Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kleszcze

Polecane posty

Gość gość

Jak najlepiej zapobiegac chorobom przenoszonym przez kleszcze? Wystarczy szczepienie czy może są jakieś spreje, maści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma szczepien na bolerioze, jest tylko na zapalenie opon mozgowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się zapobiec w inny sposób? Boje się kleszczy. A często z dzieckiem spędziamy czas na działce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena8346
możesz stosowac preparaty, np. ja uzywam Kick The Tick. bez bólu przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kleszcz Out jest bardzo porencznym przyrzondem do usuwania kleszczy, chwale sobie, już pare razy mi pomogł w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobne doświadczenia z Kleszcz Out tylko że mi bardziej niż na kleszcze w tym roku to pomagał przy ukąszeniach...można zassać jad tą pompką też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askaa

Dokładnie, też będę podpowiadała Kleszcz ekspert. Można szybko zareagować a czas jest bardzo ważny żeby zminimalizować ryzyko zakażenia od kleszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superko

Zapobiegać w 100% się nie da. Moim zdaniem. Mozna ograniczyć zagrożenie. Mozna próbować. Ale i tak albo człowiek albo zwierze jakiegoś przyniesie. Problem jest z bezpiecznym usunięciem. Samemu jak sie wyciąga można urwać. Chociaż są takie pomoce jak Kick the Tick expert - o wiele bezpieczniej i łatwiej się wyciąga. I mozna takiego kleszcza przebadać na obecność boreliozy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

Na przyszłość zamiast walczyć z kleszczem i wyciągać go pincetom to warto zabezpieczyć się przed jego ugryzieniem. Ja używam Kleszcz STOP. Bardzo dobry i skuteczny sposób na ochronę przed kleszczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiii

Mi kiedyś znajoma na wakacjach wyciągała kleszcza. Wyjęła z torebki Kleszcz Expert i od teg czasu też go zawsze mam przy sobie. Banalny sposób wyciągania, co ważne higieniczny i bezpieczny. Zdecydowanie warto go mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ioll
Dnia 19.06.2019 o 15:17, Gość anna napisał:

Na przyszłość zamiast walczyć z kleszczem i wyciągać go pincetom to warto zabezpieczyć się przed jego ugryzieniem. Ja używam Kleszcz STOP. Bardzo dobry i skuteczny sposób na ochronę przed kleszczami.

Tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

Jak ktoś miał problem z wyjęciem kleszcza to ostatnio udało mi się znaleźć na to sposób specjalnie do tego stworzony przyrząd kleszcz OUT i kilka razy miałem okazję już go sprawdzić u siebie, rzeczywiście dobra opcja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×