Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuchcikowa

Kotlety mielone

Polecane posty

Gość kuchcikowa

Lubię kotlety mielone, chętnie i często je przygotowuję. Jest takie powiedzenie że do konsumpcji mielonych nie podaje się noży, bo można łatwo je dzielić widelcem. Moje mielone są TWARDE i wymagają noża. Wydaje się, że wszystko robię zgodnie z przepisami a kotlety są twarde. Powiedzie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie dodajesz składniki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchcikowa
Podstawowe składniki to zmielone mięsa wieprzowo wołowe, namoczona bułka, surowe jajko i przyprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wołowe jest twarde,spróbuj z szynki albo karkówki. i miel sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyrabiaj za długo masy, wyrabiaj tylko do połączenia składników, dodaj więcej bułki, dodaj podsmażoną na oleju cebulkę, nie rób ze zbyt chudego mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchcikowa
Bardzo dziękuję za rady, sprobuję je zastosować Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbowałaś robić z cycków kurzych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchcikowa
Próbowałam z cycków kogucich, Też twarde!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuchcikowa twarde dlatego że cycki kurze są suche zrób tak : Kup pieczarek pokrój w kostkę albo w płatki podsmaż na oleju z cebulą i dodaj do cycków kurzych wtedy już nawet do środka bułki nie potrzebujesz bo te pieczarki sklejają całość. Obtoczysz tylko do smażenia polecam ci . Są soczyste i smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchcikowa
Mam inne pytanie, czy robicie kotlety mielone z mielonego juz w sklpach i przygotowanego do smażenia mięsa? Co sądzicie o takich gotowych mieszankach? A może ktoś poda taki dobry, sprawdzony po "babci" przepis na zrobienie mielonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuj dobre mieso z szynki lub lopatki, nie kupuj miesa garmazeryjneho. Cebulke posiekaj i przesmasz na oleju. Bulki namocz w wodzie, dodaj 1 jajko , odcisnieta bulke, sol, pieprz i mieso no i cebule zeszklona. Wymieszaj reka, zrob kotlety , obtocz w bulce tartej i usmaz na bardzo jasny kolor. Kotlety maja byc owalne nie plaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sate69
Wszystko robie tak samo tylko bulke najpierw namaczam w wodzie ,potem odciskam dolewam troche do tej bulki mleka i miksuje ja blenderem na taka ,, packe ,, i to dodaje do miesa i chyba dlatego moje kotlety wychodza takie puchate i wilgotne.Na kilogram miesa daje 1,5 duzej bulki , trzy jaja , srednia cebulke zeszklona na odrobinie oleju i zabek posiekanego czosnku juz na sam koniec smazenia cebulki , sol , pieprz , majeranek .Obtaczam troszke w bulce tartej i delikatnie obsmazam i na dwadziscia minut daje do piekarnika na 180 stopni.Swietne kotlety tez wychodza z zmielonego wlasnorecznie na grubym sitku udzca z indyka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×