Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam__ja

Czy te formularze aplikacyjne są pewne?

Polecane posty

Gość szukam__ja

Coraz częściej firmy zastrzegają sobie jako sposób rekrutacji konieczność wysyłania dokumentów aplikacyjnych przez formularze. Jakoś nie jestem przekonana, czy to zawsze trafia tam gdzie powinno, czy ktoś to w ogóle odbiera. Jakie są Wasze doświadczenia? Dostaliście kiedyś pracę aplikując przez formularz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wysłanie aplikacji przez formularz nie daje gwarancji, że dotrze we właściwe miejsce, że w ogóle gdzieś dojdzie. Miałam taką sytuację, że wysłałam w ten sposób swoje dokumenty aplikacyjne plus uzupełnione dane. Spełniałam wszystkie warunki zamieszczone w ogłoszeniu o pracę z "nadwyżką" nawet. Czekałam kilka dni niestety nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Myślę sobie trudno, nie spełniam jakichś tam nie opisanych warunków.... Ale była również opcja wysłania do tej firmy swojego CV i LM na e-mail. Wysłałam więc dokumenty tą drogą. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu na drugi dzień otrzymałam telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której wspomniałam o w/w formularzu. Człowiek z którym rozmawiałam stwierdził, że nie dotarły do niego moje dokumenty bo skontaktowałby się ze mną już wcześniej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam__ja
Tego się właśnie boję. Znalazłam super ofertę pracy na portalu z ofertami. Podana jest nazwa firmy, więc znalazłam namiary bezpośrednio na nią, ale jest też informacja żeby aplikować poprzez przycisk "aplikuj". Wówczas otwiera się formularz aplikacyjny. Boję się, że moje dokumenty trafiły w próżnię. Nie wiem, czy mogłabym napisać na maila firmowego z pytaniem czy odebrali dokumenty (to jest oferta dla pracownika biurowego, więc może być tak, że chcą wymienić sekretarkę, która jeszcze o tym nie wie, więc jak napiszę na adres, z którego ona odbiera pocztę to będzie zonk). Naprawdę nie wiem co zrobić. Jak na ironię, stracę szansę na pracę, tylko dlatego, że nie dotarło CV??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×