być dokładny, co do jot. Kolejność wystepowanych składników również ma znaczenie w składzie produktu.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×