Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Potrzebny numer księgi wieczystej.

Polecane posty

Gość gość

Chcę sprawdzić stan prawny mieszkania. Skąd wziąć numer księgi? Jest niezbędny, aby to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księgi wieczyste możesz sprawdzić bez wychodzenia z domu, wystarczy wejść na ekw.ms.gov.pl ale fakt, że musisz tam podać numer księgi. Numer księgi wieczystej, potrzebny na ww. stronie, możesz pobrać z portalu http://www.ksiegiwieczyste.info.pl z wyszukiwarki kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina120458
Jaki jest obecnie czas oczekiwania na wpis do ksiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy pewnie od tego jak duzo spraw ma dany sad, w roznych miejscach zapewne roznie, ale maksymalnie pewnie ze 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolarkoral
proszę o pomoc - chciałabym uporządkować wpisy w księdze wieczystej, która zawiera jeszcze wpisy na moich dziadków - jak to zrobić, od czego mam zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim to czy masz z sadu postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku? Czy sprawdzalas tresc ksiegi, kto dokladnie jest wpisany jako wlasciciel - babcia, dziadek, czy oboje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolarkoral
A gdzie mogę sprawdzić księgi wieczyste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolarkoral
Dziękuję, rozumiem, ale tam trzeba podać numer księgi - jak go mogę uzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kazda nieruchomosc posiada ksiege wieczysta , mam dwa mieszkania prywatne zadne nie ma zalozonej jeszcze ksiegi wieczystej , bo i po co wydac mi 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem w tym, że niektórzy nawet nie wiedzą, że mają księgę wieczystą. Mieszkają sobie przez lata, a tu nagle pojawia się właściciel - ten z księgi wieczystej - i ludzie robią wielkie oczy - "o co chodzi". Nieruchomości to poważna sprawa, lepiej jest wiedzieć na czym się stoi, czy jest księga, co jest w niej wpisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagdyniaaa
otóż to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkazlota
Czy jesli splacilam kredyt to kto odpowiada za usuniecie obciazenia hipoteki z ksiegi wieczystej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No przecież że właściciel a kto inny?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka223
Wiem, że komentarz grubo po czasie, ale może ktoś tu zajrzy. Jeśli spłaciliśmy hipotekę, to sami musimy zadbać o to, żeby ją wykreślić z księgi wieczystej. Nikt za nas tego nie zrobi. Musimy do złożyć do banku odpowiedni wniosek wraz z dokumentem potwierdzającym spłacenie hipoteki. Szczegóły można doczytać tu: http://e-hipoteka.pl/kiedy-wygasa-hipoteka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stron, na których można znaleźć księgi wieczyste po adresie lub numerze działki jest kilka. Różni je przede wszystkim cena, bo przecież numery kw dla danej nieruchomości są te same. Nie ma więc co przepłacać. Na http://www.wieczyste.pl mamy wyszukiwanie za 19 zł + darmowe pobranie księgi. Na www.ksiegiwieczyste.pl samo wyszukanie 39 zł, a jak ktoś chciałby pobrać pdfa to musi zapłacić jeszcze dodatkowo, także średnio mi się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Księgę wieczystą znajdziecie bez wychodzenia z domu warto sprawdzić księgę wieczystą , a dowiesz się czy np. nie trafiłeś na oszustai czy nie ma wielu właścicieli. Podaję link http://albertkredyty.pl/ksiega-wieczysta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×