Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KAaaasia27

Nauka czystości szczeniaka rasy Amstaff Pitbull

Polecane posty

Gość KAaaasia27

Witajcie! Mam pewien problem, z którym nie potrafie od dłuższego czasu sobie poradzić i chciałabym Was, drogie Panie( pewnie bardziej doświadczone ode mnie w tej kwestii ) prosić o pomoc i porade. Otóż od ok 3- 4 miesięcy posiadam pupila rasy American Staffordshire Terried ( Amstaff ). Oprócz tego, ze piesek ma niezwykle dużo energii i potrafi roznieść całe mieszkanie przez jego "adhd" nie potrafie i nie mam juz sił uczyć go czystości. Mieszkam w bloku na 1 piętrze. Słyszalam, ze te pieski ucza sie ok 2 tygodni a moj ma juz 5 miesiecy i nie potrafi nawet powiadomic mnie, ze chce mu sie "siku". Nie wiem juz co mam robić - wychodze z nim codziennie, zawsze jak wstaje, po zabawie, po jedzeniu, staram sie co godzine - dwie w miare mozliwosci, zawsze gdy zalatwi swoja potrzebe na zewnatrz, chwale go i daje mu smakołyk - jednak to w ogole nie pomaga! Na zewnatrz bardziej interesujace jest gryzienie galezi, trawy, wyjadanie ziemi, piasku, kamieni, skakanie na przechodzacych ludzi, uganianie sie za wszystkim co sie poruszy itp itp. Jednak zawsze staram sie go nagradzac gdy zrobi swoja potrzebe na trawke. Problem tkwi w tym, ze nie mam pojecia czy kazdy mlody pies tak robi czy tylko moj jest w tej kwesti "WYJATKOWY" , on potrafi przyjsc z dworu i za 10 minut znowu zrobic siku czy kupke, a potem znowu za kolejne 10 min - najgorsze jest to, ze nie robi tego w jednym miejscu tylko gdzie mu sie zachce tam robi - najczesciej jest to KANAPA, DYWAN, ŁÓZKO w którym wszyscy śpimy, jego KOCYK na ktorym lezy, ostatnio potrafil nasikac sobie nawet do wlasnej miski z woda! Nie wiem czy to normalne czy wasze szczeniaki tez tak sie zachowuja? Powtarzanie w kolko " nie wolno", "fe" nic nie skutkuje, gdy poloze gazete lub szmatke w sekundzie ma ja w zebach i jest rozszarpana, zadne plyny redukujace zapach tez nie skutkuja, piesek choc uczy sie juz 4 miesiace dalej zachowuje sie tak samo - zalatwia swoje potrzeby kiedy tylko mu sie zachce w miejscu w ktorym aktualnie sie znajduje i nie przeszkadza mu, ze potem w tym spi czy lezy. Prosze pomozcie mi co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

Też mam ten problem identycznie samiec i 5 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara

Ja mam suczkę rasy amstaff piesek czasami załatwia się na maty a czasami na panele Panele przez to puchną i jak nasiąkają onato prapie i gryzie i powstaje dziura ... to jest jakaś masakra nawet kanapę mam pogryzioną aż tak że nadaje się do wywalenia nie chcę ale myślę powoli o kojcu bo tak się nie da żyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×