Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jadacie margarynę?

Polecane posty

Gość gość

Pytam, bo szukam przepisu na tort i w co drugim do kremu zalecają dodać margarynę, nie masło :o Zastanawiam się, co kieruje ludźmi, którzy używają tego produktu, przecież to śmierdzi i jest niejadalne. Kurcze, margaryna kosztuje powiedzmy 2-3zł, a masło 5zł za kostkę, więc chyba lepiej dac te 2zł więcej i zjeść dobry produkt. Wolałabym wcale nie smarowac niż użyć margaryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie jem i nie kupuję, ale ciasta piekę często i masło zawsze godnie zastępuje margarynę, więc bez obawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio? Przecież margaryna nawet się nie rozpuszcza, a przepisy każą dodać stopione masło. Szkoda ci tych 2zł, by ciasto było lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE!!! Nie cierpię margaryny. Piekę bardzo rzadko, ale zawsze daję masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wy gadacie?jak sie nie rozpuszcza?pieke ciasto co najmniej raz w tygodniu i dziwne ale moja sie rozpuszcza.wiec chyba mowa tu o substancji tluszczowej do smarowania pieczywa a nie o margarynie.aha zamiast margaryny maslo roslinne ze slonecznikem.2,50.ciasto wychodzi pyszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ci się niby rozpuszcza? Raz kiedyś nie wiedząc czym jest margaryna (bo nie jadam takich specyfików) próbowałam usmażyć na niej jajecznicę. Smród niewyobrażalny plus breja na patelni. Roztopione to to na pewno nie było. W zyciu bym tego nie dała do ciasta, równie dobrze można zrobić takie z proszku, na to samo wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorkaaaaaa tematu o ciastach
najlepsze ciasto wychodzi z maslem roslinnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze dla ciebie,ja uzywam tylko prawdziwego masla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Margaryna? Nieeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość female20
margaryna jest rakotworcza gdyz jest to tzw utwardzony tluszcz roslinny. podczas procesu tworzenia margaryny tworza sie rakotworcze tluszcze trans. lepiej jadajcie maslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
margaryna rama aero kosztuje 5 zł moja babcia je więc wiem ja nie spożywam ani masła ani margaryny od urodzenia i żyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy slyszalyscie o czym takim jak margaryna do pieczenia ciasta? Kasia ba przykład albo Palma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia albo Palma? Litości, przecież to obrzydliwe. Normalne masło z zawartością tłuszczu 82% kosztuje u mnie 4,50zł - serio to jest dla niektórych az taki wydatek? Zwłaszcza, że koszt margaryny to jakieś 3zł, więc niewiele taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jadlam optime zolta jak bylam na diecie bezmlecznej - to jedyna margaryna bez laktozy i tluszczu mlecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież są margaryny specjalnie do pieczenia typu Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pomijając wszystko to takie margaryny mają mnóstwo niezdrowego, utwardzanego tłuszczu - to rakotwórcze i niezdrowe. Serio robicie z tego ciasta i jeszcze podajecie dzieciom? Dla mnie to poziom rosołu z kostek rosołowych, ale jak lubicie truć rodzinę, by oszczędzić 2zł to trujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tak na dobrą sprawę masło też jest nie zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowsze niz margaryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masło śmierdzi krową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prawda masło jest nie zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę smród krowy niż chemii. Rosół na wołowinie tez śmierdzi krową, a na kurze drobiem. Wolę jednak to niz "aromat" kostek. Ale co kto lubi. Już 9:00, pora chyba szykować śniadanko dzieciom? Życzę wybornych kanapeczek z margarynką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja kupuje margarynę roślinna. Mam syna alergika i nie może masła. Sama też ja jem bo nim on by ją sam całą zjadł to by rok minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
margaryna jest ponoć szkodliwa. Poza tym mi nie smakuje, jadam tylko masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pieczenia tylko masło !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nie pamiętam kiedy masło jadłam, kupuję margarynę Ewę lub Marcysię za 1,3 do 2zł za 500g i jest git :) a do ciasta nawet nie wiedziałam że można dawać masło, zawsze w przepisie pisze o margarynie to kupuję Palmę za 1zł i dodaję rozpuszczoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale cię tu zaraz zjadą za ta ewe i marcysie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jem tylko masło, jak mieliśmy w domu mniej pieniędzy jadłam mniej, robiłam więcej smarowideł, past, które nie wymagały warstwy masła pod spód. Do ciast zazwyczaj dodaję masło lub piekę takie, gdzie dodaje się oleju rzepakowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Besuch

Wątek sprzed kilku lat, ale mam nieodpartą potrzebę dodania komentarza. Nienawidzę margaryny. Margaryna śmierdzi. Nigdy nie kupię margaryny. Wolę już suchy chleb bez niczego, niż z margaryną (obojętnie jakiej marki). Do kanapek - wyłącznie masło; do pieczenia - masło lub olej rzepakowy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×