Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak ugotować ryż do obiadu żeby nie był taki suchy ?

Polecane posty

Gość gość

Często mam ten problem griluję kurczaka (udko lub pierś) i nie mam sosu.Jak smacznie zrobić ryż do kurczaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój nalepszy ryz to z Biedronki parboeilda jakos tak sie nazywa .Naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może być risotto, ogólnie chodzi mi o to co z tym ryżem zrobić żeby był smaczny i nie suchy. Jak go przyprawić jak ugotować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to właśnie zrobić risotto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli znacie sprawdzony przepis na risotto to podzielcie się 🌼 Czy oprócz risotto jest jeszcze jakiś sposób na dobry ryż do obiadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Risotto robi się bardzo prosto: Na takie podstawowe potrzeba: - ryż odmiana arborio albo carnaroli, na 2 osoby ok. 180 g - oliwa - masło (ze 3 łyżki) - mała cebula albo szalotka - białe wino wytrawne (porządny chlust) - parmezan (ok. 100 g) - gorący bulion warzywny (trochę ponad pół litra) - sól, pieprz, - Na rozgrzanej oliwie podsmażamy do zeszklenia pokrojoną w kostkę cebulę, dodajemy ryż i też smażymy chwilę, aż się zeszkli lekko. Dolewamy wino, a potem, ciągle mieszając, po chochelce bulionu (ryż wchłonął prawie cały - dolewamy, mieszamy - wchłonął, dolewamy, mieszamy i tak ok. 20 minut). Pod koniec gotowania dodajemy starty ser, masło i ewentualnie odrobinę bulionu (risotto musi być półpłynne, a ryż ma być ugotowany al dente), doprawiamy, podajemy. - To jest podstawa, tak się robi każde risotto, a odmian tego dania są dziesiątki: zmieniają się sery, wina, pojawiają się różne dodatki... Jak nauczysz się robić takie bazowe to sięgnij po inne przepisy, bo naprawdę przepyszności wychodzą (ja bardzo lubię np. risotto mediolańskie (ze szpikiem i szafranem), risotto z owocami morza, z grzybami, ze szparagami, z bobem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ślicznie dziękuję za przepis :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Wrocław
ja wczoraj tak urozmaiciłam ryż do grillowanego pstrąga. Ugotowałam ryż (proporcje 1szklanka ryży /2 szklanki wody + sól). Na 30 sekund przed końcem gotowania dorzuciłam 3 spore garście szpinaku młodego oraz 2 łyżki masła, 1 łyżkę świeżego tymianku. Pogotowałam jeszcze te 30 sekund, mieszając. Wyszedł boski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja również "koloruję", dodaję łyżkę sproszkowanej, łagodnej papryki i/lub łyżkę koncentratu pomidorowego; na żółto łyżka kurkumy (przyprawa o fantastycznych właściwościach). Ryż jest smaczniejszy i wygląda naprawdę apetycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można ryż ze śmietanką przygotować do obiadu ? Robiłyście coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×